Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nemsokára összeházasodunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára összeházasodunk a vőlegényemmel, de van egy problémánk, amit beleviszünk a házasságba. Hogy oldjuk meg ezt?

Figyelt kérdés
Én spórolós vagyok, ő nem. Mindketten ugyanannyit adunk a rezsibe/kajába. Neki több marad. Ha mondom, hogy én keveset keresek és szeretnék az "esküvőn" is spórolni, ő ki van akadva. (Én választottam azt a munkát és ezért ne magyarázzam ezt neki)Ő nem keresgél mi hol olcsóbb, nem is érdekli, én viszont szívesen foglalkozom ezzel. És nem csak azért örülök, mert spóroltam, de minek mindenből a drága!!!??? Mondtam is, hogy én igenis elmegyek és megveszem ott, ahol olcsóbb, nem kell a segítsége... Nem akarok ezen veszekedni vele. Régen közös kasszán voltunk, de nem ment, ezért külön váltunk. Házasság után mi lesz? És mi lesz teszem azt a nászajándékokba kapott pénzzel, ha kapunk egyátalán? (Házassági szerződést ne tanácsoljatok, abba ő sem megy bele!)
2009. máj. 13. 17:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
54%

Hát igazából ez az egész már ott el van rontva h a közös kassza nem ment. Picit mi is ilyenek vagyunk a férjemmel, de nekünk minden közös.

Te próbálj minél többet spórolni, ne törődj vele h ő nem foglalkozik az árakkal!Legfeljebb osszátok fel az esküvői előkészületeket is 2 részre, a te részedet te állod, az övét ő.

Igazából hosszútávú megoldást nem tudok mondani:)

2009. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
71%
Örök harcnak néztek elébe. Sajnos az anyagi dolgok nap-mint nap előjönnek egy házasságban, ezért nem nehéz megjósolni, hogy ez örök vita lesz köztetek, legalábbis addig, amíg bírjátok. Félő, hogy a nászajándékba kapott pénzt is a jövedelmetek arányában szeretné elosztani a férjed, ami egyébként jogilag nonszensz lenne. Nem látok esélyt arra, hogy őt ebben meg tudod változtatni, ezért jól gondold meg, felvállalod-e ezt a soha meg nem szűnő harcot.
2009. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Második hozzászólónak igaza van.Gondold meg jól ezt a házasságot,mert hosszútávon így nem lehet élni.
2009. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%

En kozos kassza nelkul el sem tudnam kepzelni. Legyen mindenkinek "zsebpenze" de kajat, rezsit, gaz, villany az a normalis ha egyutt fizetik a parok szerintem. Ami az enyem a tied is alapon. Ha a ferjem keresni fog 200.000 ft-ot en pedig csak 100.000-et havonta akkor nekem nem lesz "sajat" penzem mert mindent beleadok a rezsibe? vagy megnezzuk majd hogy ki hany szelet kenyeret evett meg es ugy vasaroljuk a kajat? szerintem ezt meg hazassag elott kell megbeszelni-es ezt nem bantasbol, csupan joindulatbol mondom. Nekem meg sem fordulna a kulonkassza a fejemben, meg akkor sem ha en keresnem a tobbet. (amugy a parom nem is engedne a kulon kasszat abban az esetben sem ha neki sokkal tobb lenne...ami szerintem normalis)

udv, remelem megoldjatok:)

2009. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
Hát szerintem nagyon kéne ezen a közös kasszán dolgozni még esküvő előtt.Mi lesz, mikor otthon leszel a gyereketekkel, te csinálod a házimunkát, mosol, főzöl, akkor is csak abból gazdálkodhatsz majd, amit a gyerek után kapsz?Szerintem mindenképp beszéljetek erről!!!!!!!
2009. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
De hogy vegyem rá? Vagy mit csináljak? Egyszer már megpróbáltuk...
2009. máj. 13. 17:48
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

igy ahogy leirtuk, meg kell beszelni, kerdezd meg miert nem megy a kozos kassza?

Nem bizik benned? miert akar elvenni felesegul? (bennem ez is felmerulne)...

A paromrol tudom, hogy neki az is sertene a buzkeseget, ha en keresnek tobbet, es nem o "tarthatna el"...nemhogy kulon kasszan gondolkozzon...

Vagy o sokkal tobbet keres? mert akkor szimplan onzoseg amit csinal.

Aztan az a naszajandekba kapott penzrol a tortenet eleg nevettseges, nehogy mar azt is elosztanatok. (szerintem abbol lehet venni kozos dolgokat a haztartasba)

Vagy mikor fozol majd otthon, kifizeti neked a munkadijat? vagy azt hogy vigyazol a gyerekre? Mondd meg a volegenyednek, hogy nem lehet ennyire anyagias valaki, foleg egy hazassagban.

termeszetesen te is beszallsz amennyivel tudsz. De akkor sem korrekt amit a volegenyed gondol. Szerintem ezeket s a fenti gondolatokat oszd meg vele is.

Udv sok sikert

2009. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem nagy gond, ha külön kasszán éltek. Anyuék sincsenek közös kasszán, mégis házasok már több, mint 20 éve. Megszabták, hogy apa fizeti a számlákat, anya pedig a bevásárlást és az újságost. Ezen kívül anya nővéremnek ad pénzt, ha szükséges, apa pedig nekem. Sok boldogságot! :)
2009. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Szeret és mert úgy gondolja menni fog nekünk együtt. Ezért vesz el!!

Nehezíti kicsit a dolgunkat, hogy a párom vállalkozó, és hát ugye az elején bele kell dobálnia a cégbe a money-t! Bár mondjuk majdnem mindenben a támogatásomat adtam hozzá... Ezért, mivel vállalkozó, nincs fix keresete, eléggé változó. És ebből kifolyólag ő nem egy munkahelyen ül egész nap, mint én, hanem napközben is otthon van. És nem kicsinyeskedésből de ő ez meglátszik a számlákon, aminek ugye a felét én fizetem... és hát kajában is 3x annyit eszik. Na ezért akkora letolást kaptam, mikor mondtam neki :-S

Meg mikor mondtam neki, hogy én elmegyek és megveszem az x dolgot x Ft-tal olcsóbban, akkor "adja" nekem a különbözetet, hisz ő úgyis megvette volna a drágát - na ebből is veszekedés volt, hogy ki akarom zsákmányolni (valami ilyesmit mondott, nem emlékszem pontosan). De akkor is kiváncsi voltam a válaszra... Bunkóság volt ez tőlem?

Azt mondta ha lesz közös házunk majd 50%-os tulajdonos leszek, akkor is ha semmit sem adok bele.... A gyerekekkel nem tudom mi lesz majd, de az még messzebb van!

2009. máj. 13. 18:16
 10/37 anonim ***** válasza:
95%

Ez eleg gaz...szerintem el se kezdjetek ezt a hazassagot!

Milyen mar az, hogy ott alltok a hazassag kuszoben es ilyenekrol civakodtok?

En nem vagyok se feleseg, se menyasszony, es kb az egyharmadat keresem annak amit a parom, mig o egy irodaban ul, en meg harom munkahelyen dolgozom fizikai munkat.

Nalunk sosem volt az, hogy "enyem-tied" pedig mondom nem vagyunk hazasok!

Mi elsejem amikor fizetest kapunk osszedobjuk a penzt, osszeirjuk, hogy mit kell vasarolni, azt en elmegyek megvenni (mert en pont ugy mint te tudom, hogy mit hol lehet olcsobban venni) de a paromnak van 1-2dolog amibol nem enged, hogy olcsobban vegyem (bor,sajt,gyumolcs), szoval bevasaroljuk a kajat,kifizetjuk a lakbert, a szamlakat es ami marad penz, azt kozosen megbeszeljuk, hogy mire koltjuk.Pl egyik honapban veszunk valamit neki ami kell a szamitogepehez, masik honapban meg nekem valamit ami kell,pl konyv vagy hazautazni a csaladomhoz.

Mi felevente elmegyunk egyszer bevasarolni az outletbe ruhakbol (ez is kozos penzbol megy) ill. ha kell valami a lakasba az is kozos penzbol megy (pl konyhai gep,uj agynemu,stb, mert hiaba en fozok, mindketten hasznaljuk,minketten itt lakunk,mindketten eszunk belole).

Aztan az utolso resz: altalaban egy pici osszeget mindenki elvesz a fizubol mielott bedobjuk a kozosbe: ez megy majd a szulinapi-karacsonyi ajiba, vagy csak ugy.

Pl mielott hazaadom a penzt, veszek a paromnak valami kis ajandekot,alkalomtol fuggetlenul, o is ugyanugy neha vesz nekem ezt-azt.

Szoval igy lehetne managelni a dolgot...szerintem!

Mielott osszekototek az eletetek szerintem beszeljetek meg, hogy mondjuk 3-4 honapig igy lesz, probaljatok meg, aztan majd meglatjatok!

Ha gyerek is lesz akkor aztan a kulonkassza meg nehezebb lesz!

Sok sikert, es ha tenyleg szeretitek egymast akkor meg kell tudnotok oldani ezt a gyerekes problemat!

2009. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!