Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még egy templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még egy templomi esküvő vagy már nem?

Figyelt kérdés

Bővebben:


A párom ( férfi ) már esküdött egyszer templomban,de válás lett a vége.


Ha majd mi is szeretnénk összeházasodni,akkor már csak polgári esküvő lehet? Vagy lehet templomi is?

Ő 35 éves - elsőáldozott

Én 23 éves - és meg se vagyok keresztelve


Köszönöm a válaszokat,légyszíves csak normális válaszokat írjatok,köszönöm szépen.


2010. szept. 12. 23:35
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy már csak polgári lehet, ha az egyik fél már volt házas. Neked pedig meg kellene hozzá keresztelkedned. Ehhez pedig oktatáson kellene résztvenned.
2010. szept. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%
mért akarsz templomi esküvőt hisz nem is vagy keresztény!! azért mert hú de szép? utálom az ilyet már bocsi de ennek így semmi értelme. Isten előtt akarsz esküt tenni úgy hogy nem is hiszel benne? miért? minek?
2010. szept. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
70%

A férjed egyszer már Isten színe előtt eskütt tett (esküvő = eskütétel ahogy a beve is mondja), hogy az előz feleségét el nem hagyja. A polgáti válás egy dolog, de az egyház szemében ők még mindig házasok, ami alól csak a pápa adhat feloldást.

Ha ezt a problémát megoldjátok, akkor már "csak" annyi probléma marad, hogy a férjed Istennek hazudott, és most újra esküre készül. Szerinted lesz olyan pap, aki ehhez asszisztál?

2010. szept. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de nem tudom szo nelkul megallni. Minek akarsz egyhazi eskuvot, ha meg sem vagy keresztelkedve??


Egyebkent nem lehet, de ilyen szinjatek jobb is, ha nincs.

2010. szept. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Nem nem azért ,mert hú de szép,meg bla-bla,egyáltalán nem vagyok flancos sznob és hiszek Istenben,attól még,hogy nemvagyok megkeresztelve.

Azt meg tudom,hogy oktatáson kellene részt vennem,ezzel tisztában vagyok és akármikor vállalnám is,ha azzal lehetek akit mindennél jobban szeretek.

Sajnálom,hogy így felkaptad a vizet 2. :'-(

és azért köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 12. 23:58
 6/53 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul estek a válaszok :(:(:(,de hát ha,egyszer ez van,akkor nagyon sajnálom :'-(
2010. szept. 13. 00:02
 7/53 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is kicsit túlzás volt egy-két reakció. El tudom képzelni, hogy az ilyen ,,nagy keresztények" mennyire tökéletes életet élnek, soha nem tévednek, minden hibátlan az életükben és feddhetetlen minden megmozdulásuk... Láttam én már ilyen ,,keresztényeket". :-P
2010. szept. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
64%

Szia!Igen lehet még templomi esküvőtök!Először is a férjednek el kell indítani egy keresetlevelet a Püspökségre, hogy semmisé akarja az előző házasságát tenni!Ehhez nyomtatványt a papotoktól lehet kérni!Ezután kivizsgálják az ügyet és ítéletet hoznak!Ez körülbelül 1-másfél év!

Mi is most indítottuk el és nagyon biztat minket a papunk, hogy sikerülni fog!

A második dolog h meg kell téged is keresztelni és akkor semmi probléma nem lesz!

A rosszakarókra meg ne hallgass!So sikert hozzá!

2010. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
34%
bocsi, elírtam nem a férjednek, hanem a párodnak :)Előző voltam
2010. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
71%
Sajnalom, hogy rosszul estek a valaszok, de nekem meg a kerdes esett rosszul. Egyszeruen borzaszto kiakaszto, mikor valaki szinjatekot rendez. Ha hinnel Istenben, akkor megkeresztelkednel, nem?
2010. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!