Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a felháborodásom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom? Bővebben a szövegben

Figyelt kérdés

Nemrégiben írtam, hogy férjhez megyek idén július 31-én. Anyukámék nem jönnek el, csak a polgárira, és vacsorát is csak otthon tartanak maguknak, mondván, nincsen pénzük.

Nem kértük őket, hogy fizessenek helyettünk horribilis összegetet, csak a vacsorában segítsenek (5.700,-/ fő, de minden benne van, 3 részes étkezés, bőségtálak, korlátlan ital fogyasztás, zenészek, stb.), különböző okokat talált ki, hogy "kimentse" magát. Aztán kiderült, hogy nem is beszélt meg semmit a családdal, hanem hárman eldöntötték, hogy nem jön senki.


Most a legidősebb nővérem tartja a szülinapját, és arra kért, hogy menjjünk fel egy eszem-iszom, dínom-dánom-ra. De akkor miért nem tudnak az én esküvőmre is eljönni, az ő szülinpajára meg mindig elmegy az egész család. Amikor nekem van valamilyen ünnepelni valóm, akkor soha semmit nem is kapok, még egy sms-t sem, semmit.


Jogosan vagyok kiakadva, hogy ennyire elhanyagolnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


22/N


2010. febr. 5. 09:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz velük. inkább keress másik munkahelyet, mert 39 e ft-ból nem lehet megélni!!! a férjed szülei se fognak tudni mindenben támogatni benneteket.
2010. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%

Én nem értek egyet a többiekkel. Normális esetben meg lehet kérdezni, hogy tudnak-e segíteni, max. azt mondják, nem, és ezt normálisan tudomásul lehet venni.

De ha igaz, amit írtál, hogy a szülinapodat elfelejtik, a tesóidét megünneplik, és úgy sem jönnek, ha nem kell beszállniuk - nos, szerintem a polgárira se kéne őket hívni, nem érdemlik meg.

Ez közönséges zsarolás, hogy azt csináld, amit akarnak. Szerintem ne csináld.

Ők veszítenek többet.

2010. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%
ne foglalkozz velük, tudom, ez nem könnyű, mert csak a szüleid...de azért...kevesebb mint hatezer forintból/fő megúsznák a lányuk esküvőjének ktg-eit és még ez se elég jó???? ez csak kifogás sztem. nem akarnak menni, és kész. ne fuss olyan szekér után, amelyik nem akar felvenni.
2010. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Állj a sarkadra, és mondd meg neki, hogy "Anyu. Egy fityinget nem adtál az esküvőbe, most pedig meg vagy sértődve, hogy nem úgy történnek a dolgok, ahogyan te akarod. Ezt mégis hogy gondolod? MI spóroltuk rá a pénzt, a MI esküvőnk, nem a tiéd. Ezen gondolkodj el egy kicsit. És azon is, hogy a makacsságod miatt képes leszel-e majd a tükörbe nézni azért, mert nem mentél el a SAJÁT GYEREKED esküvőjére."
2010. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

ne is foglalkozz a többi válaszolóval,biztos ők többet keresnek,mint mi és ők ki tudják fizetni a kaját is!

valaki itt a válaszolók közül még olvasni sem tud,ennyi!


én megértem a helyzeted,én is megkérném a szüleimet,ha hasonló helyzetben lennénk!és nálunk szokás is,hogy segítenek az ifjú párnak a kaját kifizetni,mert tudni illik nem 5 ft egy esküvő sehol sem!


ne idegeskedj...állj eléjük és mond meg nekik,ha később megkérdezik tőlük,milyen volt az esküvőtök,neki lesz szégyen ,hogy azt kell mondania,hogy nem mentek el a saját lányuk egyik legfontosabb napjára!!!

2010. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megértő hozzászólásokat, és nagyon meghat, hogy "idegenek" mellettem állnak, a saját családom meg nem. Ez nagyon jól esik... köszönöm.
2010. febr. 6. 13:54
 27/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne vedd ennyire a szívedre őket:S Úgy látszik nálatok is az a helyzet,ami anyukám családjában. A nagymamának 3 gyereke van, anyukám a középső. A másik kettőnek mindent fizetett. A legidősebbnek azért,mert ő az elsőszülött és fiú, a legkisebbnek meg azért,mert ő a picike. A középső meg csak volt és kész. Mindkettőnek kifizette a jogsiját, anyámnak meg apám vette meg,pedig apám sokkal szegényebb legény volt mint nagymamámék. Az esküvők is..Nagybátyám esküvője egy nagy étteremben volt,300 fővel,a nagynénémé egy iskola ebédlőjében volt 250 fővel, az anyámé meg sátorban,hátul,a kertben,mert ugye nagyanyám egy fillérrel sem támogatta az esküvőjüket.Mondjuk ebben benne volt az,hogy amúgy sem tekintette anyámat ugyanolyan gyermekének soha,mint a másik kettőt,anyám pedig azzal rakta fel a pontot az i-re,hogy nem a gazdag másod-unokatestvéréhez ment hozzá,mint ahogy ki volt adva a parancs,hanem egy csóró fiúhoz.Mikor kisebb voltam,még akkor is elmondta mama mindenféle utcalánynak anyukámat,apámat meg mindenféle csóró,senkiházi korcsfajzatnak.Aztán mikor felfogtam hogy ezek mit is jelentenek megvédtem őket.Ahhoz képest az én csóró apám a maga kis becsületéből jómódot tudott teremteni a családjának,nem iszik,nem bántott minket soha,és ő a legjobb apa.Szóval vannak ilyen szülők,akik megkülönböztetik a gyermekeiket.Úgy látom,akkor nálatok sem te vagy a kedvenc gyermek.De ne foglalkozz vele.Azzal foglalkozz,hogy a pároddal szépen,tisztességesen meglegyetek,és hogy te soha semmilyen körülmények között ne viselkedj úgy majd a te gyerekeiddel,mint ahogy a te szüleid viselkedtek veled.
2010. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A saját szüleid nem akarnak elmenni az esküvődre????

Egy szülinapot pedig egy napon sem lehet említeni egy esküvővel!!!

2010. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!