Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tartottad vagy tartod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartottad vagy tartod fontosnak, hogy férjhez menj?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 15:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
én fontosnak tartom, hogy tartozzak valakihez. hogy elmondhassam, hogy a férjem, én a felesége. így érzem teljesnek a kapcsolatunkat, enélkül úgy érezném, hogy valami nem kerek. megtisztelő, hogy az az ember, akit szeretek, a férjem akar lenni, és ő is azt szeretné, hogy a felesége legyen. ezzel kifejezzük, hogy egymással szeretnénk leélni az életünket:) imádom őt, nekem fontos. számomra nem csak egy papír. tudom, hogy nem garancia, nem is ezért, hanem úgy érzem, így teljes a kapcsolatunk.
2011. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon szeretnék férjhez menni,nem vágyom nagy esküvőre nekem elég lenne két tanú előtt is aláírni a papírocskát. Van egy gyermekem az apukájával élek nagyon szeretjük egymást. És akkor rossz amikor valaki kérdezősködik vagy csak épp valami úton módon szóba jön és nem tudom azt mondani róla, hogy a férjem, hanem mindig csak a páromként tudom emlegetni.
2011. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
46%

Írtátok többen is, hogy akkor vagytok család, ha házasok vagytok. Kedves Válaszoló ki szerint csak ebben az esetben születhet gyerek a családba, akkor ha nincs házasság mellé születik? Vagy nem értem.

Nem egy esküvőtől lesztek családdá hanem a gyerektől. Míg te és a párod vagytok hiába vagytok házasok az nem család, azt házaspárnak hívják.

2011. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
45%
Az meg a másik, hogy ez lenne a nők legszebb és legboldogabb napja? Igen sajnálatra méltó ha valakinél tényleg így van. Egy esküvő lepipálhatja egy gyermek születését például? Ajjaj.
2011. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretem Őt.

Mert 5 csodás év van mögöttünk.

Mert jó vele.

Mert számomra ez nem csak egy darab papír.

Mert Ő is ezt akarja.

2011. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Nem ez határozta meg a kapcsolatom minőségét, mégis örültem, mikor a párom megkérte a kezem. Jól esett felvenni a nevét, így is kifejezve az összetartozásunkat, jó volt tudni, hogy a párom ezentúl hivatalosan a rokonom is lesz, jó volt érezni, hogy minden szempontból közösséget vállal velem. Nem utolsó sorban pedig, mivel én vallásos vagyok, jó volt Isten áldását kérni a kapcsolatunkra.
2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy megkérte a kezem és hogy ország-világ előtt válalja ezt a nem kis felhajtást számomra a világ legszebb szerelmi vallomása. Úgy érzem így teljesedik ki a kapcsolatunk. Barátom, párom stb már volt több, de férjem csak Ő lesz. Ő nagyon különleges személy az életemben és az a papír nem csak egy papír lesz. Nagyon várom már.
2011. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Mert nekem nem csak egy papír :) Számomra azt jelképezi, hogy életem párja ország-világ-törvény előtt felvállalja, hogy igen, melletted akarom tölteni a hátra lévő éveket, csak TÉGED akarlak, melletted vagyok boldog. Gyermeket is szívem szerint csak úgy szülnék, hogy a párommal összeházasodtunk. Lehet enélkül is együtt lenni, gyermeket nevelni, de számomra akkor valami hiányzik, mintha még mindig várna valaki jobbra. A házassággal ér el a kapcsolatunk a lehető legmagasabb szintre. Jól átgondolt döntést éreztet (még ha ez nincs is mindig így), hiszen ebből nem olyan könnyű kilépni. Az esküvői hacacáré olyan szinten nem érdekel, hogy simán esküdnék külföldön, hogy a családomat ne lássam balhézni (pl. miért nincs templomi esküvő stb.). Egy a fontos, hogy a párommal akkor hivatalosan is összekötöm az életem. Esetleg még az dobná fel azt a napot, ha a természetben esküdnénk, de ez majd elválik. Úgy érzem, hogy az életemben több legszebb nap lesz. Az egyik az esküvőnk, a többi pedig a gyermekeink születése (annyi, ahány gyermek) :)

20/L

2011. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:48


írod, hogy gyerek nélkül nem család, aki házas, csak házaspár. és házasság nélkül? egy férfi és egy nő, akik járnak. milyen romantikus. ezt így is ki lehet forgatni. lehet ragozni, de nem érdemes. az egyik válaszoló írta jól: párod, barátod élettársad több is lehet, de férjed jobb esetben csak egy. ez a különbség. én jobban örülök, hogy hamarosan feleség leszek, mint barátnő. sokkal komolyabb kapcsolatra utal ( nem azt jelenti, hogy mélyebb érzelmek vannak). nem ítélem el, hogy ha valaki nem szeretne házasodni, de ez a csak egy darab papír, hát... ha csak ennyi, akkor akár alá is lehet írni nem? főleg, ha a másik félnek is fontos. meg ha hozzámegyek, akkor olyan, mintha birtokolna. ez nem a házasságtól függ. hányan panaszkodnak, hogy a férjük üti-veri őket, rabszolgaként bánnak velük. és nem a férjük. akkor mi a különbség? semmi. a házasság nem a birtoklásról szól, hanem a szeretetről, van, aki így érzi teljesnek a kapcsolatát. én is:) örülök, hogy menyasszony vagyok, és hogy hamarosan férjemnek tudhatom azt az embert, akivel le szeretném élni az életemet:)


és természetesen az esküvő a gyermek születéséIG a legszebb nap:)


tényleg nem kötekedésből írtam, csak a kérdés szerintem azoknak szól, akik szeretnének férjhez menni, és elnézést, ha esetleg megbántottam valakit, vagy félreértettem valamit, nem ez volt a cél.

2011. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

21:32-vel egyetértek:)

... azt hiszem egy álmom válik valóra abban a percben amikor a párom megkéri a kezemet (meglepetés lesz, úgyhogy nem tudom mikor) De azt tudom, hogy a világon én leszek abban a percben a legboldogabb...

A házasság meg számomra egy olyan DÖNTÉS amiből nincs visszaút, amely számomra örök ígéret a páromnak, hogy igen vele leszek jóban-rosszban...Azt hiszem azon a napon amikor kimondjuk az IGEN-t teljes értékű lesz a kapcsolatunk és végre több leszek mint a "barátnője"...Nem vagyok egy elérzékenyülős fajta, de azt tudom, hogy az igeneknél elcsulkik majd a hangom...


Sajnálom aki számára ezek a dolgok nem jelentenek semmit...de mindenkinek maga baja(:

21-L

2011. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!