Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg neki, hogy én egyáltalán nem szeretnék egyházi esküvőt?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel sok ideje vagyunk együtt, és felmerült már a házasság gondolata is, nagyon boldoggá tenne, ha vele élhetném le az életemet, és jó eséllyel ezt ő is így gondolja. Viszont van egy kis probléma. Ő egy kicsit vallásos (semmi fundamentalizmus, vagy "házasság előtt nincs szex", csak szokott imádkozni, meg hisz Istenben), én viszont nem sok mindent rühellek jobban az egyháznál meg a vallásnál. Ezen túl tudtunk lépni, én tiszteletben tartom a hitét, ő pedig elfogadja, hogy én nem vagyok vallásos, sosem volt ez a kapcsolatunk akadálya. Azonban ő természetesnek tart egy templomi esküvőt, én viszont elvből elutasítom. További bonyodalmakat okozhat, hogy a rokonsága kifejezetten ájtatos, az enyém meg kifejezetten nem az. Hogy mondjam el neki, hogy nemcsak nem szeretnék, de az alapelveimmel ellenkezne egy egyházi esküvő?
2011. febr. 2. 13:21
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a helyzet. Én, nő - hiszek Istenben, fontos volt a templomi áldás. (Hangsúlyoznám, hogy nem a felhajtás, hanem az eskü Isten előtt és az áldás.)

Férjem - meg sincs keresztelve, nem vallásos, a családja sem, a családjában nem volt senkinek templomi esküvője.


Mi tudtunk ésszerű kompromisszumot kötni:

- Ő vállalta a kerek 6 óra jegyesoktatást (tetszett is neki, jó fej volt a pap, kifejezetten szórakoztató és érdekes) és a fél órás szertartás, de senki nem kényszerítette arra, hogy megkeresztelkedjen és imádja az Istent.

- Én vállaltam, hogy ha csak úgy lehet esküvő, hogy neki keresztelkedni, templomba járni, áldozni, gyónni stb. kell, akkor lemondok az esküvőről.


Végül az első verzió teljesült, mert a "területileg illetékes" pap pont olyan volt, aki nem akart mindenképpen téríteni. Hasonló kompromisszumot tudnék javasolni nektek is. Ha elvárod, hogy tartsa tiszteletben az "alapelveidet", akkor neked is tiszteletben kell tartani, hogy ő meg vallásos.

Ez két ellentétes nézet (érdek), szerintem annak kell engedni, aki a kisebb áldozatot hozza ezzel.

2011. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

11,18 ui

Nekünk semmilyen nyilatkozatot nem kellett aláírni. Sem a gyerek kereszteléséről, sem másról - igaz, az esküben benne volt, hogy a katolikus hit szerint nevelem őket, és mint említettem, én komolyan veszem az esküt.

2011. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!