Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most akkor mi legyen? Meghívju...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi legyen? Meghívjuk őt is?

Figyelt kérdés

Van egy adott barátunk (én a páromon keresztül ismertem meg 6 éve), akinek kb. 1 hónapja van barátnője. Nagyon szerelmes, ő az élete értelme. Ámen.

Tavaly októberben elkezdtük szervezni az esküvőnket, amiről természetesen mindenki tudott, már rég óta számítottak rá!


A kedves barátunknak akkor még se közel, se távol senkije nem volt. Egyértelmű volt, hogy egyedül jön az esküvőre, mint ahogy a többi barátunk is, akinek akkor még vagy jelenleg sincs párja.

A meghívók decemberben készen lettek, ültetőkártyák, minden meg van. Lényegében már csak el kell mennünk az esküvőnkre és utána a lagziba.


Ma a barátunk felhívta páromat, hogy jöhet-e a barátnője. A párom udvariasan közölte, hogy amikor elkezdtük szervezni az esküvőt, akkor mindenkit összeszámolva 65 fő jött ki, ami pont elég (költségek miatt). Ebben 40 fő a rokonság mind a két részről. 20 a baráti és a maradék 5 a szolgáltatók. A jó barátunk erre közölte, hogy akkor ő se jön el, mert egyedül nem akar jönni (a baráti társaságunk egyébként egy. Az idők alatt összeforrt a kettő).


Te mit csinálnál? Visszamondanád valamelyik kevésbé fontos rokon (iszonyat távoli) meghívását vagy egy szolgáltatót mondanál le? Egyébként szinte minden ki van fizetve, főleg a szolgáltatók. Tehát, ha visszamondjuk pl. a zenészt, akkor röpke 50ezret buktunk.


Mi a jó istent csináljak? Nekem nagyon rosszul esik, hogy a párom őrlődik magában. Számítottunk erre a személyre, mert 13 éve jó barátok.


Több költséget nem tudunk vállalni, mert az étterem befogadó helye (normális férőhely mértéke) 65 fő. + a tánctér, de oda nem ültethetünk senkit sem, ezt kikötötte a tulajdonos.


Valakinek tanácsa?


2012. jan. 25. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én tuti rákérdeznék az étteremnél, egy plusz fő semmi, és megérthetnéd, hogy szeretné vinni magával. max megmondod neki, hogy az ő helye mellett lesz egy üres, mert névkártyát már nem tudsz csinálni. nem hiszem , hogy az étterem nem engedné
2012. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

költségben meg tuti visszakapod, amit ráköltesz, pláne, hogy utólag meghívott vendég


(mikor lesz a lagzi? mert ha akkorra pl. már fél éve lesznek együtt, akkor nagyon kínosan fog kijönni)


a tánctér meg... csak a vacsi alatt ül mindenki, max betolja a széket, ha kiülteted a sarokra, és máris ugyan akkora a hely



bőven megoldható, ha tényleg akarod!


1. voltam


21L

2012. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az esküvőnk február 11-én lesz, szombaton.
2012. jan. 25. 22:23
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbáld meg beszervezni azt az egy főt. Jó akkor jogos lenne a kérdés, hogy a baráti társaság bármelyik más tagja miért nem hozhat szintén valakit. De most amiatt az egy emberen felesleges összeveszni, meg idegeskedni így előtte. Enni biztos nem eszik sokat:D. Próbáld meg lebeszélni az étteremmel. Vagy esetleg érdeklődj körbe a meghívottak között, hogy mindenki biztosan megy e, mert lehet valaki nem tud elmenni és megoldódik a gond. pl a nyáron voltam lagziba igaz 120 fős volt de abból csak 108 volt a tényleges létszám.

Tudom hogy legkevésbé kellene ilyenkor a menyasszonyt és a vőlegényt ilyenekkel idegesíteni, de biztos meglehet oldani még egy főt:S

2012. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy 1 hónapos kapcsolatot még nem feltétlenül kéne elvinni :/ De ez már a barát gondolkodásának a hibája. Meg főleg ha tudja hogy már rég le van foglalva és ennyi a max. Viszont érthető is hogy nélküle nem akar jönni.. Kérdezzetek rá szerintem is. 1 helyet csak tudnak neki szorítani valamelyik asztalnál. A költségekben nem tudom mennyi plusz lesz, de ezt ti látjátok. Szerintem, tuti lesz helye :)
2012. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Soha nem értettem az ilyen embereket. Ő egy hónapja a barátnője, a párod meg 13 éve a barátja, és képes lenne a csajt választani helyette!? Idióta. Nektek meg miért kellene meghívni egy viszonylag szűkkörű esküvőre egy olyan embert, akit nem is ismertek? Én átgondolnám, hogy igazi barát-e az ilyen, aki még az esküvő előtt is csak a gondot okozza, de ha tényleg olyan fontos, próbáljátok megbeszélni az étteremmel.
2012. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mindenhol beültethetsz még egy embert, ezért sehol nem balhéznak
2012. jan. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az nem kifogás, hogy 65 vagy 6 ember van ott, eggyel több embert még akkor is be lehet szoritani, ha semmi plusszt nem fizetek, se a kajában, se másban nem jelent több kiadást.


Ha tényleg annyira fontos a barátotoknak a párja, akkor teljesen jogos, hogy nem akar nélküle menni.

2012. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez nyilvánvaló hogy a párja nélkül nem fog eljönni, ne is várjátok tőle. Mi pont ezért 3-4 fővel több kaját és piát is rászámolunk.

Szerintem gáz lenne már valakit visszamondani, próbálj beszélni a tulajjal az az egy fő nem igaz hogy gondot okoz, meg lehet lesz olyan aki a végén még sem jön el ( betegség stb...) Én ilyet egy szóval sem mondtam volna neki amit a párod, ez extra gáz, nehogy már 1 személyen múljon minden. Beszélj az étteremmel.Ezt biztos megtudják oldani.

2012. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi eleve úgy álltunk hozzá,hogy a meghívott barátainkhoz plusz egy főt számoltunk,akkor is ha most facérak,mivel fél év múlva lesz az esküvő,addig bármi lehet.Így egy kisérőt számoltunk.Nem leszünk így sem sokan,csak a szűk család és pár barát.

Az étterem helyében és helyetekben is egy főn nem gondolkodnék.Egy vérbeli vendéglátósnak ez nem okozhat gondot.

2012. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!