Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak egy személyt szeretnén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak egy személyt szeretnénk meghívni az esküvőre, akkor elég, ha azt írjuk a meghívóra, hogy szeretettel meghívjuk Önt?

Figyelt kérdés
Több barátunkat is meghívjuk az esküvői szertartásokra, és az utána következő lagziba. Viszont csak őket, tehát szüleiket, testvéreiket nem. Ilyenkor is azt kell írni a meghívóra, hogy Önt és kedves családját, vagy ilyenkor elég azt, hogy Önt. Illetve nem lehet azt írni, hogy téged? Vagy ilyet nem illik? Csak azért merült fel bennünk a kérdés, mert ha minden barát hozná a közeli családját (tehát testvér, szülők), az kb. 60 fővel megdobná az amúgy 80 főre tervezett vacsorát. Ami azért nem kis szám. Ennyi embernek már nem tudnánk adni ételt és italt. Viszont nem tudjuk, hogy ilyen esetben hogy szokás. Vagy alapból értetődő, hogy csak a barát van meghívva akkor is, ha rajt van a meghívón, hogy Önt és kedves családját?
2012. jan. 18. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó mondatod a jó. Egy normális barát sem értené azt, hogy hozza a családját. Mi is így adtuk oda őket, mert akkor még külön is nyomtattatni olyat.... Szóval mehet az Ön és családja.
2012. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig egyértelműen kell a meghívót írni.


Ha nem akarod a családjukat meghívni, akkor minek iratod rá a kedves családját. Ebből nem fogja érteni Mari néni hogy ő nincs meghívva. De fiam hát ott van hogy menjünk mi is. Jó-jó mama, de te akkor sem jöhetsz nem érted? Nem értem fiam...


Szóval minél egyszerűbb annál jobb. Nehogy a végén még neked kelljen magyarázkodnod és kellemetlen helyzetbe kerülsz.

2012. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Hát nekünk a barátaink és családjaik értelmi szintjéből adódóan nem kellett külön meghívó.(bocs, de senki sem akart odapofátlankodni, mindenki tudta, hogy a "gyereket" hívtuk meg a lagziba.) Egy anyuka sem akart eljönni, mindenkinek egyértelmű volt. Azaz egy jó barát anyukája mondta, hogy olyan kíváncsi ránk, hogy a házasságkötő terembe eljön. Mondtam, persze, nagyon örültem neki!
2012. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az "Önt és kedves családját" úgy értelmezendő, hogy feleséget/férjet, esetleg gyerekeit (ha még kicsik).


Én sosem hívnám el a szüleimet, testvéreimet így egy esküvőre.

2012. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hülyeség, amit az első írt, ha azt írod rá, hogy Önt és kedves családját, akkor azt jelenti, ami oda van írva, ha azt, hogy Önt és kedves párját, akkor meg azt. De ha csak egy embert hívsz, akkor csak azt kell odaírni.
2012. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Hülyeség? Miért lenne az? Maximum nem értesz egyet vele, de...mindegy. Leírtam, ami nálunk bevált, és ami evidens minden normális ember számára. De ha neked ilyen ismerőseid vannak, kedves utolsó, akik ugranak az ilyenre, akkor is ha nem nekik szól, akkor megértelek.
2012. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy célszerű, ha azt szólítjuk meg a címzésben, akit ott szeretnénk látni az esküvőn. Nem olyan sok pluszmunka többféle címzést nyomtatni, és az egy külön figyelmesség, hogy ezzel is odafigyelünk a vendégeinkre, hogy rájuk igazítjuk picit a szöveget. Manapság mindent digitálisan nyomnak, nem jelent többletköltséget, és háromféle változattal meg is van oldva: "téged", "téged és párodat", valamint "önt és kedves családját".
2012. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a családban volt egy ilyen eset... Mivel unokatesómék házasodtak, én egyértelműnek vettem, hogy az egész családra vonatkozik a meghívás, holott a boríték kizárólag apukám nevére szólt (tehát semmi "és családja" szöveg), a meghívóban pedig csak az volt, hogy "meghívjuk Önt" szintén család nélkül. És amit én az egész családunkra értelmeztem, azt pl anyukám csak 1 személyre. Szóval inkább a pontos megfogalmazást javaslom, úgy tuti nincs félreértés.
2012. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyértelműen kell fogalmazni. Ha viheti a párját is akkor azt is írd oda. Ha csak simán az ő nevét írod nekem egyértelmű lenne, hogy csak őt hívod.
2012. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
én névre szólót írnék! kedves xy! szeretettel meghívunk kísérőddel ekkor és ekkor, ide és ide. ha kapcsolatban van, akkor kedves xy, ab! szeretettel meghívunk benneteket....
2012. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!