Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?
A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.
Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?
ma 10:19
Ez azért nem így van. A szerződés a házasságkötés utáni dolgokról szól.
Ami a házasságkötés előtt az egyik fél tulajdona volt, az szerződés nélkül is az övé marad.
Nem olvastam végig a válaszokat, bocs, ha ismétlés.
Én nem értem a házassági szerződés lényegét. Igaz, hogy semmi sem garancia, és nem lehet tudni, mi lesz később, de:
a magyar jog egészen konkértan leírja, hogy
- a házasság előtti különvagyon soha nem lesz közös,
- a házasság alatt szerzett vagyon minden esetben közös, bárki szerezte,
- az öröklés különvagyonnak számít.
Innentől nem értem, miért kell a házassági szerződés, hacsak nem az van benne, hogy én 10-szer annyit keresek, mint te, ezért váláskor én 10-szer annyit is kapok. De ilyen szerződést meg akkor sem írnék alá, én keresem a 10-szer többet.
Az amcsi sztároknál divat, hogy leírják, hogy ha megcsalás történik, akkor a sértett fél hány millió dollárt kap válás esetén. Ezt még értem, de nem hiszem, hogy nálunk lehetne adaptálni.
Ezek alapján én egyetértek veled, kérdező. Nálunk szóba sem került ilyen szerencsére. De erősen elgondolkoztam volna a tökéletesen berendezett saját lakásomban, hogy akarok-e még azzal élni, aki kiskanalakon vitatkozik.
Nekem ezzel semmi bajom. Pedig én aztán tényleg eléggé csóró vagyok, nincs vagyonom, és a közeljövőben nem is lesz. De ha férjhez mennék, valószínűleg én magam kérném, hogy írjunk szerződést, mivel én nem a házasság útján szeretnék meggazdagodni, nem a leendő férjem vagyonával akarok házasságot kötni. Persze a házasság egy vagyonközösség is, ez eddig oké. De ha - Isten ne adja - elválnak útjaink, akkor én pont annyival szeretnék kiszállni, amennyivel beszálltam, illetve amit az évek során magamnak köszönhetek. Természetesen senki nem úgy áll a házassághoz, hogy "úgyis majd elválunk", de már láttam, tapasztaltam annyit az életben, hogy tudjam: a világon BÁRMI megtörténhet, még az is, amire sosem számítanánk.
Különben meg, én pont nem fognám fel sértésnek, ha ilyet kérnének tőlem, hiszen nem áll szándékomban elválni, akkor meg nem mindegy, hogy van-e arról valami szerződés, hogy mi lesz, ha megtesszük? Hiszen ugye úgy állok hozzá, hogy nem fogjuk megtenni.
Tudom, nem teljesen fedi egymást a kettő, de pl. a törvényekben is le vannak írva olyan dolgok, amiket eszem ágában nincs megtenni, mégis tiltva vannak. Részemről tök mindegy, hogy le van-e írva, mert így se úgy se tenném meg, de egyáltalán nem zavar, hogy le van valahol írva, hogy tilos.
* én pont annyival szeretnék kiszállni, amennyivel beszálltam, illetve amit az évek során magamnak köszönhetek
Kifelejted a gyes-en és gyed-en töltött éveket, amikor párod keres, te meg nem. A háztartásban végzett munkának is van értéke, és a gyereknevelésnek is. Ha te otthon maradsz, biztosítod a párodnak, hogy ő gyarapodhasson. Ha neki kéne otthon maradni, te gyarapodnál.
Én értem, hogy min vagy felháborodva (leginkább hogy most nagy a szerelem, aztán nehéz ilyenekbe belegondolni) de sajnos nem árt. Persze nagyon sok szól mellette és ellene is. Én ha férjhez mennék, biztosan kötnék. És nem azért, mert már rögtön a válásra gondolok. De sajnos ezeket érdemes letisztázni. Nem lehet tudni hogy x év múlva ki hogyan fog a dologhoz állni. Mert én sem szeretném, ha teszem azt elvennék tőlem jogtalanul, azt amiért én egy életen át dolgoztam.Bár én a nagyobb dolgokra gondolok (mint pl ház, lakás, nagyobb értékek) nem érdekel, ha elviszi az étkészletet vagy hasonlók.
Igen elvileg ha összeházasodik két ember akkor azt nem pár évre teszi, de akik elválnak, egyszer azok is így kezdték (nagy szerelem, esküvő, gyerek, stb) mégis megromlott a kapcsolat. Ezt nem lehet kiszámítani.
Szerintem a Te párod sem azért szeretné ezt, mert neki az a célja hogy egyszer elváljon. Csak jobb ezeket letisztázni.
Olyan sok a válasz, hogy nem olvastam végig, szóval lehet, hogy írok olyat is, ami már volt.
Tudom, hogy szarul esik az embernek, hiszen fura, hogy a közös életre készülve, az anyagiakkal van elfoglalva az ember, de ha az ember az eszével gondolkozik, akkor a mai világban sajnos szükség van rá.
Hiszen valóban sok házasság végződik válással és elég macera és fájdalom már magában a válás, nem hogy még belekavarodnak a mocskos anyagiak. Ezzel a papírral ezt meg lehet könnyíteni.
Sajnos nagyon sok olyat hall az ember, hogy testvérek megfojtják egymást egy kanál vízben örökösödési vita esetén, nem hogy olyanok, akik nem vérrokonok és még nagyobb a gyűlölet.
Hidd el, nagyon gusztustalanná tud válni egy kapcsolat. :(
Persze normális esetben nem így állunk hozzá, de mindig minden esetre igaz az életben, hogy a legrosszabbra is fel kell készülni és akkor talán nem ér akkora meglepetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!