Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most beszélgetjük, hogy ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most beszélgetjük, hogy össze kéne házasodni, csak a szerelmem szeretne házassági szerződést kötni velem. Mit tegyek? Hozzámenjek így?

Figyelt kérdés
A párom felépített egy gyönyörű házat,még 4 éve a volt feleségével.(az ex-nek 10%-a volt benne a házba) Amikor elváltak,a nő mégis vitte a ház értékének a felét.És most beszélgetjük,hogy össze kéne házasodni,csak a szerelmem szeretne házassági szerződést kötni velem.Tudom,hogy nincs semmi közöm ehhez a lakáshoz,és jogosan fél egy újabb bukástól,de nekem ez akkor is rosszul esik,és hiába akarok hozzá menni feleségül,így nem szeretnék.Mi a véleményetek?Mit tanácsoltok?Az is benne van a pakliba,hogyha ő csal meg,nekünk meg lesz gyerekünk,akkor mehetek majd amerre látok?Tanácstalan vagyok.
2009. ápr. 14. 15:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%

azért álljon már meg a menet! Gondolom sokan nincsenek tisztában a joggal. Mivel házas volt, szerződés nélkül, teljesen "jogos" jogilag az 50%. Ugyanis ha a házasság alatt épült a ház, hiába rakott bele a volt feleség csak 10%-ot, a fele akkor is az övé.

Viszont kedves kérdező nem értelek! Te nem tettél abba a házba semmit, akkor mit kérsz belőle? Te is szeretnéd a felét egy esetleges válás után? A házasság nem arról szól, hogy a másik pénzére fájjon a fogunk. Mivel az a ház a férjed tulajdona, ezért egy válás esetén nem is kapnál belőle semmit. Az öröklés pedig: ha összeházasodtok és a pároddal történik valami, akkor jogilag a ház egyik fele az egyik gyereké, a másik fele a másiké, a haszonélvezet pedig a tied. Ez azt jelenti, hogy a volt felesége nem rakhat ki, arra hivatkozva, hogy az ő gyerekéé a ház fele. Az özvegyi haszonélvezet erősebb és addig tart, amíg újra nem házasodsz.

számomra elképesztő ez a mentalitás. Ha nincs semmilyen hátsó szándékod, akkor nem tiltakoznál ennyire a szerződés ellen.

2009. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
59%
hogy milyen alapon várja el hogy utána ne kerüljön az utcára: hát úgy, hogy ameddig ott lakik, addig azt takarítja, oda veszi azt, amit az ember egy lakásba, házba vesz, oda szül gyereket, magyarul egyáltalán nem a seggét meresztgeti valaki más házában, hanem ott él, és dolgozik. ha ezek utána a pasi megcsalja, vagy akármilyen okból el akar válni, akkor azzal a feltétellel, hogy vagyontalan lesz, mehet a fenébe? na ne vicceljetek már.
2009. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
82%
Egy házassági szerződésben mindent ki lehet kötni, amit a pár szeretne. Ez nem egy formanyomtatvány, minden csak megegyezés kérdése. Ha én kötnék szerződést, biztosan belevenném, hogy megcsalás esetén egy árva fillér sem jár, nemhogy valaminek a fele! Teljesen jogos a párod felvetése, nyugodtan menj hozzá!
2009. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
66%

Mi az hogy "megégette" magát?meg hogy az ex csak 10%ot tett bele?

De gondolom,amíg a párod dolgozott a pénzért addig a neje mosott rá,főzött neki,takarított utána és NEVELTE A KISLÁNYUKAT!

Ez kevés Neked?

Mit kellett volna tennie még,hogy az eltelt évek után EGYENRANGÚ fél legyen ő is!

Elöl kenguruban a gyerek,hátán meg a cementeszsák és építse a házat?

A házasság erről szól!

MINDENKI AZT TESZ BELE?AMIT TUD!

Az ex is mindenbizonnyal tudott volna olyan munkát vállalni,ahol jól keres,a férj meg fogadhatott volna bejárónőt,meg béranyát!

Abból,amit írtál szerintem jogos volt az 50 %!

Ha a párod ezt nem látja,akkor szerintem nem sok értelme van ennek az egésznek kettőtök között sem,és megértem,hogy miért aggódsz,hogy kitenne téged puszta fenékkel az utcára!

2009. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de szerintem igaza van.Majd az idő eldönti h kibírjátok-e egymás mellett.Ha jó akkor mit sem számít,ha nem akkor harag nélkül be tudjátok fejezni.
2009. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
59%

Amíg a férj jól keres, és építi a házát (!!! már ez furcsa, egy házasságban talán a házunkat), addig anya otthon volt (valahol) és nevelte a gyereket (4 éves a ház, 5 a gyerek). Még jó, hogy jár neki a fele. Mi lett volna, meg mi lenne, ha a feleség azt mondaná, hogy "menj te gyereket SZÜLNI, nevelni, én inkább építem a saját házam". Nem igazságtalan egy kicsit, hogy amíg a nő gyereket nevel, addig neki semmi nem jár a házból, mert nem TUDOTT dolgozni?

Kérdező: Én nem mennék hozzá egy olyan pasihoz, aki már az esküvő előtt azon gondolkozik, hogy mi lesz ha majd válni fogunk...

Nekem van saját lakásom, a férjem költözött ide. De eszembe se jutott semmiféle szerződést kötni, hisz nem szeretnénk elválni. Ez azóta a MI otthonunk (még ha papíron tényleg csak az enyém). Ehhez neki jogilag soha nem lesz tulaja, csak a felújításokból járna neki, azt természetesen megkapná.

Én elítélem a szerződést, hisz bizalmatlanság. Ha már meg volt a ház, akkor soha nem lesz tulaja a másiknak, ha meg közösen vették, építették, akkor meg közös(ha az egyik 2x annyit keres, akkor 2/3-1/3ad arányba kell névre iratni).

De egy házasságnak nem kéne ennyire az anyagiakon múlnia, illetve váláskor SENKINEK nem arra kéne törekednie, hogy kiforgassa a másikat...És itt az alapvető hiba...

2009. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
36%
Már mindent leírtak, amit le tudtam volna, de én is a szerződést ellenzők oldalán vagyok.
2009. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
80%
Azért az elég érdekes, hogy többnyire azok ítélkeznek a házassági szerződésről, akik üres kézzel mennek egy házasságba. A másik félről feltételezik a bizalmatlanságot, mert alá akar iratni velük egy papírt, aminek semmi jelentősége egészen addig amíg jól működik egy házasság. Ha annyira megbízhatónak tartják magukat mért nem merik ezt írásba is adni? És eleve milyen elgondolás az, hogy takarítottam a házat, gyereket szültem stb jár nekem a ház fele. Aki albérletben lakik, annak nincsenek meg ezek a feladatai? Ha egy nő annyira korlátolt, hogy így kiszolgáltatja magát egy férfinak (itt nem azt értem, hogy otthon marad 3 évig egy gyerekkel), és "csak" szülni tud folyamatosan tegye, de ezért ne várja el, hogy egy férfi mindenéről lemondjon az ő javára. Azok a nők is elvégzik a házimunkát, akiknek csak 1-2 gyerekük van, csak ők dolgoznak is mellette.
2009. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Azok, akik összeházasodnak, MINDIG úgy gondolák, hogy ez bizony örökké fog tartani. Azok, akik olyan ronda válásokat rendeznek, valamikor fülig szerelmesek voltak egymásba, és együtt képzelték el az életüket, soha nem gondolták volna, hogy egyszer majd mégis külön válnak.


Szerintem semmi baj nincsen a házassági szerződéssel, mert ebben az életben csak a halál meg az adó a biztos... Attól még nem romlik meg egy kapcsolat, és nem omlik össze a bizalom, hogy valaki földhöz ragadtabb, és mer gondolni a jövőre is - pláne ha már volt ilyen rossz tapasztalata.


20 éves nő vagyok, de én is kötnék szerintem házzasági szerződést, ha nagyobb vagyonnal mennék bele a dologba. Egy ilyen szerződés szerintem akkora ügy, amekkorát a felek csinálnak belőle. Én megrántanám a vállam és aláírnék, ha a párom ezt kérné tőlem. Nem foglalkoznék sokat a dologgal, mert ha az ember valamibe nagyon belegondol, akkor akaratlanul is kifordulnak a józan gondolatai, "túlagyalja" a dolgokat. Csak lazán. Ha életetek végig együtt lesztek, akkor nem mindegy, hogy van-e ilyen papír, vagy nincs? ;)

2009. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszait.Sok igazságot olvasok itt,és szerintem mindenkinek, abszolút igaza van.A 20:39-esnek üzenem,hogx az ex, csak papírokat intézett és semmi mást nem fordított ebbe a házba/kapcsolatba.És én is a saját bőrömön is tapasztalom,hogy milyen ajjas tud lenni a drága ex.Azt mondta,ha a párom dumált volna,(persze jogosan)akkor többet kért volna,és abszolút nem érdemelte meg.Amúgy a párom 34 éves,én pedig 20.
2009. ápr. 15. 19:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!