Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miből áll a jegyesoktatás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből áll a jegyesoktatás?

Figyelt kérdés
(Bár meg vagyok keresztelve, de szerintem azóta sem voltam templomban és izgulok, hogy majd nem fogok tudni semmit, ha kérdezgetne a pap...)
2009. jún. 9. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
nekm a tesóméknál beszélt a szeretetről a házasság kötelékéről...Ádám és Éva kapcsolatáról...próbálta őket megismerni,hogy minél szebb és bensőségesebb legyen az esküvő....persze lehet nem minden pap így áll a dologhoz.De szerintem ne aggódj....és bérmálva vagy??
2009. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha a keresztelője óta nem emlékszik, h lett volna templomban, nem valószínű, h bérmálkozott. Hacsak nem görög kat.
2009. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy hívő, miért házasodsz templomban?


A jegyesoktatás ott kezdődik, hogy eldöntöd, milyen rítus szerint szeretnél házasodni. Előfordulhat, hogy a leendő házastársad a tiédtől eltérő vallású. Megnézitek, mi kell az adott egyháznál ahhoz, hogy egyáltalán összeadjanak titeket. Van, ahol elég, ha meg vagy keresztelve, a katolikusoknál általában elsőáldozónak kell lenned, protestánsoknál kérik a konfirmálást is (hangsúlysozom, általában, vannak kivételek). Ha mindketten teljesítettétek a követelményeket, elkezdhetitek a jegyesoktatást. Ez egy pár alkalmas kurzus, alkalmanként általában egy óra, ahol a plébános/lelkész elmagyarázza, mit az egyház alapvető dogmái a házasságra és általában a férfi-női viszonyra tekintettel. Ha teljesítettétek a jegyesoktatást, megkapjátok erről az igazolást (illetve a reverzálist, ha külön vallásúak vagytok), ezután a templomban kiherdetnek titeket (a katolikusoknál egymás után háromszor hirdetik ki az esküvő időpontját a vasárnapi misén, a negyedik szombaton szokott lenni az esküvő). Más egyházak szokásaival nem vagyok tisztában, azt tudom, hogy a reformátusoknál a lelkész csak megáldja a polgári házasságot, ott nincs külön egyházi esketés.

2009. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ja, voltam elsőáldozó is, de bérmálkozó már nem. Az édesapám nagynénje apáca volt és vele elég sokat jártam templomba. Viszont miután sajnos meghalt, már nem... A szüleim nem annyira vallásosak és ezért nekem sem volt fontos. Én is és a párom is római katolikusok vagyunk, az ő családja viszont nagyon vallásos. De egyébként számomra is elképzelhetetlen az esküvő Isten áldása nélkül. És most, a jegyesoktatás előtt kezdem cikinek érezni, h eddig nem jártam és mindent elfelejtettem amit anno tanultam. Ezért izgulok. :)
2009. jún. 10. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!