Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most akkor mi legyen? Meghívju...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi legyen? Meghívjuk őt is?

Figyelt kérdés

Van egy adott barátunk (én a páromon keresztül ismertem meg 6 éve), akinek kb. 1 hónapja van barátnője. Nagyon szerelmes, ő az élete értelme. Ámen.

Tavaly októberben elkezdtük szervezni az esküvőnket, amiről természetesen mindenki tudott, már rég óta számítottak rá!


A kedves barátunknak akkor még se közel, se távol senkije nem volt. Egyértelmű volt, hogy egyedül jön az esküvőre, mint ahogy a többi barátunk is, akinek akkor még vagy jelenleg sincs párja.

A meghívók decemberben készen lettek, ültetőkártyák, minden meg van. Lényegében már csak el kell mennünk az esküvőnkre és utána a lagziba.


Ma a barátunk felhívta páromat, hogy jöhet-e a barátnője. A párom udvariasan közölte, hogy amikor elkezdtük szervezni az esküvőt, akkor mindenkit összeszámolva 65 fő jött ki, ami pont elég (költségek miatt). Ebben 40 fő a rokonság mind a két részről. 20 a baráti és a maradék 5 a szolgáltatók. A jó barátunk erre közölte, hogy akkor ő se jön el, mert egyedül nem akar jönni (a baráti társaságunk egyébként egy. Az idők alatt összeforrt a kettő).


Te mit csinálnál? Visszamondanád valamelyik kevésbé fontos rokon (iszonyat távoli) meghívását vagy egy szolgáltatót mondanál le? Egyébként szinte minden ki van fizetve, főleg a szolgáltatók. Tehát, ha visszamondjuk pl. a zenészt, akkor röpke 50ezret buktunk.


Mi a jó istent csináljak? Nekem nagyon rosszul esik, hogy a párom őrlődik magában. Számítottunk erre a személyre, mert 13 éve jó barátok.


Több költséget nem tudunk vállalni, mert az étterem befogadó helye (normális férőhely mértéke) 65 fő. + a tánctér, de oda nem ültethetünk senkit sem, ezt kikötötte a tulajdonos.


Valakinek tanácsa?


2012. jan. 25. 22:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ahogy látom a reggeli hozzászólásom nem ment el, nem értem miért. Mindegy.


Az arról szólt lényegében, hogy a barátaink és az én rokonaim külföldről jönnek. Páromnak összesen 2 barátja van, aki még/itt lakik Magyarországon. Ők családosak, gyerekekkel együtt jönnek.

Mivel az esküvőt már elég régóta terveztük, így a repülő jegyek (aki gyakran utazik tudja jól, hogy) is elővételben ezerszer olcsóbbak. Ezáltal a meghívottaknak (külföldi) vendégeknek mi álljuk a repülőjegyet is oda vissza. Ez viszont bárhogy nézem, nem kevés költség. Akár egy személyről van szó, akár többről pluszba.

A vendéglátós törvényre hivatkozik, ami miatt 75 főnél több nem lehet az étteremben egyszerre. Ne kérdezzétek melyik törvény ez, azt mondta, hogy tavaly jött be. Ennyi, én elhiszem.

A 75 főben benne vannak a felszolgálók, a tulajdonos és mi 65-en.


Tehát, igen, vállalom, ha tetszik nektek, ha nem, nem szeretnék és nem is akarok olyan embernek kifizetni repülőjegyet pluszba (nem olcsó lenne, hanem 120ezer körül), akit nem is ismerek és együtt vannak kb. 1 hónapja.

Igen, ki tudja mi lesz februárig, de nagy változás nem hiszem. Addig még ezerszer szakíthatnak és összejöhetnek.

Egyébként a párom barátja tudja jól, hogy a repülőjegy lenne a legnagyobb probléma és az étterem. Az utóbbit még talán eltudnám valahogy intézni, de a repjegyet nem hajlandók kifizetni.


Szép estét.

2012. jan. 26. 18:45
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem írtad a repülőjegyeket,ezt mi nem találhatjuk ki magunktól.Azt gondoltam,hogy ez egy kérdés,aminél van választási lehetőség vagy legalábbis egy tényleges dilemmáról van szó,de ez nem az.Ez egy eldöntött tény.Drága a jegy,ezért nem hívjátok meg.Akkor mi a gond?
2012. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben akkor mond meg hogy minden igyekezetetek ellenére, az étteremben még meg tudjátok oldani a helyét, de a repülőjegyet nem tudjátok állni. Nem fér bele az esküvői keretbe. Szívesen látjátok, de mivel ilyen későn szólnak ezért azt akkor oldják meg ők. így nem ti lesztek a rosszak, nem lesz sértődés. Illetve meg lehet említeni, hogy ha mégsem tudják megoldani, de a gyerekkori barátságra tekintettel őt mindenképp szeretnétek ott látni mert a barátságotokat mindenképp többre tartjátok annál hogy emiatt sértődés legyen. Ha ezek után még sem mennek akkor legalább nem ti lesztek a rosszak, hisz ti megpróbáltátok.:)
2012. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen! Azért ezt a repjegyet jó lett volna előre közölni!

Nem, repjegyet én sem fizetnék neki.

De pl. amikor nekünk volt az esküvőnk, a 3 barátnőmnek nem volt pasija. Ill. randizgattak. Én annyit kértem,hogy előtte egy hónappal szóljanak, ha többen jönnek. Plusz 3 helyet azért ki lehet szorítani, ha akarja az ember! Én ezen pont velük,akik gyerekkorom óta barátaim, nem problémáztam volna.

A férjemmel 3 hete voltunk együtt, amikor az egyik legjobb barátja nősült és szerette volna,ha vele megyek. Nem csináltak gondot belőle, csak mondták,hogy ültetőkártyám már nem lesz, mert azok kész vannak. Hát túléltem!

2012. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a jó barátunk elvárja, hogy kifizessük. Páromnak hivatkozott a mi anyagi helyzetünkre és az övékére.

Mi 7 évi munkánkból (7 éve volt az eljegyzés) gyűjtöttük össze a "felesleges" pénzt. Tudtuk, hogy csak ez a megoldás marad, ami jelenleg is van. Mi sose mentünk nyaralni. A nyaralás számunkra az volt, hogy 1 évvel a 2 hetes szabi előtt lefoglaltuk Mo-ra a repjegyeket.


Tehát, ha tudnám megoldanám. De nyilván nem tudom. Ezt pedig nem várhatja el. Senki sem!

2012. jan. 26. 20:18
 16/18 anonim ***** válasza:
Na haragudj, hogy ezt írom, de az, aki elvárja, hogy az egy hónapos kapcsolatból származó "árnyék" repjegyét is kifizessétek, az sok minden, de nem jó barát! Csúnyán hangzik, de szerintem ez a helyes megoldás: mondjatok azt, hogy az étterem megoldható, de a repjegy már nem. Ha igaz barát, akkor ezen nem lesz hiszti. Ha mégis, akkor pedig jobb is, ha szelektálásra kerül. Fájdalmas, de hasznos. Legalább tudjátok, hogy hányadán álltok vele.
2012. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha a pénz a gond, kevésbé kínos megmondani neki, hogy mennyibe kerül a kaja per fő és azzal tiszteljen meg benneteket, mint visszamondani valakit. Remélem, nem lesz semmi gond és feszültség/veszekedés nélkül sikerül megoldanotok! drukkolok!
2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Már mindegy. Nem lett megoldva, mivel mi vagyunk a sz@rok. Legalábbis párom. Ez lett "kikiáltva" a jó barátunk szerint.

A többi barátunk azt mondta, hogy jól döntöttünk. Senki se várná el tőlünk ezt.

Ez a barátunk pedig anyagilag nem teheti meg, hogy hirtelen annyi pénzt kidobjon az "ablakon". Tudjuk, hogy nincs elúszva a pénzben.

Ráadásul tegnapelőtt jött a "hír", hogy szakítottak a barátnőjével. Most arra vagyok/vagyunk kíváncsiak, hogy mikor jelenti be, még is jönne. Kár, hogy már mást meghívtunk helyette ... :)))


Ami pozitív, azaz, hogy nem a MALÉV-nál foglaltuk le a repülőjegyeket ... na, nem tudom mit csinálnék most az idegeskedésen kívül!!!

2012. febr. 4. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!