Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a felháborodásom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom? Bővebben a szövegben

Figyelt kérdés

Nemrégiben írtam, hogy férjhez megyek idén július 31-én. Anyukámék nem jönnek el, csak a polgárira, és vacsorát is csak otthon tartanak maguknak, mondván, nincsen pénzük.

Nem kértük őket, hogy fizessenek helyettünk horribilis összegetet, csak a vacsorában segítsenek (5.700,-/ fő, de minden benne van, 3 részes étkezés, bőségtálak, korlátlan ital fogyasztás, zenészek, stb.), különböző okokat talált ki, hogy "kimentse" magát. Aztán kiderült, hogy nem is beszélt meg semmit a családdal, hanem hárman eldöntötték, hogy nem jön senki.


Most a legidősebb nővérem tartja a szülinapját, és arra kért, hogy menjjünk fel egy eszem-iszom, dínom-dánom-ra. De akkor miért nem tudnak az én esküvőmre is eljönni, az ő szülinpajára meg mindig elmegy az egész család. Amikor nekem van valamilyen ünnepelni valóm, akkor soha semmit nem is kapok, még egy sms-t sem, semmit.


Jogosan vagyok kiakadva, hogy ennyire elhanyagolnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


22/N


2010. febr. 5. 09:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred megy? Ha nem, akkor mit mond, miért nem?

Én vele ugyanúgy járnék el, ahogy ő velem. Ha nem jön, nem mennék én se, ugyanazzal az indokkal, amivel ő se megy majd az esküvőre (szó szerint ugyanazzal, hogy biztosan értse!). Ha ő jön, én is elmennék.

Ha jól látom, a nővéred hívta meg a családot. Te megszoktad hívni őket, ha neked van valami eseményed (mármint most ezen az esküvőn kívül, amikor ugye nekik is fizetni kellene)? Szülinap? Névnap? Meghívod őket egy sütire, vagy vacsira? És visszautasítják?

2010. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

jogosan! állj eléjük és mond meg nekik! ez az esküvőd lesz,szülinap minden évben van,esküvő meg nem! ha kell a nővéred születésnapján verd ki a balhét,csakhogy ő se érezze magát olyan jól!!!


milyen szülő az aki nem egyformán törődik a gyerekeivel?

gyereket nem 18 éves koráig vállal az ember,hanem élete végéig!!!!!

2010. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod... Ha ők nem jönnek el az én esküvőmre, akkor én se megyek el aző szülinapjára.


Amúgy igazán meghívhatnád a szüleidet az esküvődre ingyen. Mi se kértünk tőlük semmit. Amit adtak (pl anyum sütit sütött), maguktól adták, önként, nem pedig kérésre. Mi csak annyit kértünk tőlük, hogy legyenek ott. (Mi fizettük ki az egészet, mert egyikünk szülei sem állnak jól anyagilag.)

2010. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

a kiakadásod jogos, de sajna nem old meg semmit...

legyél TE a felnőtt és kérdezd meg a szüleidet, h miért "ellenkeznek" ennyire, mert a pénz igazából nem hiszem h indok.....véleményem szerint valami más van a háttérben, mondjuk nem bírják a választottadat, túl fiatalnak gondolnak, máshogy képzelték a nagy napot.....vagy hát majd úgyis megmondják....

ülj le velük komolyan beszélni!!!sok sikert!!!!

2010. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem jogos.A nővéred biztosan nem fizetteti ki velük a vacsorát!Miért kellene nekik kifizetni több,mint 10.000.-Ft-ot egy vacsoráért,és még ajándék,menyasszonytánc stb.Nem biztos,hogy van erre pénzük.Én sem szívesen fizetnék egy vacsoráért ennyit sehol.Ezért ostobaság a nagy lakodalom.Sok ismerősöm dühöng a felesleges pénzkibobás miatt.

Téged nem köszöntenek fel? Te vajon mindig megköszöntöd őket?

2010. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen hozzáállással ne is csodálkozz, ha elhanyagolnak..
2010. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Pénz ide-vagy oda, nem hiszem el,h nem képesek elmenni a szüleid. Én is ki lennék akadva, bár nálunk ez nem fordulhat elő. Mégiscsak a lányuk lagzija.

Bnőmnek(távoli) amikor mentünk a lagzijába 20ezer Ft-omba került(10 a mennyasszonytánc, 10ajándék), és akkor nem számoltam a ruhát,utazást...stb.

De akkoris elmentem:S Nemhogy a saját lányoméra, ha még kölcsönt kéne felvennem akkoris elmennék!!!

2010. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem jogos. Ki megy szívesen olyan esküvőre, ahol így megmondják, hogy fizessél étkezési hozzájárulást, ráadásul a gyereked. Őszintén szólva én is azt mondanám egy olyan meghívásra, hogy figyelj gyere el, megvendégellek csak fizesd ki amit rádköltök, hogy kösz nem.


A nővéred szülinapjára valószínűleg azért mennek el, mert ő nem fizettet belépőt, és hívta őket. Úgy látom a szülinappal kapcsolatban sem az a bajod, hogy nem jönnek el, ha hívod őket, hanem az, hogy nem adnak semmit és nem hívnak fel.


Nem lehet, hogy kiérdemelted? Ha mindenhez így állsz hozzá, mint ehhez, hogy gyere anyu az esküvőmre, de fizessél érte, akkor nem csodálnám.

2010. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
10.13as vagyok ajándékot kérni nem ugyanaz, mint megmondani, hogy fizesd ki a kajádat.
2010. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%
namost. Egy esküvőn általában összefog a család, nem széthúz. Nálunk nem is volt kérdés, hogy azért a szülők is adnak bele az esküvőbe. Ez nem vmi vacsora, vagy ebédmeghívás, hanem egy esküvő!! Ami egy ünnepélyes dolog, ráadásul "kirepül" az életbe két fiatal, ez az Ő nagy napjuk. Ebből anyagi kérdést csinálni egy szülőnek?? Nem is értem. Első felháborodásomban azt mondanám, még a polgárira se hívnám el őket ilyen hozzáállással, dehát mégis csak felnevelték a gyerekeiket. Kérdező! Ne kérj pénzt tőlük, szegények ha nem tudnak fizetni, nehogy kellemetlenül érezzék már magukat, de az biztos, hogy csendes távolba vonulnék utána tőlük!!
2010. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!