Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nemsokára összeházasodunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára összeházasodunk a vőlegényemmel, de van egy problémánk, amit beleviszünk a házasságba. Hogy oldjuk meg ezt?

Figyelt kérdés
Én spórolós vagyok, ő nem. Mindketten ugyanannyit adunk a rezsibe/kajába. Neki több marad. Ha mondom, hogy én keveset keresek és szeretnék az "esküvőn" is spórolni, ő ki van akadva. (Én választottam azt a munkát és ezért ne magyarázzam ezt neki)Ő nem keresgél mi hol olcsóbb, nem is érdekli, én viszont szívesen foglalkozom ezzel. És nem csak azért örülök, mert spóroltam, de minek mindenből a drága!!!??? Mondtam is, hogy én igenis elmegyek és megveszem ott, ahol olcsóbb, nem kell a segítsége... Nem akarok ezen veszekedni vele. Régen közös kasszán voltunk, de nem ment, ezért külön váltunk. Házasság után mi lesz? És mi lesz teszem azt a nászajándékokba kapott pénzzel, ha kapunk egyátalán? (Házassági szerződést ne tanácsoljatok, abba ő sem megy bele!)
2009. máj. 13. 17:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, lehet, hogy szeretitek egymást, én ezt elhiszem, de gondolj bele, ha a mostani viták állandóvá alakulnak? Képzeld bele magad egy gyerek helyébe, aki így nő fel. Ő nem fog változni, ahogy olvaslak, mert ő egy olyan ember, mint egy hurrikán, pörög, él, és biztos vagyok benne, hogy még így is képes úgy bánni a pénzzel, hogy maradjon amellett, hogy jut is mindenre, amire akarja. Azért vagyok benne biztos, mert nőként én ugyanilyen vagyok. Ha az ismerőseim nem látnák, el se hinnék. Spórolok, de csak annyira, amennyire muszáj, és van egy olyan érzékem, ami sokakban nincs, de mindemellett megjárom a magam útjait, megveszem, amit szeretnék (nem tudom, a párodnak mik a mozgatórugói, mi hajtja, bennem az egyik ilyen, hogy a családom magasról tojik rám, öcsém a kedvenc, persze van más is, valami hajt). Ezen én se fogok változtatni, de nem érzem szükségét, mert mindenre jut, amire kell, anélkül, hogy zsugori uram módjára mindent félretegyek.

Abba gondolj bele kicsit, hogy ha köztetek a konfliktus állandósul, milyen lenne ebben egy gyereknek felnőnie? Én meg tudom adni a választ, mert én így nőttem fel: rossz.

Tehát vagy megszokod, és megalkudsz, és nem próbálod őt változtatni, és megpróbálod kideríteni, hogy mi lehet az oka ennek a viselkedésnek (nem önzés ez, valami más), vagy ha benned is ott van egy makacsság (ami elsősorban nem rossz értelemben értendő most, hanem csak annyit, hogy szeretnél önmagad maradni, és nem szívesen engedsz), akkor egy idő után tényleg rámehet a kapcsolatotokra, és így is, úgy is külön útra kerülnétek.

2009. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%

A helyedben nem házasodnék meg, amíg nem sikerül ezekben a kérdésekben közös nevezőre jutni. :( Ha ez már most ennyire vita kérdés, akkor ez a helyzet csak rosszabbodni fog.

A közös kasszát megpróbálhatnátok megint - okulva a korábbi kísérlet tapasztalataiból... de igazából azzal gondolkodtattál el, hogy te választottad magadnak a munkát, szóval magadra vess, hogy kevesebbet keresel. Számomra fontos, hogy a párommal elismerjük, megbecsüljük a másik munkáját (hivatását), függetlenül attól, hogy az mennyi pénzt hoz a házhoz!

A közelgő (?) esküvő jó alkalom arra, hogy újragondoljátok ezt a témakört is.

2009. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kerdezo, szerintem nagy problema h nem tudjatok a kozos kasszat megoldani. Egy parkapcsolatban lenyegtelen h ki mennyit keres az egy jelenlegi adottsag es kocka fordulhat, a kotlsegek meg kozosek. most azt nem lehet nezegetni ki hany szelet hust eszik, ki mennyit fut es ennek es a fizetes aranyaban fogjatok a koltsegeket fizetni. ebbe bele lehet orulni elobb utobb.

Nekem volt ilyen baratom tehat benne voltam a szituban. A csaladja remek volt, imadtak engemet mind a szulei, mind pedig testvere annak felesege es ket gyereke. Orom volt veluk osszejonni es a mamaja es papaja igazi jo anyos apos lettek volna. DE a kapcsolat behalt pontosan emiatt. En akkor kb 2.5szereset vittem haza, magasabb beosztasban dolgozom, es meg egyeb juttatasokat is kapok mint biztositas, jutalom, ceges auto. Nekem van es akkor is volt hazam amit meg megismerkedesunk elott eldontottem h renovalok es kibovitek. Sajnos az egoja ezt nem viselte h a haz az en nevemen van es akart venni egy ujta velem. ez eddig meg nem lett volna problema, de a gond ott kezdodott ha nekem igenyeim vannak akkor fizessem en a tobbletet mert o csak ennyit tud raszanni az o fizujabol. es mivel en a 2.5szereset keresem igy a koltsegeknek is a 2.5szereset kell viselnem. a haz vasarlast visszautasitottam, a kov okok miatt, egyreszt en megrenovaltam a hazam gyonyorure, olyan konyhaval amit en szeretnek, 2 furdo, 5 szoba, nappali, etkezos, mosokonyhas, duplagarazsos hazza. gyonyoru kilatasom van amit nem fognka beepiteni mert a telek ugy helyezkedik. amit o ajanlani tudott a csoro negyedben a varos masik felen (ahonnan nekem kb 1.5 ora min egy iranyba a melohelyemre az ut), egy ket szobas kis ciposdobozt. en akkro azt mondtam koszonom nem kerek ebbol. Neki volt ket befektetesi ingatlanja igaz nem nagy szam de jovedelmet termelt. O kotelezni akart h adjam en el a hazam de ne legyek hulye (szo szerint igy mondta) h o eladja a ket ingatlanjat. Ekkor kozoltem vele well, ha 80%ot tudok a hitelbol fizetni koszonom de a maradek 20%al sem lesz gond es marpedig nem adom el a hazam, csak akkor ha o is. Es ez a vita ment minden aldott nap akar telefonon akar ha talalkoztunk. sokszor a melohelyemen is felhivott h vitazzon. en akkor aztmondtam na ne nekem ebbol eleg es kiadtam az utjat. Eletem legjobb donteset hoztam meg.

Jelenleg van egy parom aki nem szereti azt a keruletet ahol lakunk, mert messze van a belvarostol, de belementem venni egy masik telket. igen am de az jobb helyen van nagyobb telek es megegyeztunk h epitkezunk igy mindenki happy. Elobb kifizetjuk a hazam hitelet, es az en fizum megy egy az egyben a banknak es az ovebol elunk. sosem jott elo h a haz az en nevemen van es o tart el. a telek hitelet az o fizujabol fizetjuk. tehat igy is lehet csinalni. sosem jott elo h ennyit eszel ennyivel kell beszallni. Tehat mukodik. csak a megfelelo emberrel.

en szerintem ha vki ugy all hozza a dolgokhoz mint a te parod azert elgondolkodnek biztos-e o az akihez hozza szeretnek menni felesegul. es ha egy ilyen problemat nem tudtok megoldani akkor mi lesz kesobb ha vmi nagyobb problema lesz. Pl ha lesz egy babatok es kiesel a munkabol egy bizonyos idore es nem lesz kereseted csak a gyes, vagy visszahajt majd dolgozni a szules utani napon, vagy beteg leszel es otthon kell maaradnod, majd a szemedre veti azt is h nem veszem meg a gyogyszert mert nem hozol haza eleg penzt es abbol amit kap utanad a draga gyogyszerre nem tellik. tudom h ez morbidul hangzik, de amit leirtal mar most nem jo...

2009. máj. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%
Hát pedig a házassági szerződés a legbiztosabb, ha ennyire nem jött össze a közös kassza. Gondolj bele hosszú távon: te folyton spórolsz, és csak költekezik. Ha emiatt megmérgeződik a kapcsolatotok, és netán elválnátok, garantáltan te húzod a rövidebbet, mert nem volt házassági szerződés, ezért minden feleződik. Bár én mondjuk eleve elgondolkodnék azon, hogy akarok-e a felesége lenni ilyen feltételek mellett. Ja, és ha jön a gyerek, akkor ez a helyzet akár még rosszabb is lehet.
2009. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Változni nem fog a helyzet ne reménykedj és hosszu távon ez ro.adt fárasztó lesz.

Egy dolog a szerelem és egy dolog a gyakorlati ,mindennapi élet.

H a nem működik automatikusan és kompromisszumot sem tudtok kötni a válassz. beletörödsz vagy otthagyod.

2009. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Miért mondja mindenki ezt a környezetembe, amit Ti? :-S
2009. máj. 15. 18:19
 27/37 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beképzeltnek tűnik a válaszom, de valószínűleg azért, mert kívülállók vagyunk. Próbáljátok ki előbb az együttélést. Ha nem megy, akkor alaposan gondold meg ezt a házasságot. Vagy ragaszkodj a házassági szerződéshez. Másképp csak bosszankodni fogsz életed végéig. Az ember ilyen korban már nem változik meg.
2009. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Együtt élünk már, igaz nem olyan sok ideje, kb. fél éve!
2009. máj. 15. 19:54
 29/37 anonim ***** válasza:

Szia.Akkor leírom,hogy nálunk,hogy van.Előre bocsájtom,hogy van egy 6 hónapos kislányunk,akit szerettünk volna és nem vagyunk összeházasodva,mert nincs rá pénzünk egyenlőre.

Tehát:Mi félig-meddig külön kasszán vagyunk,de ez kezdetektől így van és nekünk megfelel így.

A ház az enyém,én adtam el a lakásom és én vettem fel a hitelt rá és én fizetem,ha törik,ha szakad.Amikor dolgoztam(Gyeden vagyok)akkor a kaját áltam én 1 hónapban,kivéve a nagybevásárlást ami kb.egy 20-as (de ugye az közel sem elég 1 hónapra).A párom fizeti a rezsit,meg a saját kocsihitelét.Ezen felül,vannak boritékjaink,amibe fizetésünkhöz mérten megbeszélve rakunk pénzt,ha tudunk,ház felújjításra ,nyaralásra stb.A párom duplaannyit keres,de ebből sosem volt anyagi probléma.

Most,hogy én sokkal kevesebbet kapok,természetesen változott a helyzet,annyiban hogy nem tudunk félrerakni ill.a kaját ő fizeti.Az én pénzemből fizetem a hitelt ,ha a gyerkőcnek kell valami(pelus,ruha,kaja stb.) ill. amit magamra költök(körmös,ruha stb.)

A párom meg nagyon díjjazza,hogy én is utánnajárok,a jó,de olcsó dolgoknak,pedig mi nem vagyunk kifejezetten spórolós típusok,de odafigyelünk a dolgokra.

Ha ti már most ezen veszekedtek,mi lesz később???Kompromisszumot kéne kötnötök,hogy te lazábbra veszed,ő meg kicsit odafigyel,hogy mire költ,különben nagy bajok lesznek.Azért azt figyelni:Ki mennyit eszik? v. Mondjuk te zuhanyzol, ő fürdik stb.ez már garasoskodás(bocsi)

2009. máj. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Szia,

megint beképzelt leszek. :) Félév nem sok idő. Az még bőven a rózsaszín "jaj de jó, hogy kettőnknek vagy egy kicsi zugunk"-korszak. Mi 8 éve élünk együtt, és kb. három év után mondtam azt, hogy "most már többnyire kiismertem". Ha lehet, szerintem késleltesd az esküvőt, mert ha már most veszekedés a vége, később sem lesz jobb.

(19.22-es voltam)

2009. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!