Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a felháborodásom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom? Bővebben a szövegben

Figyelt kérdés

Nemrégiben írtam, hogy férjhez megyek idén július 31-én. Anyukámék nem jönnek el, csak a polgárira, és vacsorát is csak otthon tartanak maguknak, mondván, nincsen pénzük.

Nem kértük őket, hogy fizessenek helyettünk horribilis összegetet, csak a vacsorában segítsenek (5.700,-/ fő, de minden benne van, 3 részes étkezés, bőségtálak, korlátlan ital fogyasztás, zenészek, stb.), különböző okokat talált ki, hogy "kimentse" magát. Aztán kiderült, hogy nem is beszélt meg semmit a családdal, hanem hárman eldöntötték, hogy nem jön senki.


Most a legidősebb nővérem tartja a szülinapját, és arra kért, hogy menjjünk fel egy eszem-iszom, dínom-dánom-ra. De akkor miért nem tudnak az én esküvőmre is eljönni, az ő szülinpajára meg mindig elmegy az egész család. Amikor nekem van valamilyen ünnepelni valóm, akkor soha semmit nem is kapok, még egy sms-t sem, semmit.


Jogosan vagyok kiakadva, hogy ennyire elhanyagolnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


22/N


2010. febr. 5. 09:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk azért szerintem illene a zsülőknek fizetni az esküvői kaját minimum, de mindegy. Nem ismerem a körülményeket. Ha már külön élsz egy ideje és nekik nem nagyon van miből adni, akkor érthető részükről a dolog.

Az nekem is feltűnt, hogy nem azt írtad, hogy ha szülinapodon meghívod őket, akkor nem jönnek el, hanem azt, hogy nem kapsz ajándékot... Meghívni szoktad őket? Mert akkor valószínűleg ajándékkal mennének...

2010. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
26%
ráadásul az a baj, hogy nem olvastátok a Kérdező ezelőtti kérdését. Kár, mert könnyű olyannal dobálni, hogy "így én se mennék el, ha ki lenne kötve hogy fizess ennyit meg ennyit". De nem is értem tényleg? Milyen az a szülő , aki kijelenti hogy eleve csak a polgárira megy el?? Na, ez nem vet fel kérdést senkiben??
2010. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Mi párommal mondtuk nekik, amikor átmentünk és le akartunk velük ülni komolyan megbeszélni, hogy nem kérünk semmit, se nászajándékot, sem menyasszonyi tánc pénzt, csak annyit, hogy amit esznek ,abba száljanak be és akkor is úgy mondtuk, hogy a szülők részét párom szülei állják, hogy legalább ők ott legyenek. Ezek után az történt, hogy édesanyám belénk folytva a szót el kezdett velünk vitázni, hogy miért nem nálunk, miért nem így, miért nem ebben a ruhában, szóval mindent úgy akart, ahogy neki lenne jó és kényelmes, ami nekem egy cseppet sem tetszett. Ezek után mondták azt, hogy nem jönnek.

A nővérem pedig névcserét csinált az elmúlt egy hónapban, és az összes iratát le tudta cserélni potom 60 eFt ért, ami szerintem nem azt a "látszatot kelti", hogy nem lenne pénze.

Én úgy látom, csak ránk nincsen idejük és anyagi támogatásuk.

Azt is mondtam, hogy majd én spórolok a 39 eFt-os keresetemből, hogy kifizessem a saját költségeimet (ruha, meghívók, virágok, ceremóniák), a többit párom szülei bevállalták (helybérlés, étkezés, utazás, és a ceremóniában is részt akarnak vállalni), pedig ők sem élnek nagylábon.

Ezek szerint ennyit nem érek, ha erre sem hajlandóak értem. De a másik tesóimnak meg ki tudták fizetni az egész lagzit és még adtak is.

2010. febr. 5. 10:27
 14/28 A kérdező kommentje:

Nem azzal van bajom, hogy nem adnak, mert soha nem szóltam azért, hogy elfelejtették a szülinapom. Amióta elköltöztem, azóta csak az ikertesóm és a másik tesóm (aki kereken két évvel idősebb nálunk, és ugyakakkor van a szülinapja mint ikertesómmal) mindig körül vannak ugrálva, nekem még annyit sem mondtak, hogy menjek átt. Én telefonáltam rájuk, hogy tartunk-e, vagy tarthatunk-e szülinapot, amikor meg magamhoz hívtam őket, azt mondták nem jönnek,de fel voltak háborodva, hogy miért nem ott tartjuk, ahol ők vannak. De ha meg ott lett volna, akkor az lett volna a baj, hogy az ő költségükre.

Úgy érzem hülyének néznek.

2010. febr. 5. 10:33
 15/28 anonim ***** válasza:
45%

Ha ennyire nincs penzetek, akkor teljesen felesleges a lakodalom, vagy ebed.

Miert nem mentek el csak az onkormanyzathoz 2 tanuval es huzzatok fel a gyuruket? Sokkal olcsobb lenne, nem gondoltal meg ra? Ilyen csaladi hangulatban en nem mennek ferjhez.

Sajnalom, de ez a velemenyem.

Ha 39 ezer a fizetesed, nem kell lagzit tartani, ennyi.

2010. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

szerintem ne foglalkozz velük...


neked már új életed van, a férjed lesz a családod, ők meg xarják magukat össze.

én egész egyszerűen nem értem ezt (velem is ugyanezt csinálták a szüleim). a lényeg: nem benned van a hiba. szerintem nem normális egy ilyen szülői hozzáállás.


mert, tételezzük fel, hogy tényleg nincs pénzük. akkor is, mondhatnák azt, hogy: "figyelj, nagyon szeretnénk ott lenni, de nem tudun. de mindenben, ami nem anyagi természetű, nagyon szívesen segítünk, és támogatunk". és akkor segítenek az előkészületekben, segítenek szervezni, meghallgatnak, ha van valami gondod. ez nem pénzkérdés! szemnmel láthatólag ezt az érzelmi energiát nem akarják megadni.

és az a legszörnyűbb, hogy ennek a napnak rólad és a férjedről kéne szólnia. és miről szól? róluk... mert most vele foglalkoztok magatok helyett.

tudod, mit? hívd el őket a polgárira - és érezzék magukat rohadt xarul ők. mert azért az elég hülyén fog kinézni, hogy az esküvő többi részére nem mennek el...

de ha ez téged felzaklatna a nagy napon, akkor előtte tisztázd velük, hogy a meghívásod az egész napra szól, és ha nem tudnak eljönni, akkor tiszteletben tartod a döntésüket, ők meg tartsák tiszteletben a tiédet...


(és a többi hozzászólónak, aki azt írta, hogy ez "belépti díj": ennél nagyobb baromságot még nem hallottam. mindenki tudja, hogy egy esküvő mennyi pénzt felemészt. a szülők általában hozzá szoktak járulni a kötlségekhez. ez a pár semmit nem kért, csak ennyi hozzájárulást... lehet, hogy hülyén adták elő (ezt el tudom képzelni), de akkor is... ha bárhová elmész vacsorázni étterembe, az legalább 3-4 ezer forint egy menüsor esetén. az 5700 ft még méltányos is, tekintettel az alkoholfogyasztásra. és hát nem akárki megy férjhez, hanem a saját gyerekük...

2010. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%
Én a helyedben a férjemre koncentrálnék ezután a szülők helyett...
2010. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
63%
Én le vagyok döbbenve... Milyen meghívás az, hogy "gyere el és fizesd ki a kajádat!"? Az a minimum, hogy ha vendégül látsz valakit, akkor te fizeted a kajáját. Ha nincs rá pénzed, akkor nem kell összeházasodni, hanem gyűjtsetek még előtte. Nem vagy jogosan kiakadva. Megmondta édesanyád, hogy nincsen pénze rá és mivel nyilván kellemetlen lenne neki egy fillér nélkül odaállítani, így inkább nem megy. Neked természetesen eszedbe sem jutott egyeztetni a családdal az anyagiakat mielőtt lefoglaltok mindent, így edd meg amit főztél azt kell mondjam. 22 éves felnőtt ember vagy, nem kell, hogy egy árva fillérrel is támogassanak a szüleid. Ha olyan felnőtt vagy amilyennek mutatod magad, akkor tudnod kell, hogy ez már nem így működik.
2010. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Férreértés ne essék, anyukámék azért mondták, hogy nincsen pénzük, hogy ne kelljen segítenie. Mert amúgy mindenre van, egy csomó olyan dolgokat vásárolnak össze, ami tök felesleges, pl, a 30-adik gyapjú takaró, meg edénykészletek, amik 200 eFt-ba kerülnek, stb.

De az unokatesómnak tudtak volna a lagzijára adni 30eFt-ot. De az a probléma, hogy semmilyen segítséget nem hajlandó adni, de a dirigálni akar, hogy mi hogy legyen...

2010. febr. 5. 11:50
 20/28 A kérdező kommentje:
Az anyagiakat már az elején megbeszéltük, hogy mi fizetünk minden egyebet, csak a vacsis részébe segítsenek. Semmi mást nem kértünk
2010. febr. 5. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!