Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan, aki nem járt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki nem járt senkivel, de házasodni akart? Hogy fogott magának férjet?

Figyelt kérdés

Tudom, az a dolgok normális menete, hogy szépen, fokozatosan megismerkedünk, pár hónapot/évet együtt élünk, majd csak aztán jöhet a lagzi. DE! Nekem nincs senkim, viszont férjhez akarok menni! Régen is voltak ilyen házasságközvetítők és működött is a dolog. Fénykép alapján fény derült a másik külsejére, illetve leírták a tulajdonságaikat, illetve, hogy milyen társat keresnek és valaki megszervezte az esküvőt, emiatt nem nézte bőket senki hülyének. A nőnek férj kellett, akiről gondoskodhat, akivel közös otthont teremthet, akinek gyerekeket szülhet, a férfinak pedig asszony kellett a házhoz. Ilyen egyszerű.

Az igaz, hogy ma is vannak társkereső oldalak, de a legtöbben szexpartner keresésre használják ezeket, vagy amolyan "laza kapcsolatot" keresnek, de semmiképp se akarnak komolyan elköteleződni.

Tud valaki kimondottan házasságközvetítő oldalt?



2012. júl. 30. 11:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

őket*

bocsi

2012. júl. 30. 11:25
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a mai világban ez már nem működik. Ma már senki se akar zsákbamacskát venni. Összeköltözés, együtt élés nélkül ma már csak nagyon kevesen vállalják be a házasságot.
2012. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg inkább ismerkedni. Nem tudom elképzelni, hogy csak a család vágya miatt igazán boldog kapcsolat alakuljon ki...
2012. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem a kedvedért Gugliban, és kidobta az accordia.hu-t, ami amennyire látom, egy keresztény házasságközvetítő oldal. De ott sem fogsz olyat találni, akivel sipp-supp összeházasodhatsz, legfeljebb keresztény értékrendű férfiakat, akikkel randizni lehet, és hajlanak a házasságra. Szóval nehéz helyzetben vagy, mert ma már tényleg nagyon kevesen akarnak együttélés nélkül házasodni.
2012. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég szánalmasan hangzik, ne is haragudj. :s


De hallottam már, hogy léteznek amolyan "rapid randik". Esetleg próbáld meg azt.

2012. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"A nőnek férj kellett, akiről gondoskodhat"

--> ez úgy hangzik, mintha házimanó akarnál lenni...

2012. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Régen a nőknek a túlélésre az egyetlen esélyük a házasság volt.Mindegy volt kihez,csak férjhez kellett menni,hogy eltartsák.Aki vénlány maradt annak a vallás maradt az egyetlen mentsvár,sokszor válltak belőlük apácák.Szerencsére ma már nem kell férfi ahhoz mindenáron,hogy valakinek meglegyen a tető a feje felett és el tudja tartani magát.Aki kicsit is igényes magára,az nem házasodik vakon,mindenféle ismeretség nélkül,hanem először megismeri a másikat.Az összeköltözés megosztja az embereket,most nem erre utalok,hanem arra,hogy kevés,hogy tudom,hogy néz ki a másik és esetleg nem büntetett előéletű.Hogy harmónikus és boldog életünk legyen,ahhoz ez kevés.Őrültségnek tartom úgy gyermekek világra hozását és házasságkötést,hogy a nevén és a külsején kívül semmit nem tudsz a férjedről.
2012. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Honlapot nem tudok mondani. Ezt a magatartást ma inkább csak a belterjes szekták között találod meg. A normál életben nem. Kivéve persze, ha 60 feletti vagy és egy 70 feletti férfit keresel. Az ő korosztályukban el tudom képzelni, hogy már nem várnak semmire és nincs mit veszteniük alapon, kapásból házasodnak. De mivel te a "járás" szót használtad, gondolom fiatal vagy.


De azért, hogy valami előremutatót is mondjak. Én egy társkeresőn ismerkedtem. Három nap alatt kihalásztam a páromat. Már az első héten arról beszélgettünk, hogy kinek mi a fontos egy házasságban.

3 fontos dologban állapodtunk meg: közös értékrend, közös célok, kölcsönösen jó szex.

Még mindig csak "járunk", de egyre jobban csiszolódunk össze. Ha így haladunk csak idő kérdése az esküvő és hogy asszony legyek.

2012. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy kapok itt hideget-meleget, de ezzel nincs is semmi baj. Tudom, hogy nem szokványos ez a módja a párkeresésnek. Nem várom el senkitől, hogy helyeselje, hiszen az én életem azt csinálok vele, amit akarok, adott esetben úgy rontom el (vagy nem...), ahogy akarom.

Nekem alapvetően nem az ismerkedéssel van bajom, hanem a hűség hiányával, amivel lépten-nyomon találkozok. És felháborítónak tartom, hogy aki azt írja, hogy ő csak "ismerkedik", az valójában mit foglal magába. Azt, hogy egyszerre szédít 5-6 vagy több lehetséges partnert is, s viszonyt folytat mindegyikükkel, amíg le nem bukik, vagy amíg tolerálják a partnerek.

Húszas éveim eleső felében járok, tudom, fiatal vagyok még, de 2 éve nincs senkim és nem akarok futó kalandokat. Komoly kapcsolatra vágyom, egy szerető, hűséges társra, akivel közösek a céljaink és jól megértjük egymást, mondhatni kiegészítjük egymást. Viszont a helyzet az, hogy nem nagyon találok korban hozzám illő férfit. Azok a férfiak, akik szintén a húszas éveikben járnak, egyáltalán nem akarnak kapcsolatot, nem hogy házasságot, de még tisztességes járást sem, ők csak kalandokat keresnek, ebből én köszönöm szépen, nem kérek!

Félreértés ne essék, nem arra helyezem a hangsúlyt, hogy teljesen ismeretlenül beleugorjak egy vak házasságba, hanem arra, hogy találjak valakit, akivel összepasszolunk és hogy meglegyen annak az ígérete, hogy egyszer (ha mindketten úgy akarjuk) összeházasodjunk és közös gyerekeink legyenek. Olyan nagy bűn ez?

2012. júl. 30. 13:07
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

"Félreértés ne essék, nem arra helyezem a hangsúlyt, hogy teljesen ismeretlenül beleugorjak egy vak házasságba, hanem arra, hogy találjak valakit, akivel összepasszolunk és hogy meglegyen annak az ígérete, hogy egyszer (ha mindketten úgy akarjuk) összeházasodjunk és közös gyerekeink legyenek. Olyan nagy bűn ez?"


Nem. :-) Csak amit először írtál, abból nem ez jött le, hanem hogy vegyen feleségül valaki, akárki, bárki. A rossz hír az, hogy szerintem nem lehet megkerülni az ismerkedés szakaszát a dolognak. Még a végén kiderül, hogy a legjobban akkor jársz, ha valóban azt teszed, amit írtam, és keresel egy olyan társkeresőt, ahol zömében keresztény értékrend mentén folyik az ismerkedés, mert feltételezem, hogy azok a férfiak "rendesebbek", és nem vernek át. (Persze lehet, hogy közöttük meg pont nem lesz olyan, aki neked tetszene.)

De hogy írjak valami pozitívat, én 30 é ffi vagyok, 3. éve nős, és a feleségemmel egy társkeresőn ismerkedtünk meg. 3 hónap "járás" után kértem meg a kezét, és bár így utólag visszagondolva valóban jobb lett volna, ha együtt élünk kicsit a fészekrakás előtt, mert kijöttek volna jobban a hibái, de alapvetően "jó vásárt" csináltam. Ja, és amikor udvaroltam neki, eszem ágában sem volt más nők után mászkálni (és most sem).

2012. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!