Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudok Angliaban meghaza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok Angliaban meghazasodni?

Figyelt kérdés

Olyanok valasza erdekel, akik magyar allampolgarok voltak a hazassag pillanataban es parjuk is az volt, vagy aki eppen most akar igy hazasodni, ahogy en.

Mar par infot osszegyujtottem, de meg mindig nem talaltam ra valaszt, hogy mi szukseges akkor, ha mind a ketten magyarok vagyunk. Azt leirja, hogy mi van, ha az egyik fel kulfoldi, de mi van, ha mind a ketten azok vagyunk?

Meg nem talalok olyan listat, ahol le van irva, hogy hol lehet osszehazasodni.

A dijak se vilagosak teljesen, de ugy nez ki, hogy kabe 100 font (30-50 e ft) lenne a dija. Ha mar talalnek a kozelemben olyan helyet, ahol lehet hazasodni, akkor mar megkerdeznem ott, de nem hol lehet hazasodni.

Kerlek irjatok le tapasztalataitokat.



#Anglia #házasság #Angliaban hazasodni
2012. jún. 4. 06:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Habár én Németországban házasodtam, de ez kb a világ minden részén egy magyarnak majdnem ugyan az.


A helyi anyakönyvezetönél kell jelentkeznetek, és ö tuti ad listát milyen papírokat kell beszerezni. Mivel mindketten magyarok vagytok, így a papírok mindkettötök részére ugyan az lesz.

Ami biztos hogy angliában sem jobb a bürökrácia mint magyarországon vagy németországban, így elöfordulhat hogy amit a szomszéd mond papírok annál kicsit eltéröbbet kérnek töled, mert ahány ház annyi szokás....


De kell anyakönyvi kivonat. Àltalában friss, és van ahol eredetit kérnek lefordítva van ahol elfogadják a nemzetközit. (születési helyednél bárki akit megkérsz kikérheti)

Aztán kell egy tanusítvány arról, hogy nem vagy házas magyarországon. Ezt ha nincs már lakhelyed magyarországon (tartósan kintélönek vagy minösítve és leadtad a személyidet) akkor az anliai hely magyar konzulátustól kapod ki, ami gyors, de ezt még majd az angolok felül bírálják ami hónapokba is telhet...

Ha van magyar személyitek, és otthon alkhelyetek akkor az ottani anyakönyvezetönél kell kérni a tanusítványt, amit ö kérvényez a megyei anyakönyvezetötöl, majd ezt ha megkaptad el kell vinni a külügyminisztériumba ellenjegyeztetni, és innentöl telejsen hivatalos, az angolok már nem bírálják felül, de le fordíttatni tutui le kell. (nekem ezt 1 hét alatt sikerült elintéztetnem, hogy mindenkinek könyörögtem hogy gyorsak legyenek)


Aztán kb ennyi ami fontos és ki kell kérni.


Még annyit ha megtörtént a házasság akkor mivel Magyar állampolgárok vagytok be kell jegyeztetni Mo-n, ezt vagy a magyar konzulátuson tehetitek meg kint, vagy otthon a helyi anyakönyvezetönél. Ez kötelezö.


Aztán gondoljatok a vállásra is, mert úgy tudom hogy sokszor csak ott lehet vállni ahol házasodtak. Lehet most minden rózsás, de mi lesz 30 év múlva...Habár anglia nem a világ vége, de azért jó erre is gondolni.


De irány a helyi anyakönyvezetö ahol házaosdni akartok és ö elmodnja mi kell.

2012. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!