Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még egy templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még egy templomi esküvő vagy már nem?

Figyelt kérdés

Bővebben:


A párom ( férfi ) már esküdött egyszer templomban,de válás lett a vége.


Ha majd mi is szeretnénk összeházasodni,akkor már csak polgári esküvő lehet? Vagy lehet templomi is?

Ő 35 éves - elsőáldozott

Én 23 éves - és meg se vagyok keresztelve


Köszönöm a válaszokat,légyszíves csak normális válaszokat írjatok,köszönöm szépen.


2010. szept. 12. 23:35
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
57%

A nagy keresztények mi, Egyházi középiskolába tanultam a szakmám mert csak ott volt,és életemben annál képmutatób bandát nem láttam.Minden hónapban erőszakosan mindig templom járat,stb... Templomba adományozás ,,Istennek-egyháznak" és mire bementem a sekrestyébe aláírásért a mise végén már a zsetont számolták...Pfff.

NAH EZ A CINK!


Kedves Kérdező!


Az egyházit tényleg csak a Pápa oldhatja fel,de ha mindketőtök úgy gondolja akkor én megpróbálnám,elösször is keresd fel az Esztergomi érsekséget-ott ezügyben többet tudnak segíteni.

Tény,hogy párod már esküdött és ez így már hazugság,de ez az Ő ,,hibája" . Gondolom miután nem ugyanabban a templomba esküdtök hidd el a papok is baromi anyagiasak így kicsit többért össze fog titeket adni.


LEHET LEPONTOZNI LEHURROGNI!


19/N

2010. szept. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Szia!

Az unokatestvérem felesége elvált és mégis esküdhettek templomban, csak nem abban, amelyikben általában mindenki. Majd megkérdezem, hogy melyikben és akkor írok neked.

2010. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
82%

Így sajnos már nem lehet templomi esküvőtök, csak abban az esetben, ha a vőlegényed érvényteleníti az egyháznál az előző házasságát valamilyen kizáró okra hivatkozva. (Ez sokféle lehet, egy egyházjogász tud nektek erről mesélni)

Ha érvénytelenítették, akkor lehet nektek templomi esküvőtök, ha jegyesoktatáson vettetek részt.

Az nem kizáró ok, hogy te nem vagy megkeresztelve, de vagy az esküvő előtt, vagy utána érdemes lenne. Azért is, mert ha nem csak azért szeretnél templomi esküvőt, mert az olyan szép, hanem komolyan gondolod. S úgyis megfogadod, hogy gyermekeidet katolikus módon neveled, tehát ne kérdezze meg a gyerek, hogy anya, te miért nem vagy megkeresztelkedve?

De akkor is meg lehet keresztelkedni, amikor majd a gyermekeiteket keresztelitek.

2010. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
50%
Ha van elég pénzetek a különböző "szent" egyházatyák megtömésére, megvesztegetésére, akkor szerintem simán lehetséges. Hiszek Istenben, meg is vagyok keresztelkedve, elsőáldozó, stb. is voltam a párom is hisz Istenben, ő is meg van keresztelve, stb., első esküvőnk lesz mindkettőnknek, de nem megyünk templomba, mert visszataszító képmutatásnak tartjuk az egész egyházat a jelenlegi formájában. Köze nincs már ahhoz, amit Jézus egykor hirdetett, Jézus lenne az első, aki szemen köpné a jelenlegi papokat és egyházi hatalmasságokat (tisztelet a kivételnek). Pl. a halottat csak akkor temetik el, ha x évre visszamenőleg megfizeted az egyházi adót + az a mérhetetlen korrupció és pénzéhesség, ami jellemzi őket. Nem értem Kérdező, te miért akarsz egy csomó pénzt tejelni ennek a képmutató bandának, úgy hogy eddig nem is nagyon volt közöd az egész egyházukhoz (szerencsédre). Nem ettől lesz jó vagy rossz a házasságod, különben is mára már nyálas rongyrázás lett az egykor szép és meghitt templomi esküvőkből (lásd köldökig dekoltált menyasszonyi ruhák a Bazilikában, stb.). Szerintem ne csináljátok a parát fölöslegesen magatoknak, akkor is ugyanúgy elválhattok, ha templomba esküsztök (l. a párod előző házasságát), nem garancia az se semmire.
2010. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
43%

Még annyit, hogy miért írják azt, hogy a vőlegényed hibája, hogy hazudott. Senkiben sem merül fel az a felvetés, hogy talán őt vezették félre, vagy kényszer hatására cselekedett, hogy a másik fél volt a hibás? (Persze mindig kettőn áll a vásár)

Szóval lehet, hogy a párod csak elszenvedte a dolgokat.

2010. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! A katolikus egyház nem ismeri el a válást. Amit egyszer Isten összeköt ember nem választhatja szét. Ezért esélytelen a tmplomi esküvő.


Azt,hogy hiszel nem vonom kétségbe.. de ne azért keresztelkedj meg valahol, mert esküvőt akarsz és ez az egyik feltétel.. és vele akarsz lenni. Vele lehetsz egy polgári esküvő után is ugynaúgy.

Azért legyél megkeresztelve mert szívedből így gondolod.

Hinni és hivőnek, vallásosnak lenni két egézen különböző dolog.

2010. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
35%

Lol... kényszer hatására cselekedett :D Elképzelem a helyzetet: "Pityukám, azonnal feleségül veszel, vagy szétlövöm a fejedet!"


Félrevezették :D Hogyan? Ha megfogadja, hogy örök életére együtt lesz a feleségével, akkor azt is megfogadja, hogy BÁRMI történik, együtt marad vele, tehát ha elmebeteg tömeggyilkos lesz (amit nem hiszek), még akkor is. Hogy vezethette volna félre a felesége, ha ő azt fogadta meg, hogy bármi is történik, ha átveri, megcsalja, agyonveri, levágja a p.csét stb., akkor is vele marad mindhalálig? Mert a keresztény egyházi esküvőn így, ilyen feltételek mellett fogadsz örök hűséget, és ezzel mindenki tisztában van (vagy legalábbis tisztában kellene lennie). Ezért is nem ajánlott a mai világ gyorsan forgó párkapcsolatai, "házasságai" esetében.

2010. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező. :) Micsoda balhé lett itt! :)


Igazából olyan egyértelmű, hogy 23 évesen azért nem vagy megkeresztelve, mert a szüleid nem kereszteltettek meg kicsiként, magadtól meg eddig gondolom nem tettél ennek ügyében. Mikor mentél volna, 10 évesen, vagy érettségi után azonnal? Nekem sem ez lett volna az első, hogy szaladjak a templomba, mikor 1001 dolgom van enélkül is. Elég leszervezni egy ilyet... Szüleid meg nem segítettek hozzá. Szerintem nem minden megkeresztelt jár templomba, hiába hisz Istenben. A gyereket gyorsan megkeresztelik, nehogy szóljon a szomszéd, aztán ennyi a vallási élet, persze ott vannak a kivételek is, jaja. Én babám 1 éves, keresztszülőjelölt hiányában még nincs megkeresztelve. Minden héten megkapom, hogy mikor lesz a keresztelő? Ó, látom fülbevalója már van, meg van keresztelve? Mi csak polgári esküvőztünk, úgy tervezzük, a templomi együtt lesz a keresztelővel. De az se most lesz... Ráér. Azért templomba már mentünk vele, összesen 10-en voltak a misén, még a pap is nézett, hogy nahát, újak jöttek. Nem voltunk fél órát benn, mert a babám zokon vette, hogy nem sikongathat az orgonaszóhoz. :)

Szerintem még ne gondolkodj a templomin. Egyfelől mert szerintem is gáz a 2. templomi, még ha neked 1. is, mert annyi vele a hercehurca a párod miatt. Meg neked a keresztelő... Hát inkább azzal foglalkozzatok, hogy jóban legyetek. :)

2010. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
81%

Foglalajuk össze:

- tényleg lehet érvényteleníteni a házasságot, kérdés, hogy a párodnak sikerül-e, általában nyomós indok kell hozzá, annyi nem elég, hogy már nem szeretem

- katolikus esküvőhöz elég, ha az egyik fél meg van keresztelve, a másik félnek nem kell, akkor sem, ha követelik - az egyházjogban így van

- viszont: ha már meg akarsz keresztelkedni, azt szabad elhatározásból, a hited miatt tedd meg, ne a párod kedvéért, "akit mindenkinél jobban szeretsz" - ugyanis alap, hogy Istent szereted a legjobban, tehát eleve hazugsággal indítanál


Nem derült ki számomra, hogy te akarod a templomi felhajtást vagy a párod kedvéért csinálnád, de ha a párod miatt, akkor inkább hagyd a keresztelkedést, kisebb képmutatás, ha simán bemész megesküdni, mintha a párod kedvéért megkeresztelkedsz. (Mert ha annyira meg akarnál keresztelkedni... miért nem tetted meg eddig, a párod befolyása nélkül? A szabad akarat azt jelenti, hogy nem befolyásol senki, még annyira sem, hogy "a kedvéért".)

2010. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy katolikus a párod.

Ott elég szigorúak.

Úgy tudom, hogy még egyházi kötést is fel lehet oldani, de nem tudom, hogy milyen rangú pap kell hozzá. Talán püspök?

És úgy tudom, hogy meg kell indokolni.

1 évig kell oktatásra járnod felnőttként.

Keresztelkedni, bérmálkozni és gyónni is kell majd, a párodnak bérmálkozni és gyónni.

Hát elég bonyolult, nem tudom, hogy az egészre mi szükség van. A párod sem tűnik túl vallásosnak, ha még a bérmálkozás is kimaradt, meg nem jár templomba, mert ha hívő lenne, akkor ő maga is tudná az egésznek a menetét, és nem kellene itt megkérdezned.

Nem Isten tartja össze a házasságot vagy a papok, hanem a tisztelet és a szeretet, de főleg a tisztelet, ami ma nagyon sok kapcsolatból hiányzik, főleg a férfiak nem tisztelik a nőket, és azt amit a nők szeretnének. Ez pedig nem mindig csak a gyerekek nevelése a férfiak hiedelmével ellentétben.

2010. szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!