Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy bunkóság nem elmenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bunkóság nem elmenni csak a szertartásra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak a szertartásra hívtak el, a vacsorára már nem.


Biztos van, aki szerint nem kell felhajtás, de most őszintén, csak egy rendes vendégsereg közé mennék oda, nem valami fa mögött bujkálnék és nincs is ilyen alkalomra illő ruhám, most azért 20 perc miatt nem szeretnék fodrászra, meg a ruhára költeni...


2012. jún. 14. 23:47
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
18%
Akkor azért hívta meg őket. Nem mindegy? Legalább ez az egy nap legyen különleges neki, utána az egész élete úgy fog zajlani, mint bárki másnak.
2012. jún. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg az sem gond,ha nem mész el!

Mi is olyanoknak adtunk, csak szertartásos meghívót, akik bár szerettük volna, ha eljönnek magát a ceremóniát megnézni, de nincs kedvük, vagy dolguk van,akkor az sem akkora gond!

2012. jún. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
81%

Nem igaz, hogy nem hallottatok róla, hogy 2 féle meghívás lehetséges?


Én Győr-M-S-ban élek, itt az a szokás, hogy 2 féle meghívó készül.


Az egyik a távolabbi ismerősöknek, akikkel szemben nem olyan közvetlen és baráti a viszony, de jóban vagyunk, ők ilyen meghívót kapnak: Szeretettel várjuk 15 órakor a Házasságkötő terembe, majd 16 órakor az X templomba.


Akik közeli barátok, rokonok, és akiket a lagziba is meghívunk, azoknak kiegészül még 1 mondattal: valamint az azt követő vacsorára az XY étterembe.


Nincs ebben semmi furcsa.

2012. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy gondolom nem mennék el.Ugyanazon indokból amit te leírtál.Ha nem voltatok olyan nagy barátságban,akkor tul.képp minek is hívott el?Ha meg igen akkor mért nem adott olyan meghívott ahol nem csak arra a húsz percre kell hogy ott legyél.Igen tudom 2-féle meghívó van,de én is csak olyanokat hívnék az esküvőre akik jelen lennének a vacsorán is.Nekem egy munkatársam nősült és mindenkit meghívott a templomi meg a polgári szertartásra,persze ez érthető,hogy pl.20embert még meghívni a lakodalomra is egy kicsit költséges.De ezen nem sértődött meg senki.Én nem mentem el.
2012. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg nem hallottál még arról, hogy valakit csak a szertartásra hívnak meg a vacsorára nem? Nézd, ha nem akarnak túl nagy felhajtást, akkor igen, ezt szokták csinálni. Végülis nem vagy rokon, hanem egyetemi csoporttárs. Én a helyedben néznék egy ruhát a ruhásszekrényben, ami felvehető alkalomra (nem hinném, hogy nincs és venni kellene) és megtisztelném őket azzal, hogy elmegyek az esküvői szertartásra, ha már ők megtiszteltek azzal, hogy meghívtak rá. Nyilván ha ettől nyomósabb indokod van arra, hogy ne menj el, akkor nem kell elmenni.
2012. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
59%
Tudod én pl maximum 40 fős vacsorát tartok majd, ahol a legjobb barátaink és a legközelebbi rokonaink vannak jelen. Viszont az esküvőnkre akárki eljöhet, aki megszeretné nézni. Nem fogom az általános iskolás legjobb barátnőmet megvendégelni, mikor a keretek szűkösek, és évek óta nem beszéltünk, DE ha szeretne látni, ahogy megesküdök, megadom neki ezt a lehetőséget. A te esetedben is így van. Ez a lány nem bunkóságból csak az esküvőre hívott meg, hanem megtehette volna, hogy egyáltalán nem gondol rád, (és akkor azon akadtál volna ki, és írtad volna ki ide a nyavajgásod) és egy rohadt meghívót nem kapsz. Megjegyzem megérdemelted volna. Azért mert nem akar kifizetni plusz 10 000 Ftot minden idióta ismerősért, aki csak a kaja miatt menne el, totál megértem. Mit képzelsz? Kaptál egy meghívót, és még bunkónak tartod a menyasszonyt? NEM, nem bunkóság ha nem mész el. Maradj csak otthon. Jobban járnak. Eszem megáll...
2012. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
59%

Az előző hozzászólónak szól.

Egy ember általában em 1-2 ezer ft-al megy esküvőre, hanem legalább a kajája árát oda adja a menyasszonynak. Általában azok nem szokták a kaja árát ott hagyni akik nagy fős család és nincs 30 meg 40ezer ft-juk, hogy a menyasszonynak oda adják, de mint azt a kérdezőből kivettem ő egyedül menne, és még ha szerintem nincs is 10ezer ft a kajája (általában max 5-8ezer ft szokott lenni) akkor is a kajája árát ott hagyta volna a menyasszonynak. Szóval ez hülyeség, hogy a kaja miatt nem hívta volna el a vacsorára. Nem hinném, hogy a menyasszony az óvódás, meg kisiskolás összes társát meghívta az esküvőjére, de ha már erre a pár egyetemista csoporttársára gondolt, akkor ne csak a ceremónia erejéig gondoljon rá, hanem arra is gondoljon, hogy akkor együtt bulizzon vele, főleg ha neki még nem is kerülne többe, hiszen úgy is ott hagyja az illető a pénzt a menyasszonynál. Én nem hinném, hogy megsértődnék, ha nem kapnék meghívót az összes középiskolai, egyetemista csoporttársam esküvőjére. Viszont akkor inkább megsértődnék, ha csak a ceremónia erejéig látnának szívesen, utána meg hazaküldenének...

2012. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
25%
Igen az egy nagyon szép gondolat, hogy mindenki kifizeti a kaja árát. Egy baj van vele. Hogy csak gondolat!
2012. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
57%

Általában mindenki kiszokta fizetni. Ha a menyasszonynak nem jön össze az esküvő ára a menyasszonyi táncból, az általában a nagy családosok miatt van akik 4-5-en mennek el, csak 10-20ezreket hagynak ott. Ez nekik is nagy költségvetés, ha minden családtagnak a kaja árát ott hagynák egy havi fizetésük rá ment.


Bár amikor mi mentünk esküvőre,mi mindig 4-en mentünk a családdal és általában 50ezret hagytunk ott.

2012. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
58%

Na mi pont az ilyen hülye szituációk miatt döntöttünk úgy, hogy senkit nem hívunk meg sehova. Kéttanús esküvő, utána négyesben koccintás, és kész...Túlságosan idegőrlő lenne, hogy akkor kit húzzunk ki, kit ne, stb.

Persze szívesen látnánk pár embert az esküvőnkön, de abszolút semmi pénzünk és igényünk felhajtásra, azt meg ugye sokan sérelmeznék :S Mi úgy vagyunk vele, hogy ha valaki nem képes nekünk szívből örülni, és "ellenszolgáltatás" nélkül eljönni és velünk örülni (távol élő barátoktól nyilván nem várnánk el, hogy felutazzanak a "semmiért"), az maradjon is inkább otthon.

2012. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!