Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tartják sokan későn az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják sokan későn az esküvőt?

Figyelt kérdés

Több kérdést láttam már itt akiknél 2 év mulva van az esküvő időpontja kitűzve(kb.)


Ha esküvőt szervez,miért ilyen későre tervezik?vagy ha még vmi miatt nem akarja/tudja korábban,akkor miért van már most kitüzve az az időpont?


vagy miért csak akkor akarnak összeházasodni?Ha tudnám h feleségül vesz a párom,biztos nem szeretnék még 2 évet várni rá.


2011. okt. 11. 14:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok a kivétel, augusztusban jelentkeztünk be és októberben volt az esküvőnk. És nem volt semmi miatt sürgős, már tíz éve együtt voltunk, terembérlet, ruha, stb., mindent simán el lehetett intézni egy hónap alatt és mégsem kutyafuttában.
2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Nekünk konkrét időpont nincs kitűzve, csak annyi, hogy kb. két év múlva. Több oka is van: egyrészt, mert még fiatalok vagyunk, mindketten egyetemisták, ő abban az évben fejezi be a tanulmányait, én pedig akkor leszek túl az első 3 évemen, ami a legnehezebb (orvosis vagyok), és nem akarjuk, hogy az esküvői stressz miatt esetleg rosszabbul teljesítsünk. Másrészt a mocskos anyagiak, még egy kisebb esküvőhöz is legalább egy millió kell, és kb. addigra tudjuk összegyűjteni. Egy jó esküvőhöz nagyon jól szervezettnek kell lenni, így az első év még a gondolkodásé/ötletgyűjtésé, és akkor még mindig marad egy év a konkrétumok megszervezésére. Persze, hogy szívem szerint már holnap a felesége lennék, de a való életben ez nem ilyen egyszerű :)
2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

az előző vagyok (A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:44) , a lényeg lemaradt, szerintem a bizonytalanság is benne van. Mégha maguknak se ismerik be. Nem féltétlenül kellene megvárni a diplomát, feleségek is diplomázhatnak, illetve nem feltétlenül kell 100 fős lagzit csinálni, főleg ha nincs rá, és évekig kell gyűjtögetni, abból a pénzből mást is lehetne venni ami évekig hasznos (pl egy kocsit) nem pedig egy estére szól.

SZóval ezeket is így utólag a saját sztorimat is átgondolva menekülésnek, kifogásnak érzem.

2011. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"még egy kisebb esküvőhöz is legalább egy millió kell"

nekem 300 ezer ft-ból minden megvolt.

Amúgy nem kötözködni akarok, persze mindenki maga érzi, látja át a saját helyzetét..

2011. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

ma 14:51


Akkor adhatnál tippeket :) Mert én egyelőre csak számolgattam, és csak a kaja kerülne 400-500ba (kb. 50 fővel számoltunk), amit én irreálisan soknak tartok, így gőzerővel keresem a megoldást. Így számoltam, hogy egy millióból kb. minden meglenne, és ha nem költjük el, akkor tök jó, marad tartalék. Diploma: ha minden jól megy, én már feleségként fogok diplomázni, viszont a párom izgulósabb, így neki pont elég izgalom lesz az államvizsga, így jobb döntés azt kivárni. Pénz: ő dolgozik, én másodéves vagyok, és sajnos az orvosi mellett csak ösztöndíjakból tudok félrerakni, így nehezebben gyűlik a pénz. Szerintem két év várakozási idő még nem olyan sok.

2011. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mást jelent az "esküvő" fogalma. Nálunk nagy a család, az esküvő,a lakodalom azt is jelenti,hogy megismerkedik a két család. Ezért nag esküvőket tartunk,amelyekmindenkinek fontosak.

3-400 vendéggel, a sokadrangú unokatestvérek is meg vannak hívva és el is jönnek. Nekünk ez fontos.

EZért mindenki felvállalja a többmilliós költséget amit egy ilyen esküvő jelent. És szerintünk meg is éri.

De van akinek mindez nem fontos. Az tarthat 20 fős esküvőt, 1hónap alatt szervezve.

kinek mi a fontos.

2011. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy gondolom, még nem akarnak házasodni. Megvan az eljegyzés, de az ismerősök köv. kérdése az, "no és mikor lesz az esküvő?". Erre mondanak valami időpontot, 1,5-2 év távlatába. Addig meg majd lesz valahogy, vagy együtt maradnak, és lesz lagzi meg egyebek az adott időpontban, vagy szétmennek.
2011. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Örülök h sokan megértették a kérdésemet...

mert ugye átlagban egy évvel elöbb bejelentik,van idő mindent elintézni kényelmesen,és ennyi...

2011. okt. 11. 14:58
 19/32 anonim ***** válasza:

Mi 3 héttel az esküvő előtt beszéltük meg és jelentettük be a családnak, hogy összeházasodunk. Sürgetett az idő: nem gyereket vártunk, hanem apám halálos beteg volt, és azt akartam, hogy megélje. Megélte, de olyan rosszul érezte magát, hogy nem tudott eljönni. Elég savanyú így a szőlő. Pláne, hogy két részre hasítottuk a szertartást: májusban tartottuk a polgárit, októberben a templomit, hogy a szertartások minél előbb lelegyenek, és részt tudjon rajtuk venni. Hát az októberire sem tudott eljönni, mert akkor is nagyon rosszul volt. Tánc persze nem volt, csak vacsora, és viszonylag a legszűkebb család, k.b. 20 személy. Szép volt, de ha újra csinálnám, akkor már hozzámentem volna a páromhoz, amikor apám még egész jól volt, vagy a gyászév után, mert ez így félig esküvő félig halotti tor volt, s nem mondhatom, hogy életem legnagyszerűbb élménye volt.

Szerencsére a házasságunk nagyon jó.

2011. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Off: kedves előző, hányan voltatok? (Mert ha csak a kaját nézed 100 főre: 300.000,-/100=3000,-; nekünk csak a kaja több volt ennél 3 éve, és nem számított drágának. És akkor még mást nem vettünk/béreltünk.) Ld: ruhák, néhol koszorúslánynak is, fotós, videós, néhol autó, dekoráció, meghívók (a benzinktget ne is számoljuk, míg kiviszed), sütemény, stb,stb)

Persze ha kis családi körű, akkor egy csomó ktg kevesebb, vagy ha van ismerős. És jó esetben nagyjából visszajön az ára...

2011. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!