Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj megházasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj megházasodni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy pár, akik nem tartják fontosnak a házasságot, mivel az csak egy papír; és ne csak az tartsa őket össze, ha esetleg megromlana a kapcsolat.

Ez hosszú távon megoldható? Mármint pl ha gyereket vállalnak vagy akármi, akkor nem kell hogy törvényesen férj és feleség legyenek?


2012. máj. 28. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
A fiaméknál két gyerek van, és nem házasodtak össze. Szebben, és jobban élnek papír nélkül is, mint bármelyik házasságot kötött pár.
2012. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
16 éve élünk együtt a párommal.1 gyerekünk van.Nem vagyunk házasok,de boldogok vagyunk..Működik.
2012. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van egy ismerősöm, aki nem házasodott meg, de a párjával tök jól elvannak és van egy gyerekük is. :-)
2012. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És akkor marad a lánykori név. A gyerekek pedig az apa vezetéknevét kapják?

2012. máj. 28. 12:15
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
apasági nyilatkozatot kell tennie a párodnak, és akkor természetesen az ő vezetéknevét kapja a picúr.
2012. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. máj. 28. 12:18
 7/20 Vree ***** válasza:
77%

Nem csak egy darab papír, mert bizonyos jogi biztonságokat ad nektek és a gyereknek is. De nem kötelező. Viszont így jobban kell majd figyelni hogy melyik vagyontárgy kinek a nevén van, mert az szakítás esetén ott is marad, illetve halál esetén élettárs nem örökölhet.


Viszont van 2010-től olyan kategória hogy "bejegyzett élettárs", el kell menni a közjegyzőhöz és bejelenteni. Mondjuk akkor miért nem házasság, de egy ilyen átmeneti papír is fontos lehet.


Szerintem azért kár aggódni hogy a házasság összetartana titeket, blablabla. Ha utáljátok egymást úgyse fogtok együtt maradni, házassági szerződés ide vagy oda. Az a "darab papír" inkább arra szolgál hogy elismerje azokat a közös erőfeszítéseket amiket együtt hoztatok, és hogy ezeket ne vitathassa el az egyik fél csak amiatt hogy a vagyon az ő nevén van akkor sem ha úgy döntötök hogy te jobbra, én balra. Ha úgy gondolod hogy te egy ilyen kapcsolatban, akár gyerek mellett is csak a saját forrásaidra akarsz támogatni, vagy arányosan átírattok mindent fele-fele arányban, az is lehet.


Azonkívül úgy tudom kapsz családi adókedvezményt, de ennek utána kéne nézni.

2012. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell annak lenned, anyámék se házasodtak össze.
2012. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
Haverom szülei sem házasodtak össze, ők ketten vannak testvérek, haverom az idősebb, 18éves, szóval a szülei már majd 20éve élnek együtt:)(pontosan nem tudom mióta)de jól megvannak, ismerem őket, a kishúga pedig még csak 6 éves:) szóval nem feltétlen kell a papír:) ja és az apa nevét viselik:)
2012. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

ma 12:12 vagyok.

A fiam a párom nevét kapja.Csak nyilatkozat kellett,hogy ő az apa.A vagyonról sem érdemes beszélni,mert az élettársi kapcsolatnál ha tudod bizonyítani hogy 5 éve együtt vagytok(és ehhez elég a közös lakcím vagy bejegyzett élettársi viszony vagy a gyermek) akkor ugyanúgy minden felesbe megy.(csak az nem ami a kapcsolat előtt is a tied volt vagy az övé,akárcsak egy házasságban)

2012. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!