Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi idő volt, mire meglett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő volt, mire meglett a pénz?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy mennyi idő volt,mire össze gyűjtöttétek a pénzt a lakodalomra,és mennyi volt ez az összeg?

Persze ha ti fizettétek a lagzitokat...


2011. febr. 9. 12:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem azért, de 9 milllió...Nem túlzol egy kicsit???
2011. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem, mert Svédországból kellett repültetnünk úgy 150 embert (pontosan nem emlékszem már). És volt, aki magának állta a repülőt, és a szállást, pedig mindenkinek felajánlottuk, hogy kifizetjük mi.
2011. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%

mi évekig éheztünk és fáztunk, hogy összejöjjön az esküvőre a pénz.

annyira szeretem a felhajtást, hogy enélkül el sem tudtam volna képzelni egy lagzit.

aaaaannyira csodálatos volt látni, hogy több éves munkánk gyümölcsét egyetlen napra tapsoltuk el.

leírhatatlan.


:DDDD

2011. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, meg vagyok döbbenve, itt röpködnek a milliók. Na persze, kinek mik az igényei. Már félve írom le, hogy nekünk augusztusban lesz az esküvőnk, és "csak" 500ezerből megússzuk. Persze tudni kell a féket behúzni, és amit tudunk mindent önerőből oldunk meg. A ruháink például jelmezkölcsönzőből lesznek, nem pedig szalonból, így máris megspóroltunk százezer forintot. A ruhák együttes ára 40ezer forint. Mi 40en leszünk, a meghívót én készítem egyszerű programmal a gépemen. Itt máris spóroltam 7-10ezer forintot.

Nekünk nem lesz nagy felhajtás, mert megmondom őszintén, hogy a mostani esküvőktől néha a hideg ráz. Mindenért pénzt kérnek a szervezők, ami manapság nagy divat lett. Persze aki megteheti, tegye, hiszen élete nagy napja lesz. A mi esküvőnk így is szép lesz, hagyományőrző esküvővel és igazi magyar lakodalommal.

Étteremben a vacsi 130ezer lesz, a tortánk 20ezer, a csokrom 10ezer, a lányom ruhája 5ezer, az italokat pedig mi visszük.

Nem is értem, hogy mi kerül 2-3 millió forintba?

Sok boldogságot mindenkinek!

2011. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Utolsó!

És mennyien lesztek hogy 500ezerből kijöttök?

Mi kerül 2-3 millióba?Hát ez sok dolgon múlik,a 2milliót már én is sokallom de 1-1,2 millió "nem olyan sok ám" hamar ott van az ára ha számolsz pl 130fővel!Ha csak a szokásos falusi kaját nézzük (húsleves,marhapöri,sülthús,sütemény és ital)akkor ott van csak a kaja 520.000!!!A ruha,haj,smink,netán kis szolíd díszítés,pezsgő a hivatalban,csokrok,GYŰRŰK-mert én nem nagyzolok,de a gyűrűből nem engedek,elvileg egy életen keresztül hordani akarom,szükséges hogy minőségibb legyen,ne kopjon gyorsan és szép legyen 30év múlva is.Ha ezeket megnézzük már igen-igen ott van 1 millió.És ezt a lagzit még nem mondanám rongyrázásnak mert semmi extra nincs benne.pl galambröptetés,limuzinnal érkezés...stb...

2011. febr. 10. 08:37
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az kerül ennyibe,hogy ti pl. 40-en lesztek, mi kb. 120-an voltunk. Ha fejenként 10 ezret számolsz, akkor az már ott is van, hogy 1,2 milla! Van még teremdíj, ruha, virág stb! Tényleg sok, de sajnos mostanában ennyibe kerül. Nálunk kivitelezhetetlen lett volna a 40 fő, mert eleve a baráti körünk kb. 50-60 főből áll!:) Akkor még ott vannak ugye a rokonok. És még nem is hívtuk meg a 10 éve nem látott nagynéniket!
2011. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A terem 20900 forint (szőnyeg, zene, gyertyagyújtás, fogadalomtétel, emléklap, szülőköszöntés)

Gyűrűk: nekünk ezüst van, és már 3 éve megvettük, tehát ez nulla forint

Vacsora: 40 főre 35 adagot kértünk, mert több személyes tálak lesznek, levessel együtt, és köszöntő itallal együtt 129500 forint

A ruhák: 20-20ezer forint (nem szalonból, hanem jelmezkölcsönzőből) és nem gagyi!

Kislányaim ruhája 10000 forint

Zenész: 40000 forint

Fotós családon belül

Díszítést saját kezűleg csináljuk (az alapanyag kb. 3000 forint)

Csokor: 15000

Gyűrűpárna: 2500

Tortát anyósom állja

Italok: mi visszük a pálinkát és bort ez kb. 50000 + az ottani fogyasztás, amire limitet kértünk

Az autók díszítését is saját magunk készítjük, amihez kb. 5000 forint az alap

Ez kb. 320ezer forint + az italfogyasztás, és egyéb aprólékok, azaz durván kb. 500ezer forint lesz.

2011. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy az eredeti létszám nálunk is kb. 100 fő volt, de tulajdonképpen teljesen feleslegesnek tartottuk meghívni azokat az embereket, és rokonokat, akiket már több éve nem láttunk, nem tartottuk a kapcsolatot. Szerintem egy esküvőn annak kell jelen lennie, aki a mindennapokban is ott van, akire bármikor támaszkodhatok, ha bajom van, és tulajdonképpen részt vesz az életemben.

Nekünk ebből a 40 főből kb. 20 a rokon, a többi pedig a barátunk.

4 éve vagyok együtt a párommal, van már egy közös gyerkőcünk is, de van olyan rokonom és neki is van olyan, akivel még soha sem találkoztam, és hogy őszinte legyek nem is érdekel. Ez fordítottan is igaz.

Úgyhogy mi itt tudunk több százezret megfogni, de mégis elmondhatom, hogy szép esküvőm lesz, mert a gyerekeim hozzák a gyűrűpárnánkat. És nem lesz habos babos, virágszirmos, köszöntőajándékos, 6 emeletes tortás bulim, hanem igazi magyar lakodalom lesz, ahol jól fogjuk magunkat érezni.

2011. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2millió körül lesz.És mivel én egyszer szeretnék házasodni,ezért semmiből nem vagyok hajlandó engedni.Már egy ideje félreteszünk,a nagy napig még rakosgatunk.Már rég össze jött volna a pénz,de nem vagyok hajlandó az életvitelemet feladni ezért,így hetente félrerakunk heti 22.000Ft-ot a párommal együtt.
2011. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Mi augusztusban tartjuk az esküvőnket. A költségvetés 1,2 millió forint és a következőkre terjed ki: Vacsora 60 főre 660 ezer, szerintem sajnos reális, + állófogadás kb. 100-120 főre 30 ezer (ahányan eljönnek a polgárira), ami egy pohár innivalóból és egy kis sütiből áll, mert Bp.-ről és Esztergomból érkeznek sokan a köztes Visegrádra. A helyszínt nem emiatt választottuk :) De legalább nem "feleslegesen" autóznak. Anyakönyvvezető helyszínre érkezése 40 ezer, park bérlése 30 ezer, ez sok mindkettő, de erre tényleg azt mondjuk, hogy egyszer van és megéri. A dekorációt teljes egészében mi csináljuk a meghívóktól kezdve az ültető és menükártyákon át a köszönetajándékokkal, virágokkal, vázákkal stb... lesz "boldogság kapunk" és székhuzatunk, sokat kerestük, de megtaláltuk a legolcsóbbat és amúgy a legjobbat! Két gyűrű, ruhák, én a sajátomat mindkettőt varratom, a vőlegényemé sima öltöny lesz, az esküvő szót ki sem ejtjük a szánkon. A virágok megrendelésekor is ezt tesszük. Csak csokrot köttetünk, megmondjuk, milyen legyen és kész. Lesz zenekar, elvileg hintó is, a kettő együtt 70 ezer, piát vihetünk. Lesz torta, fotós és videós. A fotós ismerős, de vmennyi pénzt akkor is adunk, ha elfogadja. A videós profi, de olcsó. Ha ismerőst kérnénk, mert tudnánk, csak nem igazán tetszik, ahogy dolgozik, pont ugyanannyit adnánk neki is. Szóval semmi extra nem lesz, ami baromira megdobná a dolgot, de mégis ennyi. A kaja a sok, de ha belegondolsz, az visszajön a táncpénzből. Mi ajándékot nem kérünk senkitől, lehet, hogy egyeseknek ez személytelen és nem tetszik, de csak tánc lesz, ezt tudja mindenki. Megvan mindenünk, hiszen már együtt élünk a saját lakásunkban, van kocsink és minden egyebünk. Ami sajnos még nincs, az a gyerek, dehát... :) Szóval a költségek kb. fele visszajön, talán kicsivel több is. A szállás utazás nálunk is plusz, de sokan összebeszélnek, hogy nagyobb kocsival mennek, 8 fős, vagy 3000 forint egy fő egy kulturált szálláson, oké, nem hotel, de a társaság sem olyan, hogy mindenképp arra legyen szükségük. A dekoráció a "nyomdai" dolgokkal virággal, kapuval, vázákkal, gyertyákkal, székhuzattal, masnival, vendég-és fotóalbummal stb.. 70 ezer. Nekünk ez megéri. Szóval ennyi az annyi, bármely családtag is húzza a száját. Mi álljuk ketten a költségeket, pedig bővel lenne kitől kérni, az egyik testvérem Hollandiában, a másik Luxembourgban él. Én most kezdek dolgozni, a párom egyetemen tanul, mellette diákmunkázik. Eddig is ebből tartottuk el magunkat nagyjából. A pénzünk eleve megvan egy bizonyos tőkéből, tehát, ha bármire kéne hirtelen ott van, de az eljegyzés után (kb. egy év) kezdtük el félretenni rá a pénzt saját erőből. A másik pénzhez nem nyúlunk, max. ha nagyobb összeg kell egyszerre, de visszatesszük azonnal. Az másra kell. Szóval ennyi az annyi. Őseink is számolják össze reálisan és gondolják végig a sajátjukat. Ja, amúgy a kb. 60 (66) fő felállása: 12 velem együtt az én családom, 18 közös barát (gimis csoport vagyunk), 36 a vőlegényem családja és ez még a szűkebb része... Csak sajnos onnan jön a "de drága ez az esküvő, minek ekkora felhajtás" címszó. Van egy kis ellentét, de nem para :) más a titok nyitja.
2011. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!