Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg neki, hogy én egyáltalán nem szeretnék egyházi esküvőt?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel sok ideje vagyunk együtt, és felmerült már a házasság gondolata is, nagyon boldoggá tenne, ha vele élhetném le az életemet, és jó eséllyel ezt ő is így gondolja. Viszont van egy kis probléma. Ő egy kicsit vallásos (semmi fundamentalizmus, vagy "házasság előtt nincs szex", csak szokott imádkozni, meg hisz Istenben), én viszont nem sok mindent rühellek jobban az egyháznál meg a vallásnál. Ezen túl tudtunk lépni, én tiszteletben tartom a hitét, ő pedig elfogadja, hogy én nem vagyok vallásos, sosem volt ez a kapcsolatunk akadálya. Azonban ő természetesnek tart egy templomi esküvőt, én viszont elvből elutasítom. További bonyodalmakat okozhat, hogy a rokonsága kifejezetten ájtatos, az enyém meg kifejezetten nem az. Hogy mondjam el neki, hogy nemcsak nem szeretnék, de az alapelveimmel ellenkezne egy egyházi esküvő?
2011. febr. 2. 13:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne hazudd hívőnek magad. A mi papunk is megértette, h a férjemnek nem annyira fontos a vallás és hozzáigazította a dolgokat, mert nem a mindenáron erőltetést vallja, hanem h kompromisszum legyen és mindenki elégedett legyen. De ezt már írtam.
2011. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Számít az is, milyen vallású a menyasszonyod. Pl. nagyanyám katolikus, nagyapám református volt. A katolikus pap azt mondta, nem adja áldását a házasságra, ő nem adja össze őket.. de melegen ajánlotta, hogy ekkora szentségtörés után legalább a gyerekek katolikusok legyenek. Ekkor kapott néhány kedves szót a nagyanyámtól:)

A református pap boldogan összeadta őket, a gyerekek meg reformátusként lettem megkeresztelve. (De nem vallásgyakorló egyébként senki.)


Az egyik előzőnek pedig: nem, nem minden nő álma a templomi esküvő. Személy szerint én igen kevés ilyet ismerek, és számukra sem a vallás miatt fontos, hanem inkább a felhajtás miatt. Szóval ha te azt akarsz, keress magadnak hozzá partnert, de egyáltalán nincs jogod senkit leszólni - főleg a kérdezőt - aki másképp gondolkodik.

2011. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

14:36

Ne ijesztgesd szegényt! A nagyanyáink kora már régen elmúlt!

Mi is katolikus templomban esküdtünk, a párom pedig más vallású volt, semmi, de semmi gond nem volt belőle. Nekem kellett egy nyilatkozatot aláírni (ez a követelmény), hogy a születendő gyereket katolikusnak kereszteljük, de rögtön mondták is, hogy ha véletlenül nem így lesz, akkor nem így lesz és kész.

2011. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem tényleg a vallásom miatt volt fontos. De nem is konkrétan azért, hogy katolikus vagyok, hanem azért, mert hiszek istenben vallási hovatartozástól függetlenül is.
2011. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

14:39 Nekem eszembe sem jutott ijesztgetni:) Csak szerintem számít a vallás és a pap személyisége is ilyen esetekben. Van aki akkor is összead egy párt, ha nincs megkeresztelve, stb. van aki pedig problémát csinál belőle.. Pl aki nálunk volt pár éve katolikus pap, hát róla nem sok szép emlék maradt bennem.. Ellenben a mostani olyan, hogy emberileg teljesen meg vagyok vele elégedve.

Amúgy ateista vagyok, szóval csak annyira látom át a dolgokat, amennyire kívülről lehetséges:)

2011. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hivőnek hazudni magad és téged tán nem sért meg válaszom (ismerve a hozzáálásodat), de kevés papot találsz, aki egy fizetős dolgot (esküvő) elszalasztana, csak mert a vőlegény nem hivő ;-)
2011. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a vallásos lány :)

Mindeketten meg vagyunk keresztelve, de ő nem konfirmált le és különösebben nem érdekli a vallás. Elég egyéni elképzelései vannak erről a dologról. De mégis azt mondta hogyha szeretném ő részt vesz az egyházi szertartáson és elmondja a szövegeket, mégha nem is hisz benne. Szerencsére sikerült egy olyan papot is találnunk aki nem kötelezte konfirmálásra és jegyesoktatásra sem, hanem csak lesz egy egyszerű rövid beszéd a templomban. Ezt még ő is kibírja. Az eskü szöveg meg logikusan átgondolva is csak a házastárs felé szól. (meg van benne a "vele megelégszem" rész, amit az egyik rokonomnak köszönhetően nem fogok bírni röhögés nélkül elmondani, szegény "vele egerészem"et mondott és nem értette hogy ennek mi köze az esküvőhöz :) )

Szóval szerintem kompromisszum. Nem lesz olyan vészes :)

2011. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

14:47

Igen, ebben egyetértünk. Tényleg nagyon sok függ attól, ki adja össze a párt.

2011. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
15:22 Nem tudom, milyen vallású vagy, de az esküvő ingyenes.
2011. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
A Római Katolikus Esküvő jelenleg 20.000Ft!Általában ezt atanuk fizetik. Onnan tudom, hogy nekünk is lesz és megkérdeztem.
2011. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!