Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Előbb házasság, és utána baba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előbb házasság, és utána baba vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Arra lennénk kíváncsi, hogy ti hogy gondolkodtok erről az egészről, hogy melyiket tartjátok helyesnek.


Először házasság és utána gyerek, vagy pedig igazából mindegy, hogy előbb gyerek és utána házasság.

Vagy akár terhesen házasság?


Leírnátok, hogy ti hogy vélekedtek erről, és hogy nálatok, hogy történt, mi volt előbb! :)


2012. júl. 31. 23:05
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
87%

"Én nem akarom hogy csak úgy becsússzon valakitől aztán itt kelljen megszavaztatnom hogy te megtartanád-e vagy sem..."


Tudod, van olyan, akinek nem fontos a házasság. Aki nincs férjnél, és teherbe esik, nem jelenti rögtön azt, hogy csak úgy becsúszott. Lehet, hogy egyiküknek sem fontos a gyűrű, régóta együtt vannak, és tervezték a babát.

2012. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
63%

Nem! Én se szülnék olyannak, aki nem akar elvenni, még a témát se hozza fel évekig vagy mindig hárít. Vagy ami rosszabb: évekig hiteget. Aztán ott állunk 30+ évesen, a baba muszáj, mert most vagy soha. Akkor meg már azért nem akar elvenni, mert már mindent megkapott a pasi esküvő nélkül is: van nő, aki vezeti a háztartást, neveli a gyereket, van rendszeres szex, van kaja, mint egy házasságban. Akkor mégis mi a jó fenének venné el??


A fentieket elkerülendő két tanúval összeházasodtunk, persze előtte lakást vettünk, most már jöhet a baba, ha akar. Van hová. Nekem /nekünk ez a sorrend volt jó, lehet, h másnak másképp is jó.

CSak túl sok itt a kérdés, h a pasi nem akar elvenni, mit tegyek? Jaj, a recepción nyaraláskor azt hiszik, szeretők vagyunk, jaj, már majdnem 40 vagyok és még mindig a barátnőjeként mutat be...

2012. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénfüggő, kinek hogy alakul, kinek mi a fontos, de azt hiszem többek követik az előbb esküvő aztán gyerek sorrendet. Nőknek azért szokott fontos lenni hogy előbb elvegyék feleségül, mert ha otthon marad a gyerekkel 1-2-3 évre, akkor anyagilag is ki van szolgáltatva a férjének, tehát megnyugtató az az érzés, hogy a férfi tényleg komolyan és örökre tervezi a kapcsolatot vele. Mi most házasodtunk, felmerült korábban is, hogy már vágyunk gyerekre, a férjemnek nem kellett volna az esküvő hozzá, de én nem akartam volna házasság előtt vállalni, így betartjuk a sorrendet. Nekem így jó.
2012. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
75%
előbb házasság, utánna baba. ez egyértelmű. 3 éve házasok vagyunk, de mi még pédául nem tervezzük a babát...ráérünk arra még. 28/nő
2012. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk előbb jött a baba (tervezetten) de most azt mondom, hiba volt. Rossz érzés a párom fizetését költeni, úgy érzem nincs ugyanolyan jogom a kapcsolatban, a döntéseket is inkább rá hagyom. Ha házasok lennénk, talán máshogy éreznénk.


Terhesen esküvő: nekem ez azt üzeni, hogy csak a gyerek miatt házasodnak. Ilyenkor tényleg csak a papír a lényeg.

2012. aug. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%

Előbb házasság, majd gyerek. A többi verzióval sincs gondom, ha nem velem esik meg. De már nem eshet, mert már férjnél vagyok. :)

Úgy gondolom, jó, ha megéljük az életünkben azokat a fokozatokat, amik a másikak előtt állnak. Számomra az esküvő maga, és az utána jövő házasságban eltöltött mindennapok adnak biztos alapot arra, hogy olyan döntésre jussak: van értelme közös gyereket vállalni, és azt jól felnevelni.

2012. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem mindegy a sorrend. Kinek mi fontosabb, ez tényleg olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy a halászlé finom étel-e. Szerintem nem, mások pedig fesztivált szentelnek nekik. Nem hinném, hogy ebben nekem vagy nekik van igazuk, egyszerűen más az ízlésünk.


Mondom mindezt úgy, hogy házas vagyok és nincs még gyerek.

2012. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezt az adott ember ízlése dönti el...


10 éve együtt vagyunk előbb kocsit vettünk, aztán lakást aztán nyaralni voltunk pont nem számított az esküvő, mindenki tudta, hogy mi már együtt maradunk...


Aztán most becsúszott a baba...mégcsak nem is kimondottan tervezett volt, úgy indultunk neki, hogy nem lesz esküvő de az apasági nyilatkozat nem tetszett a páromnak, ezért még nagy pocak előtt összeházasodunk.

A papír a lényeg, meg, hogy legyen egy felejthetetlen esténk a barátokkal rokonokkal.


nem hiszem,hogy bárkiben is felmerül csak a gyerek miatt...:D

2012. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Bence_ ***** válasza:
66%

" Akkor meg már azért nem akar elvenni, mert már mindent megkapott a pasi esküvő nélkül is: van nő, aki vezeti a háztartást, neveli a gyereket, van rendszeres szex, van kaja, mint egy házasságban. Akkor mégis mi a jó fenének venné el?? "

Azért mert szeret és tudja, hogy neked fontos az esküvő.


"Rossz érzés a párom fizetését költeni, úgy érzem nincs ugyanolyan jogom a kapcsolatban, a döntéseket is inkább rá hagyom. Ha házasok lennénk, talán máshogy éreznénk. "

Te is írod, hogy a párod, pároddal minden közös. Minden mosoly, minden könnycsepp. Így a fizetése is.

Az rég rossz ha az esküvő változtatni fog a hozzá állásodon, mert ezt a párod is érezni fogja. És közel sem biztos, hogy a megváltozott te az tetszeni fog neki. Akkor jön, hogy nem azt kapta amit várt.

2012. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
79%
nincs olyan, hogy helyes és helytelen. mindenki úgy él, ahogy neki a legjobb. nekunk pl. van gyermekunk már, az eskuvônk 3 hét múlva lesz. mondhatni becsúszott a picúr, ami nem igaz, mert semmit nem tettunk, h ne legyek terhes. megismerkedtunk, éreztuk azt a pluszt, amit kell, jovô honapban terhes lettem, a gyermekunk 4 éves, 5 éve egyutt élunk, és csak most házasodunk. hogy miért? mert nem akartam férjhez menni. szabad szellemu ember vagyok, épp elég kihívás volt a normális életre egy baba. miután látom, hogy 4 éves nagyfiú már, végtelenul boldog, igazi rosszcsont gyermek teli szeretettel, megnyugodtam, h jo uton járunk, nincs mitôl félnem. a házasságot a párom tartotta fontosnak végig, évekig kérdezgette, én pedig évekig mondtam, h erre nem állok készen. egészen mostanáig. mostmár várom és tudom, h jol dôntôttunk. az én és a mi életunkben ez az út volt a helyes, mi így teljesedtunk ki. mások máshogy, ez az élet. hozzáteszem, h egy kapcsolat legnagyobb probája egy baba. hiába van papír, az nem tart ôssze 2 embert.
2012. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!