Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még egy templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még egy templomi esküvő vagy már nem?

Figyelt kérdés

Bővebben:


A párom ( férfi ) már esküdött egyszer templomban,de válás lett a vége.


Ha majd mi is szeretnénk összeházasodni,akkor már csak polgári esküvő lehet? Vagy lehet templomi is?

Ő 35 éves - elsőáldozott

Én 23 éves - és meg se vagyok keresztelve


Köszönöm a válaszokat,légyszíves csak normális válaszokat írjatok,köszönöm szépen.


2010. szept. 12. 23:35
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Nemértem,hogy ebben mi a színjáték??
2010. szept. 13. 00:10
 12/53 anonim ***** válasza:
35%

Ne törödj vele kérdező!Neki az a színjáték, h nem vagy megkeresztelve és h milyen jogon akarsz egyházi esküvőt!

Biztosan NEM olvasta, h te meg is keresztelkednél!

2010. szept. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy meg sem vagy keresztelkedve...akkor minek a templomi eskuvo, ha ugysem elsz hiteletet? Azt mondod, hogy hiszel Istenben...akkor miert nem keresztelkedsz meg? A keresztseg altal leszel Isten gyermeke, az Egyhaz tagja. Tehat ha ezt akarod, akkor meg kell hozza keresztelkedni. Ha meg nem hiszel Istenben, nem akarsz megkeresztelkedni, akkor legyel oszinte legalabb magadhoz...
2010. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
64%

Nem irt olyat szo szerint a kerdezo, hogy megkeresztelkedne. Ezt irta:


Azt meg tudom,hogy oktatáson kellene részt vennem,ezzel tisztában vagyok és akármikor vállalnám is,ha azzal lehetek akit mindennél jobban szeretek.



En ezt ugy ertelmeztem, hogy a jegyesoktatasra irta a kerdezo, de javits ki kerdezo, ha nem. Egyebkent a keresztelesre felkeszito 2 ev felnotteknek.

2010. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,én azzal mind tisztába vagyok,amit itt ecseteltél pár soron át,de nemfogom leírni,hogy eddig miért nem tudtam ezt megvalósítani,mert úgyis belémkötsz.

Köszönöm azoknak a válaszát,akik legalább egy kicsit megértőek voltak és nem köveztek halálra vagy kívántak máglyára.

2010. szept. 13. 00:25
 16/53 A kérdező kommentje:
a 00:15-nek írtam az első mondataim.
2010. szept. 13. 00:26
 17/53 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 00:15

Őszintén nem értem mi a bajod!!!

Vagy a szövegértéssel van problémád vagy .... inkább hagyjuk.

Most őszintén, szerinted melyik a jobb?Egy néhány hónapos csecsemőt megkeresztelni egy olyan vallásban amilyet talán felnőttként nem fog elfogadni vagy majd felnőtt fejjel a saját maga akaratából megkeresztelkedni?Attól, hogy nincs megkeresztelve még nem rossz ember.Ez mostanság már csak egy máz sajnos.

NEM CSAK attól keresztény valaki, hogy meg van keresztelve.

A kérdező pedig másra volt kiváncsi mint amin Te annyira kiverted a raplit, de másoktól a választ már megkapta.Nem kell ennyire elvakultnak lenni:(

2010. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
00:18 én mindent vállalok akár már holnap!
2010. szept. 13. 00:29
 19/53 anonim ***** válasza:
47%

"és hiszek Istenben,attól még,hogy nemvagyok megkeresztelve."


Ne haragudj, de ha valaki egyházi esküvőt akar, akkor a minimum, hogy annak az egyháznak a tagja legyen, nem? (Keresztség, elsőáldozás, bemerítés, konfirmáció, ilyesmik, tudod.) Ez nem megkövezés vagy máglyára küldés, még ha rosszul is esik neked. Attól, hogy elhiszed egy természetfeletti létező, egy isten létezésének lehetőségét, esetleg néha imádkozol is hozzá magadban, még semmi közöd nem lesz a keresztyének Jézusához, akire a keresztény egyház épül, akinek az egyházában te végig szeretnél vonulni fehér ruhában, hozzámenni egy elvált férfihoz...


A párod - és mindenki más is - életében csak egyetlen egyszer házasodhat templomban. Akivel ott megesküszik, egyikük holtáig annak lesz a házastársa Isten előtt, azaz még egy házasságot nem köthet templomban, csak az első házastársa halála után, illetve ha az első házasságát hosszú és bonyolult procedúra után érvényteleníti az egyház.

2010. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
36%
:DDD Te jó ég, ez az utolsó szöveg... Mintha a középkorból szólna ez a nagyon ,,kedves" keresztény. Ez igen! Ez aztán a keresztény felebarátság, meg a szeretet, meg a segítséggel egymás felé fordulás. :-)) Bravó keresztények, minden elismerésem!
2010. szept. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!