Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tartják sokan későn az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják sokan későn az esküvőt?

Figyelt kérdés

Több kérdést láttam már itt akiknél 2 év mulva van az esküvő időpontja kitűzve(kb.)


Ha esküvőt szervez,miért ilyen későre tervezik?vagy ha még vmi miatt nem akarja/tudja korábban,akkor miért van már most kitüzve az az időpont?


vagy miért csak akkor akarnak összeházasodni?Ha tudnám h feleségül vesz a párom,biztos nem szeretnék még 2 évet várni rá.


2011. okt. 11. 14:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

nem pont témába vágó. mi csak együtt élünk,szerintem marad is így

de ha megkért volna a párom és lenne 1millám tuti nem esküvőre költeném,bebattyognánk az hivatalba és annyi.a nagy lagzik után is csak a hétköznapok jönnek,azt a pénzt meg olyan élményre költeném ami nem 1napig tart,mondjuk valami fergeteges utazás vagy valami ilyesmi.

2011. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

:) 14:55!

Tényleg nem kötözködni akartam.

Nekem a kis esküvő 15 fő, így a kaja, terembérlet 100ezer, öltözködés (páromé, enyém, cipő, kiegészítők) 100ezer,

Polgári esküvő 20 ezer, maradék meg fotós, dísz,smink, fodrász, egyéb apróságok, mindig van valami. így összesen 300 ezerbe került.

Tényleg mindenkinek más, nálunk örökös ellenségeskedés van a családba, szóval alapból nem volt opció 50 főnél többet hívni, de így még jobb NEKEM! :)

2011. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Magára a kérdésre válaszolva, 2 év még nem is olyan sok idő!

Ráadásul fontos, hogy mekkora, milyen esküvőt szeretnének, lehet h egyikük még tanul, lakást tudnak addig venni stb.

Meg tulképp ez mindenki "magánügye". 2 év inkább, mint nagy kapkodásban jegyesség után 3 hónappal házasságot kötni.

Más.

Igazat adok annak, aki azt írja hogy nem tartja reálisnak a kis esküvő az min. 1 millió ft dolgot. Nálunk 30 fős esküvő volt, éttermi ebéddel, és kihoztuk 200 ezerből.

Nem flanci éterem volt, átlagos kajcsi átlagos árakkal, a polgárin csak a zenéért+fényképekért kellett fizetni, a ruhámat kölcsönöztük.

2011. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Mi 8 évig együtt éltünk. A 4 .évben határoztuk el, hogy házasodunk, de előbb ház, autó, stb. Így is lett. :) Szóval mi 8 év múlva házasodtunk ,akkor lett gyerek is. És már megint eltelt 8 év. 16 éve vagyunk együtt.
2011. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mert annyira mégsem fontos nekik.
2011. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Miért olyan fontos a házasság, az esküvő? Anélkül is lehet együtt élni.
2011. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
46%
Normális esetben az eljegyzéskor szokták kitűzni az esküvő időpontját. Ha nem is egészen pontosan, de hozzávetőleg. Ez is azt jelenti, hogy nem két évre az eljegyzés után, hanem többnyire 8-10 hónapra, esetleg egy évre. Teljesen abnormális, ha valaki ezt két évre tervezi. Akkor akár már négyre is tervehetné. Ez bizonytalanságra utal és arra /főleg a fiú részéről/, hátha addig még történik valami, vagyis egyfajta kibuvó is lehet.
2011. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mert nem sürgős. Én lassan három éve együtt élek a párommal, ma már nem úgy van, hogy minél előbb házasodni kell, hogy összeköltözzön az ember. Ha innen nézzük, az esküvő a világon semmit nem változtat, utána minden megy ugyanúgy. Akkor meg minek siessünk? Mindketten olyan esküvőt szeretnénk, ahol az egész család és minden barátunk ott lehet. Inkább ezt érezzük fontosnak, mint azt, hogy minél előbb meglegyen. Ünnepelni jó dolog, és szeretjük megadni a módját a dolgoknak. Ehhez viszont pénz kell. Na bumm, nem kötik be a fejem huszonöt évesen. Nem tragédia :)
2011. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

ma 15:19


Nem értek egyet. Kismillió ok miatt tervezhetik 2 évre az esküvőt, és egyik sem a bizonytalanság. Mi, mint ahogy leírtam: diploma+pénz okán. Nehéz úgy összeszedni a kívánt összeget, ha az egyik fél nem tud dolgozni, csak az ösztöndíja van... Ha már összeházasodunk, akkor az legyen teljes mértékben az elképzeléseink szerint, hitel nélkül. Ha ehhez két évet kell várni, akkor annyit. Változni fog valami attól, hogy nem 21 évesen megyek férjhez, hanem 22-n? Szerintem semmi... Ebben az egy évben legalább van időnk kitalálni, hogy pontosan mit is akarunk, van idő utána járni, hogy honnan a legjobb/legolcsóbb stb. és akkor az egy éves aktív szervezés már sokkal egyszerűbb.

2011. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Volt aki félreértett:nem az a kérdésem hogy miért csak együtt élnek de nem házasodnak össze,hanem ha szándékukban áll összeházasodni,tervezik is,akkor miért egy több évvel késöbbi időpontban?(tegyük fel a fiu megkérte a lány kezét,megbeszélik mikor legyen az esküvő,és egy 3 évvel késöbbi dátumban egyeznek meg)


Én is ugy vagyok vele h esküvő nélkül is lehet együtt élni,tettem is ezt több évig...de ha megkérnék a kezemet,nem mondanék nemet(igen,van párom,együtt is élünk)

2011. okt. 11. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!