Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok! Ti szeretnétek esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti szeretnétek esküvőt vagy nem? Nektek fontos?

Figyelt kérdés

20-25 éves korosztálynak szól elsősorban a kérdés, kíváncsi vagyok.

Ha igen akkor mennyi idős korotokban? megfelelő partner, anyagi helyzet stb... ezektől vonatkoztassunk el.


2011. márc. 28. 12:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
24%
én nem szeretnék, mert nem tartom fontosnak, csak egy darab papír, aminek SZERINTEM nem sok köze van az érzésekhez. de valószínűleg szükség lesz rá, mert a társadalom alapja a család, és nem akarok se a gyerekeimnek se magunknak kevesebb jogot azért, mert nincs egy nyamvadt papírunk róla, h együtt vagyunk és szeretjük egymást...
2011. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%
21 vagyok, partner megvan, év végén eljegyzés, kb 2-3 év múlva esküvő. Nem tartom a legfontosabbnak, de ha már van, akkor két dolog legyen meg: a megfelelő partner, és a saját igényeink szerinti, nem a család, rokonok számára a legmegfelelőbb, hanem számunkra.
2011. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
76%

A párom most vizsgázik, az első fizetése megy a gyűrűre :)

Nem, én nem szeretnék nagy hepajt, de ő ragaszkodik hozzá.

Nekem bőven megfelelne egy 2tanús esküvő, de neki nagy templomi kell :D

Egy éve együtt élünk, nekem nem számít, hogy mikor vesz el, nem az a lényeg.

Annyiban jobb lenne, hogy könnyebb elhajtani a srácokat egy gyűrűvel az ujjamon :) 20/L

2011. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
26 vagyok és persze h. szeretnék,de nem minden áron.Pl. egy gyerek miatt nem mennék hozzá senkihez.Pl.inkább a gyerekre költeném el azt a sok pénzt.Illetve az ember elvileg egyszer megy férhez,akkor az meg legyen olyan amilyet szeretnék.BÁr nekem a ruha fontosabb mint maga a lagzi.Ha gazdag lennék akkor persze nem agyalnék ennyit ezen és jó lenne még fiatalon, csinosan férhez menni,de ezt úgysem én döntöm el.Illetve ott van még pl. a lakáshitel és egyéb kedvezmények ami a házassággal jár, szóval ezt is átgondolnám.
2011. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%

A lelkem mélyén szeretnék, de párom családjában annyi a rossz példa, hogy elfogadom, hogy ő nem, papír nélkül is boldogok vagyunk :)


25/N

2011. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nekem fontos volt, 25 éves voltam nagyon sokat jelentett nekünk:) alig vártam hogy szép ruhában parádézhassak egy napot:) na de komolyan szerintem szép tradíció, szép emlék.
2011. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Bár már nem tartozom ebbe a korosztályba, de azért válaszolok, ha nem baj.

Igen, én szeretnék férjhez menni, számomra fontos a házasság. Manapság nagyon divatos azt hangoztatni, hogy a házasság csak egy darab papír, de ez nem igaz! Egyszerűen lelkileg többet jelent számomra, hogy felvállaljuk egymást a párommal a törvény előtt is. Sőt, még más házas emberek is más megítélés alá esnek számomra, mint azok, akik "csupán" együtt járnak. Nehéz ezt elmagyarázni, mivel lelki dologról van szó. Mondhat bárki bármit, a házasság igenis egy nagyon komoly döntés, nagyobb súlya van, mint egy élettársi kapcsolatnak. Utóbbinál mindig megvan a "menekülés lehetősége". Én azonban hivatalosan is a páromhoz szeretnék tartozni, főleg, ha eljut a kapcsolat olyan szintre, hogy családtervezés és egyebek.

A másik kérdésed, hogy mikor szeretné(n)k férjhez menni. Én most vagyok harminc éves; közel két éve találtam rá a páromra, aki tényleg mindenben a másik felem, akivel kiegészítjük egymást, és minden szempontból passzolunk egymáshoz. Tavaly ősszel megkérte a kezemet; ráadásul mindenféle előkészület, meg giccses körítés nélkül. (Nem szeretem az ilyesmit, naa.) Tudom, hogy komolyan gondolta, és nem azért tette, mert én, mint nő, férjhez akarok menni. Ami persze igaz, de véleményem szerint nincs annál megalázóbb, amikor egy férfi csupán azért adja nősülésre a fejét, mert a nő férjhez akar menni. Nem, nem, engem azért vegyen el egy férfi, mert azt akarja, hogy a felesége legyek, ne azért, mert én esküvőre vágyok.

Még egy dolog: tisztában vagyok vele, hogy egy házasság sem garancia, és nem a hivatalos egymáshoz tartozás hozza el a boldogságot. Bizony, még az esküvő után is tenni kell a kapcsolatért, ezt sokan elfelejtik,és belekényelmesednek a mindennapokba. Én ezt minden erőmmel igyekszek kiküszöbölni, és hosszú idő után is vonzó maradni a párom számára. Hiszen mi értelme van annak,hogy van egy házastársad, de mondjuk az illető félremegy?

2011. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
83%

Nekem fontos. Soha ne legyen rá szükség, de ha a párom kórházba kerül, pl. intenzívre, akkor tudtommal csak hozzátartozó látogatja meg. Hozzátartozó pedig a szülő, gyerek, házastárs, de a barátnő NEM.

A házasság szerintem a szerelemtől független, az összetartozásunk hivatalos jelzése. Bármilyen jog, ami a párom hozzátartozóját megilleti, a házasságunk előtt engem egyáltalán nem, hiába élünk már évek óta együtt.

A fehér ruha és pénzkidobás annyira nem fontos számomra, persze nem rossz dolog. De a lényeg az, hogy hivatalossá válik a kapcsolatunk, onnantól hivatalosan is összetartozunk.

2011. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
78%
13:06 vagyok, 22 éves lány :)
2011. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
78%
Mármint igyekszek még hosszú idő után is vonzó maradni a számára.
2011. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!