Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg neki, hogy én egyáltalán nem szeretnék egyházi esküvőt?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel sok ideje vagyunk együtt, és felmerült már a házasság gondolata is, nagyon boldoggá tenne, ha vele élhetném le az életemet, és jó eséllyel ezt ő is így gondolja. Viszont van egy kis probléma. Ő egy kicsit vallásos (semmi fundamentalizmus, vagy "házasság előtt nincs szex", csak szokott imádkozni, meg hisz Istenben), én viszont nem sok mindent rühellek jobban az egyháznál meg a vallásnál. Ezen túl tudtunk lépni, én tiszteletben tartom a hitét, ő pedig elfogadja, hogy én nem vagyok vallásos, sosem volt ez a kapcsolatunk akadálya. Azonban ő természetesnek tart egy templomi esküvőt, én viszont elvből elutasítom. További bonyodalmakat okozhat, hogy a rokonsága kifejezetten ájtatos, az enyém meg kifejezetten nem az. Hogy mondjam el neki, hogy nemcsak nem szeretnék, de az alapelveimmel ellenkezne egy egyházi esküvő?
2011. febr. 2. 13:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
És mit gondolsz miben hazudnál? Nem kérdeznek rá a hitedre... Csak arra kell esküt tenned, hogy szereted őt, gondoskodsz róla, hűséges leszel, stb.
2011. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
64%

Ha a világon csak az tartana templomi esküvőt, akik igazán ájtatosak, akkor igen kevés lenne a mesebeli fehér esküvők száma, ami tegyük hozzá minden lány álma.

(Csoda, hogy barátnőd megtűrt idáig.)

2011. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a kisgyerek abban hisz, amit tanítanak neki, de nem is 6évesen kell eldöntenie, hogy hisz-e vagy sem, hanem érettebb fejjel, amikor már képes rá. Addig meg szerintem elég megismertetni vele az alapvetéseket, például gyerekkoromban a szüleim nagy meglepetésére a képes Biblia alapján kijelentettem, hogy hiszek Istenben, csak jóval később alakult ki a világnézetem. Nem hiszem, hogy ez komolyabb problémákat okozna, mert a párom sem jár templomba, meg tényleg nem tölt be központi szerepet az életében a vallás. Valóban érdekes egyébként, hogy eljuthatott idáig a kapcsolatunk, sok akadályba ütköztünk eddig, de az első pillanattól fogva szerelmes vagyok belé, és az évek múlásával csak még jobban megszerettem. Valószínűleg nem tévedek, ha azt mondom, ez kölcsönös. De eléggé félek ettől az egyházi esküvőtől, hogy szétzilálhatná az eddigi harmóniát, ha akár csak megemlítem, hogy én ellenzem.
2011. febr. 2. 13:50
 14/32 A kérdező kommentje:
13:47, ezt hogy érted? Eddig nem mondtam neki, hogy é nem szeretnék egyházi esküvőt, úgyhogy sajnos nem mondhatom, hogy ezzel együtt, ennek ellenére "tűrt meg". HA nem erre, akkor viszont mire gondoltál?
2011. febr. 2. 13:52
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ugyanígy volt, csak itt én vagyok a nő és a vallásos. A párom elvből elutasítja ezeket a dolgokat és nem jelentenek neki semmit. De mivel látta, hogy nekem nagyon sokat jelent, belement a kedvemért és semmiféle lelki törést nem okozott neki, az elveit sem kellett megingatnia.

Ehhez hozzátartozik, hogy ha esetleg bármilyen olyan problémával járt volna ez a helyzet, hogy neki át kell keresztelkednie, vagy jegyesoktatásra járnia (szerencsére megúsztuk), ami neki nagyon kellemetlen lett volna, akkor én mondtam volna le a templomiról, bármennyire is fontosnak tartottam.

Máskor meg én engedek, engedtem (pl. rögtön a lagzival kapcsolatos bizonyos dolgokban).

Valamilyen szinten az életben kompromisszumokat kell kötni és ha már a házasság kezdetén nem megy, mi lesz később?

2011. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%
Arra, hogyha ennyire szöges ellentétei vagytok egymásnak világnézetben, akkor már rég ki kellet volna ennek ütköznie köztetek. A legkisebb kompromisszum ilyen helyzetben már tényleg, hogy elmész arra az egyházi szertartásra!!!
2011. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Barátom, aki ateista, hivő lányt vett feleségül,én voltam a polgárin a tanúja. Kérdezte tőlem, mi legyen, ő nem akar hazudni a papnak. Mivel semmi különöset nem kell megfogadnod, igy az egyetlen kényes kérdés a gyerek vallásos nevelése, amit meg kellene fogadnod, semmi másban nem hazudsz egyébként. De ő ezt se akarta.

Ha nálad ez nem probléma, nem tiltakozol ellene, akkor viszont tényleg ki tudsz birni 20-25 percet "bohóckodással" eltöltve, a szeretett lány kedvéért. Szerintem. Ez a nőknek tényleg fontos.

HAverom végül még azt is megtette, hogy megfogadta a gyerekek vallásos nevelését. Ha nem hiszel az egyházban, akkor miért fontos egyébként, hogy ne hazudj egy papnak??? NAponta hazudunk kegyes hazugságokat (te vagy a legszebb, szivem, jól áll a ruha, stb...), mert nem akarunk megbántani valakit. Ez ugyanaz az eset szerintem, a kedvében akarsz járni, ezért hazudsz egy idegennek, akinek a valásában úgysem hiszel (tehát felőled lehet pap, varázsló, bármi...) és akit kb. soha többé nem fogsz látni.

2011. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%
13:3O A gyerekek vallásos nevelésére is kell pl.
2011. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
A vallás soha nem játszott szerepet az életünkben, ez lenne az egyetlen aggályos pont, amikor felmerül. Alapvetően nagyon kompromisszumképes és alkalmazkodó vagyok, de azért is írtam ki ezt a kérdést, mert úgy érzem, ezt az egyet nem tudnám tiszta lelkiismerettel vállalni. Még nem tudom, hogy a párom ragaszkodna-e ehhez, vagy egyáltalán hogyan reagálna, ha én bevallanám neki az ellenérzéseimet. Úgyhogy olyan válaszok is érdekelnének, hogy konkrétan hogyan hozhatnám fel a témát, hoygan lehetne ezt megbeszélni?
2011. febr. 2. 14:20
 20/32 A kérdező kommentje:
A "hazudni a papnak" azt jelentené, hogy megjátszani az igaz hívőt. Meg ha a pap elkezd kérdezősködni, hogy na és én hogy állok a vallással, mire én kifejtem neki a deizmus-szerű világnézetemet, nem tudom, hogy vállalja-e a ceremóniát. Ebből csak az jelentheti a kiutat, hogy hívőnek hazudom magam, márpedig én nagyon nem szeretek hazudni még hétköznapi helyzetekben sem, nemhogy a hitemről.
2011. febr. 2. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!