Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy bunkóság nem elmenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bunkóság nem elmenni csak a szertartásra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak a szertartásra hívtak el, a vacsorára már nem.


Biztos van, aki szerint nem kell felhajtás, de most őszintén, csak egy rendes vendégsereg közé mennék oda, nem valami fa mögött bujkálnék és nincs is ilyen alkalomra illő ruhám, most azért 20 perc miatt nem szeretnék fodrászra, meg a ruhára költeni...


2012. jún. 14. 23:47
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Őszintén arra is gondoltam, hogy kimaradt 1-2 meghívó és abból dobnak egy-két embernek, mert amúgy olyan a meghívó, hogy két kártya van benne és az egyiken csak a szertartás van, ami az enyémben is, és külön kártyán van a vacsora, amiből az enyémben nincsen.
2012. jún. 15. 00:04
 12/48 anonim ***** válasza:
53%

Most pl. ha nem voltatok olyan hű de nagy puszipajtások, nem tudom milyen jogon várod, hogy fizesse neked a vacsorát, az italt meg magát a bulit, mivel te is úgy állsz hozzá, hogy tyű mekkora bunkó, azért hív biztos csak, hogy nézzem meg.

Tudod mit, ne menj el sehova, maradj szépen otthon és nem kell ilyesmin durrognod. Hasonló helyzetben én örömmel elmennék, ha olyan csoporttárs volt, akivel egész jól elvoltunk az egyetemi évek alatt, de úgy különösebben nem volt nagy barátság. Otthon belövöd a hajad, felhúzol egy elegánsabb ruhát-cipőt, végigülöd a 20 percet és a végén gratulálsz neki. Ennyi.

2012. jún. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem mindenképp kérdezz rá finoman, mert tudod milyenek a menyasszonyok, lehet csak kifelejtette a másik meghívót. Ezer más dolga van ilyenkor az embernek, természetes ha szétszórt. Ha meg ő még is meg akart hívni, és elmész szimplán a szertartás után, akkor ő fog megsértődni, meg neki fog szarul esni.


Kedves utolsó válaszoló.

Nálunk ez akkorse volt sose divat. Én voltam már rengeteg esküvőn, mert nagy a család, sok a barát stb. Én úgy vagyok vele, hogy ha annyira nem közeli ismerős, hogy nem akarom kifizetni a kajáját meg stb, akkor már a szertartásra se fogom meghívni, mert ez az illetőnek is szarul eshet. Nem hiszem el, hogy erre nem gondolt a házaspár.

2012. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
57%

Én is pont így jártam. Volt egyetemi csoporrtársamtól (régebben jóban is voltunk) olyan meghívót kaptam, ami csak a szertartásra szól. (Tudom, milyen a másik fajta,a lagzis, mert feltette a blogjára.) Nem sértődtem meg, mert tényleg ritkán tartjuk a kapcsolatot, és egy lagzi bizony drága, hogy ott legyen mind a 300 ember akivel valaha haverkodott. De ettől függetlenül csalódást okozott :( Egyrészt előre beharangozta, hogy hamarosan küld valamit postán, és tudtam, hogy esküvője lesz, szóval vártam a lagzi-meghívót.. Másrészt rohadt jól érezném magam, és nagy szükségem is van rá, hogy ismerkedjek (az én magánéletem nem alakult olyan királyul, mint a menyasszonyé).

De fel se merült bennem, hogy ne mennék a szertartásra. Szívesen megnézem őket. (Aztán hátha valaki laza lesz és azt mondja, a meghívó nem érdekes, gyere nyugodtan.. bár gondolom ez nem így műxik, ki van minden számolva).

Neked is azt javaslom, hogy nézd meg, nem hiszem, hogy kizárólag farmergatyád van.. mondjuk valami mintás szoknya egy fekete felsővel, vagy egy diszkrét ing, vagy ilyesmi is jó. Hajadat megmosod, megfésülöd, ha hosszú, csinálsz egy kontyot és kész is vagy. Nem kell selyem báliruha. A jelenléted a lényeg. Ha nem mész el, az inkább rosszul veheti ki magát, mint hogy nem nézel ki úgy mint a koszorúslányok, akik eegész este ott fognak nyomulni.

2012. jún. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ebben a meghívásban nincs semmi sértő. A mai helyzetben nem mindenki engedhet meg egy sokszáz fős lagzit. Sokan oldják meg úgy, hogy vacsorát csak a családnak, esetleg a néhány legközelebbi barátnak adnak, mert erre van keret.

Én is kaptam már ilyen meghívót, persze jó lett volna, ha meghívnak a lagzira, de megértem őket: most akkor várjanak évekig, mire lesz pénz mindenre? Felvettem egy csinosabb nyári ruhát, feltűztem a hajam, megnéztem, meggratuláltam őket, örültem hogy boldogok és összeházasodnak.


Szerintem tedd kicsit félre a sértődöttséged, és próbálj meg örülni annak, hogy boldog, és hogy ezt meg akarja osztani veled. Végül is semmit nem vesztesz, ha elmész az esküvőre.

2012. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Én nem várom el tőle, hogy meghívjon a lagziba egyáltalán, de én sem láttam még ilyet, hogy egyes vendégeket csak közönségnek elhívunk, másokat meg mindenre... Nekem eszembe sem jutna több embert elhívni, mint akit vendégül akarok és tudok látni,nem is értem miért, csak hogy legyen tömeg aki bámul de ingyen?
2012. jún. 15. 00:34
 17/48 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom.. Én – bármennyire sajnálom, hogy nem hívtak a lagziba is – nem így fognám fel, hogy "legyen tömeg, aki ingyen bámuljon".. hanem hogy a sok kevésbé közeli ismerős is tanúja lehessen a boldogságuknak, mert rájuk is gondolt.
2012. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
39%
Én teljes mértékben a kérdezőnek adok igazat. Ha annyira nem voltak közeli ismerősök, hogy ne hívja el bulizni az esküvőjén, akkor arra se hívja el, hogy megcsodálja fehér ruhában. Gratulálni bárhol tud, telefonon, levélben, és már a facebook is elég gyakori lett, hisz születésnapkor is mindenkit ott köszöntünk fel szinte aki nem közeli ismerősünk. Minek öltözzön ki, és minek utazzon nemtom hány km-ert, ha még bulizni se bulizhat velük, csak megcsodálja milyen szép, elejt neki egy gratulációt és kész. Felhívja, elújságolja neki, hogy milyen boldog, hogy férjhez megy, elrebegi neki, hogy sajnos a kevés költségvetés miatt, csak a szűk család kör lesz ott az esküvőn, a meghívott gratulál neki, sok boldogságot kíván és kész. Ez szerintem sokkal kevésbé bántóbb, sőt ez egyáltalán nem bántó, hisz amilyen világban élünk érthető, hogy nincs pénz az összes egyetemista csoporrtársát meghívni az esküvőre.
2012. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
61%

Tök rosszul fogod fel,mert nem közönségnek hívott meg tömegnek. Elég gyerekes ez a hiszti.

Én három hete találkoztam régi ismerőssel, aki jövő hónapban férjhez megy és mondta, ha van kedvem menjek el a templomiba. Sőt, mivel maga varrja a ruháját, felajánlottam, hogy segítek neki. De ennek ellenére sem várok el lagzimeghívót. Minek? Nem ismerek ott senkit azt meg nem

2012. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
78%

Igencsak megoszlanak a vélemények, ebből is látszik, hogy nem a kérdező az egyedüli, aki ilyen meghívót kapott.

Én személy szerint ennek is örülnék, és szívesen elmennék. Ú

2012. jún. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!