Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokás az esküvői ebéd?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokás az esküvői ebéd?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy kora délután tartanánk a polgárit, utána a templomit és aztán lenne a vacsora és a lagzi. De apukám azt mondta, hogy felén (Dél-Dunántúl) az a szokás,hogy ebédet is tartanak a kikérés előtt, svédasztalosat. Aztán jön a kikérés, a szertartások és a sokfogásos vacsi meg a lagzi.

Tényleg szokás ebédre is hívni a vendégeket? Nálatok volt ilyen?


2012. júl. 18. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás, de illik valami kis harapnivalót kitenni az asztalra. Gondolj bele, lehet, hogy valaki elindult otthonról korán reggel, az biztos éhes lesz még a vacsoráig.
2012. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
fenénk is szokás ebédre hívni a vendégeket, a lányos házhoz a lány vendégeit a fiús házhoz a fiú vendégeit
2012. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valami apróságra én is gondoltam, mondjuk pogácsára vagy aprósütire, de édesapám svédasztalt szeretne négyféle hússal, sokféle körettel, salátával. Én ezt érzem túlzásnak. De ha meg ez a szokás, és nálunk nem így lenne, akkor megszólnának minket.
2012. júl. 18. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen felesleges, jó hogy nem már reggelit is kell adnotok. Az ebéd erős túlzás, legyen valami pogácsa meg hasonló aki messziről érkezik, de ki fogják bírni a lagziig a kajálást.
2012. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Felénk nem szokás.

Vendégek érkeznek 3-4 körül,polgári 4től,templomi 5től,fél7-7-től vacsi,lagzi...


Vendég ebédeljen otthon vagy birja ki vacsiig.

2012. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"De ha meg ez a szokás, és nálunk nem így lenne, akkor megszólnának minket."


Na ez az, amivel ne törődj. A te esküvőd, nem másoké. Csináljátok úgy, ahogy nektek a legjobb.

2012. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Felénk meg az szokás,hogy mindenkit akinek az esküvőjén voltam,meg kell hivni,és minden rokont meg kell hivni,meg a szomszédot,meg nagyanyám szomszédját.

Lennénk vagy 500an tuti.

Nem érdekel,35en leszünk összesen :)

(és nem lsz ebéd,még nasi se,4től polgári,fél5től templomi,fényképezkedések,fél7től vacsi,addig birja ki mindenki)

2012. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ebédmeghívás a körülményektől függ. Nálunk sem szokás, de azt azért végig kell gondolni, hogy mikorra hívjátok a vendégeket, milyen messziről jönnek és mennyit kell várakozniuk a vacsoráig.
2012. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

második vagyok, nálunk azért is szokás ez, mert a lagzik itt nem étterembe szokás tartani, és a rokonság lagzi előtt egy héttel ott van segítkezni, sütni sátrat

állítani, díszíteni, az ebéd nem sokból áll, csak egy kis húsleves meg vagy pörkölt vagy sült hús amit megint csak a rokon asszonyok csinálnak meg, a menyasszony és a szülei ilyenkor már javában készülődnek, kozmetikus, fodrász, fényképezkedés meg mi egyéb



Ha mást nem is de kis fasírtgolyókat csináljatok, meg egy két fajta saláta

2012. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan tájegységek, ahol szokás, főként ha vannak messziről érkező vendégek. Eddig csak vidéken láttam ilyet, a fővárosban pl. sosem. Ha hosszú a program (kikérés meg ilyesmi, és koránra hívjátok a vendégeket, akkor célszerű nekik adni valamit, hogy kibírják vacsoráig, de szerintem a pogácsa meg ilyesmi is elég.
2012. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!