Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj megházasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj megházasodni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy pár, akik nem tartják fontosnak a házasságot, mivel az csak egy papír; és ne csak az tartsa őket össze, ha esetleg megromlana a kapcsolat.

Ez hosszú távon megoldható? Mármint pl ha gyereket vállalnak vagy akármi, akkor nem kell hogy törvényesen férj és feleség legyenek?


2012. máj. 28. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Remélem ez esetben elég gazdag vagy, vagy nem akarsz 1-nél több gyereket. A házasság a nőt védi, aki a gyed-gyes miatt kiszolgáltatott, később pedig hátrányos helyzetbe kerül anyagilag, mind a munkaerőpiacon. Képzeld el: lesz 3 gyereketek, emiatt te 8-9évet otthon vagy. Ezalatt, míg te szinte semmit nem keresel, a férjed feljut a ranglétrán, 500000-et keres.Házra gyűjtetek,spóroltok,össze is jön 8 év alatt akár 24 millió. Ekkor azonban, mialatt te épp befejezed a gyeses létet, de nincs még munkád, mert 3 gyerekkel nagyon nehéz találni, férjed kijelenti, hogy mással tervezi a jövőt. Ha házasodtatok: lesz 12 milliód, veszel egy szép lakást, vagy közeli falun házat, talán még marad tartalék is, hogy normális állást találj, ne kelljen egy gyárba menni pl. Ha nem házasodtatok: mehetsz a 3 gyerekkel, ahová akarsz. Apuka a bejelentett minimálbére után ad vagy 40 ezer forintot, az albérlet fele talán meglesz. Vannak jó szüleid? Vagy anyaotthon? Vigyázz, mert ma ezt megteheti egy férfi, és az alja meg is teszi! Nem mindenkin látszik előre, mivé válik, jobb az óvatosság!
2012. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
vagy nem mennék szét soha....
2012. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

1. Ők valószínűleg papírral is ugyanolyan szépen élnének, erre nem gondolt?


-----

A papír amúgy is erősebb kapocs, mint holmi közös gyerekek, közös ház, közös lakáshitel, együtt töltött közös évek...


Aki nem bízik magában, a kapcsolatában és a párjában annyira, hogy ezt a marhaerős, szétszedhetetlen bilincset(házasság) a karjára zárja, az hogy merhet egyáltalán gyereket vállalni? Csak azért kérdezem, mert teljesen logikátlan. Nekem teljesen mindegy, ha valaki nem házasodik. De ha ezt az indokot hozza fel: "az csak egy papír; és ne csak az tartsa őket össze, ha esetleg megromlana a kapcsolat", akkor hogy írhat a gyerekről a következő sorban? Mert őt akkor is megviselné, ha anya és apa nem a bíróságra járna a bontóper miatt, hanem különköltözne, ugyanolyan veszekedések, vagyonelosztási perpatvar közepette, mintha válna.



Kérdező, a kérdésedre már válaszoltak a többiek.

2012. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves előző!

Gondolom te nem úgy nőttél fel, hogy a szüleid állandóan veszekedtek, (vagy éppen ennél többet csináltak) és csak azért nem szabadultál meg ettől, mert nem voltak hajlandóak elválni.

2012. máj. 28. 13:37
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

Tesomék már tobb mint 10 éve egyutt vannak,nekik nem fontos a papír. En a párommal 5 év után házasodtunk ossze. Mi fontosnak tartottuk, hogy ha jon a pici, házasok legyunk.


16 hos kislány anyukája

2012. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
semmi sem muszáj! nem kötelező a házasság, a gyerekvállalás, dolgozni sem, sőt élni sem....semmi sem az, úgyhogy nem kell aggódni.
2012. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

"Kedves előző!

Gondolom te nem úgy nőttél fel, hogy a szüleid állandóan veszekedtek, (vagy éppen ennél többet csináltak) és csak azért nem szabadultál meg ettől, mert nem voltak hajlandóak elválni."



Ó, drágám, dehogyis nem, sőt ha érdekel, tegnap is sírva aludtam el pontosan emiatt. Az, hogy otthon ezt láttam, nem tesz szemellenzős, negatív emberré. A sz.rba csak az süpped bele, aki nem tudja/akarja észrevenni, hogy lenne más járható út is.

Én nem azt a tanulságot vontam le a szüleim esetéből, hogy a papír egy átkozott dolog, hanem hogy nem szabad olyan embernek szülni, akit nem ismerünk eléggé, aki nem is hozzánk való. A gyerek megsínyli ígyis-úgyis. Ha a házasságot nem merek kötni valakivel, ahhoz sem fogok eléggé bízni benne, hogy egy harmadik(nyegyedik, ötödik) életet a nem biztos kapcsolatunkba szüljek.


Tanulsz a szüleid hibájából, hozzád való társat találsz, BESZÉLGETTEK mindenről, a terveitekről, elveitekről, kiismeritek egymást, és akkor nem kell félni se a papírtól se a gyerekvállalástól.



Mint mondtam, teljesen mindegy, hogy valaki házasodik-e vagy sem. Csak az ellenérv sántít, de nagyon. Gyereket mindenki akar, de jogilag, formailag is elköteleződni, azt nem. Tulajdonképpen ez nem más, mint bizalmatlanság. Az, hogy a válás esküvővel kezdődik, az nem azt jelenti, hogy az esküvő a válás kiváltó oka. A kapcsolat megkezdése is sokszor szakításba torkollik, és ha úgy éltek együtt, mint élettársak, szakításkor a helyzet akkor sem könnyebb, akkor sem mozoghatsz sokkal szabadabban. Pontosan azért, mert a házasság egy darab papír, a lényegi dolgok összekötnek.

A gyerek, a közös ház, a felhalmozott minden közös élmény és ingóság mindig erősebb kapocs lesz a papírnál, ha a fejed tetejére állsz is.


A házasság és az élettársi kapcsolat lényegileg ugyanaz, ilyen szempontból felesleges a papír, valóban. De mint mondtam, az ellenérvvel vannak a gondok, ehhez viszont magadban kell tisztázni, hogy miért is ódzkodsz hivatalosan is összekötni az életed a férfival, akinek amúgy gyereket szülnél.

2012. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem szülnék olyannák, aki nem akar feleségének, csak úgy együtt élni, nem vagyok leértékelt, selejtes áru.
2012. máj. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én nem érzem fontosnak, a gyerek, a közös lakás sokkal erősebb kapocs. Ha a párom ragaszkodik hozzá, belemennék, de különösebben nem érdekel.

Egyébként nem muszáj gyerkekenként 3 évet otthon lenni, lehet kevesebbet is, lehet otthonról is dolgozni, lehet a férfi is otthon, a gyerek nevénél meg ugyanazok az opciók fennállnak, mint a házasságnál (apáé v. anyáé v. mindkettő).

2012. máj. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Voltam házas és 10 év után elváltunk. Most 5 éve együtt élek a jelenlegi párommal, nem házasodtunk össze, a kapcsolatunk nagyon harmonikus, boldogok vagyunk, sokkal inkább, mint a volt férjemmel.

NEKEM nem fontos, hogy újra férjhez menjek, de ha a párom el akar venni, nem fogok emiatt szakítani vele. Mivel gyermeket nem akarunk, igazából tökmindegy.

Ez belső indíttatás kell legyen. Ha a házasság fontos valakinek, akkor házasodjon.

Ettől függetlenül azt látom, hogy sok nő az ESKÜVŐ miatt akarja a házasságot. Királylány akar lenni egy napra, mert erről álmodozik 3 éves kora óta. :-)

2012. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!