Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még egy templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még egy templomi esküvő vagy már nem?

Figyelt kérdés

Bővebben:


A párom ( férfi ) már esküdött egyszer templomban,de válás lett a vége.


Ha majd mi is szeretnénk összeházasodni,akkor már csak polgári esküvő lehet? Vagy lehet templomi is?

Ő 35 éves - elsőáldozott

Én 23 éves - és meg se vagyok keresztelve


Köszönöm a válaszokat,légyszíves csak normális válaszokat írjatok,köszönöm szépen.


2010. szept. 12. 23:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
70%
Miért, te mit értesz keresztény szereteten meg felebarátságon, kedves előző? Fejtsd ki.
2010. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
13%

00:43-nak

Igazad van!Néha Én is kíváncsi lennék pl arra hogy melyik Biblia fordítást olvasgatják, egyes magukat kereszténynek valló emberek.Bár végül is teljesen mindegy!!!Ha csak a látszatért olvassák, hangoztatják hogy Ők mennyire hívők, nem ér semmit az egész.Egy kicsit jobban utána illene olvasni a válás témának a Bibliában, ha már ennyire hangoztatják az igazukat.Vagy mindenki személyre szabott vallást találhat ki?

Bocs, ezt nem tudtam

2010. szept. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
70%
Máté 5,31, 1Kor7,27. Elég válasz?
2010. szept. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
Kinek nem tetszett az utolsó hozzászólás?Oké, nem vita fórum, de ha már kérdeznek had válaszoljon.
2010. szept. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
36%

Talán azt, hogy nem támadod le azt, aki teljesen emberi hangnemben feltesz egy kérdést. És talán azt, hogy nem hordod le, hanem ugyanolyan emberi hangnemben elmagyrázod neki, hogy miért nem értesz egyet azzal, amire készül.


Ne haragudj, de a hozzászólásaid alapján én biztosan nem szeretnék keresztény lenni. És (ha buta lennék, akkor) nem tudnám elhinni így azt sem, hogy a kereszténység vezérelve a szeretet.

2010. szept. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
70%

A templomi esküvő semmissé tétele azért nem megy annyira simán, ahogy egy előző leírta.


Ha tetszik, ha nem, a katolikus egyház úgy működik, hogy akinek lett volna esélye megkeresztelkedni, de nem tette, annak nem szolgáltatnak ki szentségeket. Ha ezt valaki zokon veszi, akkor nem muszáj akarni szentségek felvételét. (Gyengébbek kedvéért a házasság egy szentség.) Ezen nincs mit többet veszekedni, mert úgyis a katolikus egyházjog szerint fognak eljárni minden szentség kiszolgáltatásánál.

2010. szept. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi, de csak nagy vonalakban írtam le a semmissé tételt!Írtam hogy 1 másfél évbe telik!A többit majd úgyis a pap fogja elmondani nekik!Ezért már nehogy megkövezz!
2010. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
OK, persze, nincs harag. :)
2010. szept. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, minden bántást félretéve kérdezem, hogy a kérdezőnek miért fontos ennyire az egyházi esküvő, ha nem él hívő keresztény életet? Kifejtem, hogy ezt miért nem értem.


A keresztény életvitelbe úgy tudom, beletartozik a közösségbe járás, a részvétel a vasárnapi Istentiszteleten és az ünnepeken (nem csak a Karácsonyon és esetleg Húsvéton) stb. Ebből a szempontból tényleg furcsa a dolog. Ugyanis anélkül is a Jóisten előtt kötnek házasságot szerintm (már ha elfogadjuk, hogy létezik Isten). Az egyház azonban már más... Ők egy szervezet, akik azt állítják, hogy ők ,,az Istennel való bensőséges egyesülésnek és az egész emberiség egységének hatékony jele és eszköze". De ez nem jelenti azt, hogy nélkülük nem létezik az Isten...

Az egyházba való belépés nélkül is hihetsz benne, de ha belépsz, azzal el kell elvileg fogadnod az ezzel járó ,,kötelezettségeket" is.

2010. szept. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim válasza:
75%

Nem vagyok megkeresztelkedve, megis ott vagyok minden vasarnap a misen. (romai kat.) Erre varrjal gombot!

Kerdezo: nem sok eselyetek van, hogy feloldjak a ferjed hazassagat, mert azt csak papai beleegyezessel lehet. Szerencsere Oszentseget meg nem lehet ugy lefizetni mint a magyar papokat...

2010. szept. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!