Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még egy templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még egy templomi esküvő vagy már nem?

Figyelt kérdés

Bővebben:


A párom ( férfi ) már esküdött egyszer templomban,de válás lett a vége.


Ha majd mi is szeretnénk összeházasodni,akkor már csak polgári esküvő lehet? Vagy lehet templomi is?

Ő 35 éves - elsőáldozott

Én 23 éves - és meg se vagyok keresztelve


Köszönöm a válaszokat,légyszíves csak normális válaszokat írjatok,köszönöm szépen.


2010. szept. 12. 23:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Na szóval! Nem lehetetlen az egyházi válás. Ismerősék két éve esküdtek templomban úgy, hogy a férjnek volt már egy templomi esküvője. Viszont nagyon hosszadalmas (nekik majdnem 3 év volt), pénzt és időigényes procedúra. Gondoljátok át, és döntsétek el, hogy így is szeretnétek-e! Sok boldogságot!
2010. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

Azért mert nincs megkeresztelve, még járhat templomba. Szerinted minden bárányát levizsgálja bármelyik atya, hogy volt e babának kereszt víz alá tartva. Lehet felnőtt fejjel még nem volt alkalma ezt a hiányosságot megtenni, amit a szülei elfelejtettek megtenni...

Esetleg egy olyan "világi" atyát fogtak ki, mint mi, aki vasárnaponként az ÜRES templomban csücsül, mert a kőkatólikus 90éves Marcsinénit is kiborította, és azóta inkább a Kossuthon hallgatja a vasárnapi szentmisét, és be sem teszi a lábát a templomba, 3.éve, mindez az atya miatt, aki nem szentbeszédet tart, és misézik, hanem keményen politizál...


Kedves kérdező, szerintem a pároddal közösen menjetek be a plébániára, és ott kérdezzétek meg az atyát, hogy mit kell tennetek. Ő biztosan el tudja mondani, hogy mivel jár ez a procedúra.

Egyrészről, hogy neki felbontható e a házassága, másrészről neked felnőtt fejjel milyen teendőid vannak a keresztség megszerzéséhez.

(láttam már olyan párt, pont az atyánknál, ahol egyik sem volt megkeresztelve, semmi jegyesoktatás, meg hittan, gyors keresztelés Anap, Bnap meg esküvő, mindezt 3nappal a polgári esküvő időpontja előtt indították el... elég vastag volt a boríték..., tehát a keresztelés előtti nap mentek a templomot is lefoglalni, meg "bejelentették", hogy ekkora jönne a brigád díszíteni, ugye nem baj, adományozunk a templomnak, meg persze az atyának is... Szerinted, olyan esküvőt tartott az atya, aki nem ismerte a pár szokásait azt hihette volna, hogy ájtatosmanók... azóta se voltak a templom közelében sem)

2010. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
0%
Már csak polgári esküvője lehet.Te templomban meg amúgys em esküdhetnél, mert annak alapfeltétele az, hogy meg legyél keresztelkedve!!!
2010. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim válasza:
utolsó: írhatsz bármit itt a sok okos már azt is kitalálta, hogy simán megesküdhet akkor is római katolikus hitben, ha meg sincs keresztelve!!! Hiába mondasz ennek a sok butának bármit.
2010. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem butaság, hanem pap függő! Ha elhiszitek, ha nem! Mi is úgy esküdtünk, hogy a párom nem volt megkeresztelkedve, de mivel én vallásos vagyok, és ragaszkodtam az egyházihoz, ezért belement. Sőt, ő is meg fog most keresztelkedni, mert időközben el kezdett hinni Istenben! Van ez így! De nálunk megengedte a pap! És az is hülyeség, hogy nem lehet templomi esküvője, ha már volt, a városunkban pont most volt egy ilyen. Ők is végig csinálták az egyházi válást!
2010. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Minek csinálsz te ebből ekkora problémát. Azt hiszed ettől lesz jobb a leendő házasságod?
2010. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

:)Egy kis magyarázat azoknak, akik jót nevettek azon, hogy valaki fejéhez pisztolyt tartanak.


Érvénytelenül kísérel meg házasságot az, aki:

1.)(fizikai) Kényszer hatására cselekedett:

Az apuci például belekényszerítette a lányát, hogy menjen hozzá olyanhoz, akit ő nem szeret. Vagy zsarolja valamivel. Vagy a feleség zsarolja a férjet, hogy ha nem veszi el feleségül, akkor valami lesz. Vagy a szülők akaratára kötnek házasságot. Nem szabadon mondják ki az igent, hanem kényszerítő körülmények hatására. (akár úgy, hogy a háta mögé pisztolyt szorítanak) Van ilyen.

Odarángatják az oltárhoz, testileg fenyítik.


2.) Impotencia/Meddőség:

Eltitkolta, hogy problémái lennének a gyermekáldás lehetőségét tekintve.Természeténél fogva érvényteleníti a házasságot. Ez azért fontos, mert a házasság a felek javára és gyermekek nemzésére irányul.


3.)Sógorság, vérrokonság

Nem köthet házasságot oldalági rokonság esetén 4.fokig rokon férfi és nő (ha ez történt, akkor ezzel lehet érvényteleníteni, ugyanis ezt az egyház nem ismeri el.)

Egyenesági rokonság minden fokán érvénytelen, sógorság esetén bármely fokon.


4.) Korhiány:

Férfi 16, nő 14 éves kort be kell, hogy töltse.


5.) Érvényes házasság/meglévő kötelék:


Akit egy korábbi érvényes, szentségi házasság köt, s úgy kísérel megkötni egy másik házasságot, ez érvénytelen.

(Ha most ti bemennétek a templomba házasságot kötni, akkor ez az akadály állna fenn.)


6.)Valláskülönbség:

Két olyan személy közötti házasság, akinek egyike a katolikus egyházban keresztelték, s abból formálisan nem távozott és egy meg nem keresztelt ember házassága érvénytelen. (ezt viszont a helyi ordinárius feloldhatja /erre az érsek engedélyt szokott adni a papoknak, s ha a pap úgy látja, hogy megvannak a szentségi házasságra a megfelelő biztosítékok, akkor lehet házasságot kötni. Tehát te ugye nem vagy megkeresztelve, de vallod azt, amit a katolikus egyház hirdet, így lehet házasság.)


7.) Szent Rendben van


8.) Nőrablás:

egy férfi és egy olyan nő között kötött házasság, akit azért raboltak el, tartottak fogva, hogy vele házasságot kössenek, érvénytelen. (kivétel, ha a nő később önként, szabad helyen döntve választja a házasságot)


9.)bűntett:


Aki egy bizonyos személlyel úgy akar házasságot kötni, hogy halálát okozza a másik fél házastársának. (ha te a párod volt feleségét megölnéd vagy megöletnéd azért, hogy érvényes házasságot köthessetek a pároddal. Mert, ha meghal a polgárilag már elválasztott felesége a párodnak, akkor köthetnétek csak érvényes házasságot.)


10.) Köztisztesség akadálya : nyilvános ágyasságból, vagy érvénytelen házasságból fakadó házasság.


11.) (ténybeli )Tévedés:

Ha a másik fél személyazonosságára vagy olyan tulajdonságára irányul, melyre a házassági szándék irányult. (PL: valaki szűzzel akar házasságot kötni, vagy világbajnokkal.


12.) Megtévesztés:


Szándékos megtévesztés esetén, ha az a házasságkötés létrejöttére irányul, ha a házastárs olyan lényegi tulajdonságára vonatkozik, ami a házassági életközösséget súlyosan megzavarja. Ilyen pl: terméketlenség, 3.személytől való, hamisan állított terhesség, kicsapongó természet, alkoholizmus, súlyos betegség, büntetett előélet stb.


13.) Színlelés:

Ha az egyik fél, vagy mindkettő pozitív akarati cselekedettel kizárja magát a házasságot, vagy annak lényeges elemét. Ilyen lényeges eleme: egység, felbonthatatlanság, gyermekek nemzésére és nevelésére irányul.


14.)Ha feltételekhez köti a házasságot:

pl: elveszlek, ha a gyermeknek én vagyok az apja

A feltétel múltbeli eseményre is irányulhat, de jövőbenire is.


15.) a kellő értelem hiánya


Ennyi akadálya lehet a házasságnak. Remélem segítettem, bár a ti esetetek - az elmondottak alapján - egyikbe se tartozik, de hátha van olyan, ami alapján kérelmet nyújthattok be.

2010. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

akkor én is kérdezek egy okosat, itt úgyis sok szakértő van :) Ex feleségemet katolikusként vettem el, házasságunk alatt tiltásom ellenére is áttért a Jehova tanui gyülekezetbe, papunknak írt levelet, amiben közölte vele, h kilép a katolikus gyülekezetből és Jehova lesz!Közös kislányunkat is erre a "vallásra" tanítja és cipeli el, tiltásom ellenére is!Én erre fogok hivatkozni az egyházi kötelékünk felbontásánál!Vajon ez főbűnnek számít e és emiatt semmisé tehetik e?(azt lese írom mert úgysem számítana ott, h megcsalt és elhagyott)

Köszike ha valaki reagál erre!ÉS bocsi kérdező az offért!

2010. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait!

Nehéz bármit is írnom..

Sajnálom,hogy ekkorra vitát keltett a kérdésem,de még most is mondom,hogy egyáltalán nem az ő kedvéért,hanem saját magamért tenném,amit eddig nem tehettem.


Még egyszer köszönöm nektek,még ha egy gombóc is van a torkomban és úgy írok,de sokat tanultam belőle(tek)!

2010. szept. 13. 19:08
 50/53 anonim ***** válasza:

Kedves ma 18:14

Bár nem lehet besorolni egyik kategóriába sem, de biztos, hogy van rá egy fél sor, amibe kapaszkodni lehetne.

Azt fontos lenne tudni, hogy a gyermek meg van-e keresztelve, illetve, hogy a házasság előtt is volt-e arra utaló jel, hogy más felekezetet, szektát is felkeres, rendszeresen látogat. Mert ha igen, akkor hamis ígéretet tett.


Találtam egy olyat, a vegyes házasságoknál (bár ha mindketten katolikusok vagytok, akkor az nem tekinthető annak), hogy:

1125 kánon:

"A katolikus félnek ki kell jelentenie, hogy "erejéhez képest mindent megtesz" azért, hogy gyermekei a katolikus egyházban keresztelkedjenek és nevelődjenek. A gyermeknevelési kötelességről már a Martrimonia mita" általános része is rendelkezik.

A Magyar Püspöki Kar 1971.VI.16. lelkipásztori tájékoztatója is ír erről.

"ha a nem katolikus fél, bár a házasságkötés előtt nem tiltakozott, de később válással fenyeget a gyermek katolikus keresztelése vagy nevelése esetére, a katolikus fél morálisan nem tekinthető kötelesnek igéretének megtartására, hiszen meghaladná erejét.

Ha a katolikus fél az előírt ígéretet nem hajlandó megtenni (pl: megállapodást köt, hogy a gyermek az azonos nemű szülő vallását követik), az ordináriusnak nem szabad a házasságkötéshez az engedélyt megadnia."


Bár lehet, hogy ez az esetedben nem segít ,hiszen a házasságkötés után jött létre ez a vallási különbözőség. Viszont arra hivatkozhatsz, hogy te betartod, amit ígértél, s a gyermek lelki fejlődését veszélyezteti az anya.


A válás előtt talán érdemes lenne a különélést megpróbálni, s az lenne a jó, ha a gyermek nálad lenne. Így, ha még így sem változik a helyzet, ez is pozitív lesz a te oldaladon, hogy te megtettél minden tőled telhetőt, hogy a házasságotokat megmentsd, s a gyermek testi-lelki nevelése jó úton maradjon.


Azért remélem, meg tudjátok oldani majd válás nélkül.

Amit írtam, nem szentírás, egy egyházjogász sokkal precízebben magyarázza el és jobban is belelát a dolgokba, volt már vélhetően nem egy és nem kettő ilyen ügye.

Én csak 4 félévig hallgattam egyházjogot, s megszerettem a házasságjog részét.


A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:01 voltam.

2010. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!