Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatal párok miért kértek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok miért kértek pénzt az esküvőtökre? Miért nem örültök az ajándéknak?

Figyelt kérdés

Sokan úgy is azt hangoztatjátok, hogy nem azért kértek pénzt, hogy visszajöjjön az ára, de akkor mégis miért?

Ha kaptok két egyforma dolgot, vagy olyat ami már van akkor el lehet azt adni is. Az is lehet, hogy sokkal modernebb kávéfőzőt, mikrót, hűtőt, mosógépet kapnátok mint ami van nektek és legalább lehetőség lenne , hogy lecseréljétek.


2012. márc. 24. 17:52
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
76%

"Kedves" Túrórudi!

A kajás érved jó nagy hülyeség, mert én ahány esküvőn eddig voltam, előtte kaptunk egy menüsort amiből mindenki kénye kedve szerint választhatott, egyenként személyekre lebontva, úgyhogy mindenki olyan kaját kapott ami neki ízlett:) A piát meg a sütit meg ne vegyük ide, mert egy esküvő pont az az esemény, ahol ezekből 5 millió fajtából rogyásig van az asztal...és ha esetleg annyira finnyás valamelyik vendég, hogy egyik sem felel meg neki, akkor ha étteremben tartjuk a vacsorát akkor a saját számlájára ugyan, de biztos, hogy bármit megkaphat:) Az én esküvőmön meg ne önkényeskedjen a vendég, hogy azt hoz oda amit akar. Ha egyszer megkérdezi, hogy mit hozzon ajándékba, akkor fogadja el azt a választ, amit adok neki.

2012. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
89%

azért ez még nagyon ritka szerintem,hogy már előre menüsorból választhassanak a vendégek.


és egy lagzin amúgy sem csak 1 fajta kaja van,ugyhogy nem tudom elképzelni,hogy valaki éhessen menjen haza..!ha mégis,akkor az nagyon válogatós lehet..

2012. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
30%

#40-es

A szövegértelmezés rosszul megy úgy látom, ne állíts olyat rólam, aminek épp az ellenkezőjét írtam.

Igen, figyelmes vendéglátók igyekeznek a vendégek ízlése szerint összeállítani a menűt, ahogy a figyelmes meghívott is igyekszik hasznos ajándékkal (akár pénzzel, ha ő úgy dönt) kedveskedni az ünnepelteknek. Ezzel együtt elvárni, megszabni akár a vendéglátás módját, akár az ajándékozást ormótlan bunkóság, mert akkor már az egész nem az ünneplésről szól, hanem egyik oldalon a pénzszerzésről, másikon a zabálásról.


#41

"Az én esküvőmön meg ne önkényeskedjen a vendég, hogy azt hoz oda amit akar"


Ez elég is bemutatkozásnak.

2012. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem maradjunk annyiban, hogy senki ne szóljon bele a másik esküvőjébe, mindenki úgy rendezi ahogy akarja.
2012. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
77%
Nem azzal van a gond, ha pénzt kérnek, hanem az, ha ezen felül még plusz elvárás is van. Mi utoljára olyan esküvőn voltunk, ahol a pár pénzt kért. Rendben, betettük borítékba a megfelelő összeget, és érkezéskor át is adtuk, mint mindenki más. Aztán éjfélkor ért a döbbenet, mikor a vőfély közölte, hogy most eladó a menyasszony, kitettek egy üstöt középre a további összegeknek. Hát, néztünk nagyot...
2012. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Túrórudi


Már nem azért a huszasért de az olyan ember ne is menjen el aki csak kritizálni tudja a kajákat meg az italokat!!!


Örüljön hogy gondolt rá az ifju pár és szerette volna megvendégelni.Az hogy valaki pénzt kér az esküvőre nem azt jelenti hogy egyből 20.000ket kell nekik adni.Azt mondod ez olyan részvételi díj.Nos ha így nézzük beszéljünk a számokról.Ha valaki lagzit csinál annak tudnia kell az árakat.A kaja a legolcsóbb helyen is 5000/fő.Az italok szint ugy.A sütemények ,torták nem tudom de szerintem 30.000 lehet + a menyasszonyi torta legyen mondjuk egy 4 emeletes 45.000 Ft ahogy körülnéztem...a menyasszonyi ruha 80.000 kb, a menyecske ruhára mondjunk 20.000-t.A Fodrász, sminkes-15.000FT.a vőlegény öltönye:30.000 lehet kb.A zenekar a legolcsóbb is kb 100.000Ft, a dj már vállalja 90.000-től.A vőfély kb 100.000,bár ez lehet olcsóbb,nem tudom...A köszönet ajándékok számoljunk 650Ft-tal... A virágok olyan 40.000 asztali dekorokkal együtt.Polgári szertartás:25.000 kb.A székszoknya ahol van az db 250Ft....folytathatnám....Akkor nézzük egy 50fős vendégséget...

kaja:5000× 50=250.000

italok:5000× 50=250.000

ruha:80.000

fodrász,smink:15.000

sütemények:30.000

menyasszonyi torta:45.000

menyecskeruha:20.000

virágok:40.000

székszoknya:250×50=12.500

öltöny:30.000

zenészek:100.000

vőfély:60.000

köszönő ajándékok:650×50=32.500

polgári szertartás:25.000

--------------------------------------

akárhogy is nézem ez 990.000 Ft Ezt ha elosszuk az 50 fővel:19.800 Ft

és akkor még nem számoltam a templomi esküvőt akinek az is van és a fotóst ami szintén 60.000-tól kezdődik, a videóst aki hív....Bőven felmenne az összeg egy főre vagy 30.000 Ft-ra...Akkor ha így nézzük az a 20.000 Ft amit ajándékba adnak nem is annyira részvételi díj...De szerintem a pár már annak is örül ha kap 5000 Ft-ot...szerintem Ha kenyérpirítót adsz ajándékba az se olcsóbb, akkor meg nem tök mindegy???És mellesleg még jól is érzed magad :)

2012. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
81%
45 # és mi lett? ment a menyasszonytánc? Újra adni "kellet" pénzt sokan táncoltak? mármint menyasszonytáncot.Ez azért nagyon durva.
2012. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Sissy77


Szerintem ez mindenhol így van...Én ahol voltam esküvőkön ott is pénzt adtunk és bele kalkuláltuk hogy lesz menyasszonyi tánc...így annyival kevesebbet tettünk a borítékba...a többi meg ment a menyasszonyi táncba.Igaz ott szóltak hogy pénzt kérnek, de lesz menyasszonyi tánc is...


Szerintem én a menyasszonyi táncot nem hagynám ki :)Közölném a vendégekkel hogy pénzt kérünk ,de lesz menyasszonyi tánc és akkor abba adják bele amennyi szeretnének adni:)

2012. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
69%
:)Arról nem is beszélve hogy inkább a pénzt adom oda mint hogy azon törjem a fejem vajon valaki már vett nekik étkészletet és ha igen vajon pont ezt vették meg....Oda adom a pénzt aztán azt vesznek amit akarnak :)
2012. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, de olvastam régen, talán Claire Kenneth írásában egy történetet: az ő esküvőjükre hozott egy rokon egy irtózat rusnya festményt. Elszörnyedve nézték, és megegyeztek, hogy ha jön a rokon látogatóba, akkor kiteszik a nappaliba, de egyébként nem lesz állandóan kitéve. Mit ad isten, egyszer váratlanul beállított a rokon, és egyből feltűnt neki, hogy korábbi látogatásaitól eltérően a kép most nincs a főhelyen a nappaliban. A háziasszony épp kezdett volna hebegni valami mentegetőzést, hogy eltört a keret vagy hasonló, amikor loholt be a cselédlány, kezében a képpel: "Hozom már! Mindig ki szoktuk tenni, amikor előre tudjuk, hogy jönni tetszik!" :D
2012. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!