Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatal párok miért kértek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok miért kértek pénzt az esküvőtökre? Miért nem örültök az ajándéknak?

Figyelt kérdés

Sokan úgy is azt hangoztatjátok, hogy nem azért kértek pénzt, hogy visszajöjjön az ára, de akkor mégis miért?

Ha kaptok két egyforma dolgot, vagy olyat ami már van akkor el lehet azt adni is. Az is lehet, hogy sokkal modernebb kávéfőzőt, mikrót, hűtőt, mosógépet kapnátok mint ami van nektek és legalább lehetőség lenne , hogy lecseréljétek.


2012. márc. 24. 17:52
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt kevés olyan család van, aki megengedheti magának, hogy hűtőt vagy mosógépet vegyen, ezek nem két fillérbe kerülnek. A mikro, kávéfőző még belefér.

Én egy olyan lagziban sem voltam, ahol ne pénzt kértek volna. Ez, amit írsz, régen volt szokás, amikor még nem lakott együtt a pár és üres volt a lakás/ház.

2012. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb pár már a lagzi elött együtt lakik, ezért megvan minden ami az életükhöz szüksége, ha valami hiányzik akkor meg a pénzből olyat tudnak venni ami nekik tetszik.

Nem beszélve arról, hogy sokan a lagzit hitelből rendezik amit vissza kell fizetni.

Plusz gondolj bele kapnak egy 20 e forintos mikrosütöt, amit "használtan" jó ha 10 e-ért el tudnak majd adni... kidobott pénz a vendégnek és az ifju párnak is.

2012. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
91%

Mi is inkább pénzt kérünk. Akármennyire is hihetetlen, de nem tudnának olyan dolgot adni nekünk, amiből nem új van. Egy szinte üres albérletbe költöztünk össze a vőlegényemmel. Úgy döntöttünk, hogyha már nekünk kell megvenni a konyhai felszereléseket meg minden berendezést, akkor már újat veszünk, legyen rá garancia, legyen alacsony az energiafogyasztása stb. Ezenfelül volt, amit szülőktől kaptunk karácsonyra, születésnapra stb, és ők is újat vettek. Így hiába kapnék bármi újat, nem cserélném le, ami van. Hűtőt, mosógépet például nem is kérnénk, illetve remélem senki nem gondolkodik ilyen nagy értékű ajándékon a vendégek közül. Az eladással meg csak a gond lenne. Ha például megvesznek egy vadiúj mikrót nekünk 20 ezer ft-ért, elcipelik az esküvőre, majd mi valahogy elcipeljük a lakásunkba, utána eladjuk esetleg 15 ezer-ért, ha annyirért el tudjuk adni, akkor kapásból van 5 ezer ft veszteség, és még cipelni is kellett, meg hirdetni meg minden. Nem hiszem, hogy ez a vendégeknek is megéri. Mennyivel egyszerűbb akkor inkább azt a 15 ezer ft-ot belerakni egy borítékba és átadni.

A pénzt az ember be tudja rakni a bankba, és jó lesz kezdőtőkének például fészekrakáshoz. Másrészt honnan tudja egy vendég, hogy milyen mikrót (grilleset, fehéret, feketét), kávéfőzőt (kapszulásat vagy hagyományosat), hütőt (legyen benne fagyasztórész is, ha igen, akkor felül vagy alul) szeretne egy pár, és a mai világban messze nem olyan egyszerű dolog eladni az ilyen dolgokat sem. Illetve eladásig hol tároljam? A 37 m2-es garzonban?

2012. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy sokan keresnek olyan jól, hogy tökmindegy legyen nekik, hogy mit kapnak, de sajnos ez nincs mindenkivel így. Nem értem, egyeseknek miért fáj az, hogy felesleges kütyük helyett pár bankót tegyenek egy borítékba. Nem a vendég dolga megkérdőjelezni, hogy a párnak mire van szüksége.
2012. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
92%

Mi pl nászútra szeretnénk menni belőle. A maradékot meg félretennénk saját lakásra.

Nem szívesen cserélném le a hűtönket pl egy újabbra, hiszen ez is tökéletesen működik. Eladni meg ugye nem lehet annyiért amennyiért vették. Akkor mi értelme van? Melyik a jobb? 100e kézbe vagy egy 100ezres hűtő amitből 70e lesz?

2012. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert mindenki pénzből él és egy kávéfőzőből, vagy a 20. étkészletből nem lehet kifizetni a számlákat. Plusz, ahogy már valaki írta ha kapok valamit ami már van, hiába adom el, nem fogom megkapni az eredeti árát. Ergó már buktam is rajta... Meg azzal sem érek el sokmindent, hogy csak lesem őket a vitrinben...
2012. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg a vendégnek szerintem tökmindegy, hogy magát az ajándékot adja, vagy az ajándéknak az árát, így tehát nyugodtan odaadhatja a pénzt és legalább arra költöm amire valóban szükségünk van. Szerintem ezen nem kell felháborodni, ez a vendégek életében nem olyan nagy esemény, lehet, hogy valaki egy évben többször is elmegy egy esküvőre, nekem meg remélhetőleg egész életemben egyszer lesz esküvőm...meg szerintem így a vendégeken is segítünk, legalább senkinek nem kell ezen agyalnia.
2012. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
89%
Mi is pénzt kértünk!már több mint 1 éve együtt élünk, mindenünk megvan!A pénzt pedig a babára szeretnénk félretenni, mert esküvő utánra tervezzük!Nekünk ez fontosabb mint 5 kávéfőző!főleg h nem is kávézunk és ezt is pl kevesen tudják :)
2012. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
98%

szerintem a legtöbb vendég nem is bánja,hogy ha pénzt kérnek,mert így nem kell az ajándék után kajtatni!


de én amúgy nem kötöttem ki,hogy pénzt vagy ajándékot hozzanak,mert tényleg örülök mindennek. és csak 4-en adtak ajándékot.

2012. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: milyen ajándékokat kaptál?
2012. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!