Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után szabad összeházasodni távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt, karácsonyra (szülinapomra) tervezzük az eljegyzést. Kb. hetente-kéthetente tudunk találkozni, amennyit csak lehet együtt vagyunk. Kedvesem nagyon szeretné már az esküvőt, babát, én óvatosabb vagyok. Mi a véleményetek? Távkapcsolatban élők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.
2010. szept. 7. 21:53
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, nem természetes, hogy "úgyis főzöl magadra, természetes, hogy a párodra is főzöl". Vagyis: az természetes, hogy ha már nekiállsz, dupla adagot csinálsz, DE csak akkor, ha a párod ugyanannyi részt vállal a házimunkából. Pl. amíg te főzöl, ő takarít.

Ígéretek mindig vannak, de a valóság mindig az együttlakáskor derül ki. Nekem volt egy pasim, képes volt magát ellátni egyedül, de ha ott voltam, elvárta, hogy kiszolgálják, nem zavarta, hogy én is ugyanannyit dolgoztam/tanultam aznap, mint ő. Ráadásul szétdobálta a holmiját, nem mosta ki maga után a fogkrémet a csapból, a ruháit a szennyel mellé dobta következetesen, ahelyett, hogy felemelte volna a tetejét, és soha nem jutott eszélbe, hogy bevásároljon. Ő fáradt volt, csináljam én. Nem hétfőn, nem szerdán... minden nap! Na ez az, ami nem természetes.

A mostani párom teljesen más, elpakol maga után és addig segít a házimunkába, amíg nem végzünk közösen. Nem kell ásványvizet cipelnem kartonszám a boltból, és nem várja el a meleg vacsorát, ha 7-kor elmegyek otthonoról és fél 9-kor érek haza (meló+suli). Így sokkal több időnk marad egymásra, és ez is fontos. De kellett a rossz tapasztalat, tanultam belőle. Úgy volt, hogy azzal a sráccal összeházasodunk, de szerencse, hogy még idejében kiderült, milyen, mert válás lett volna a vége. Pedig én komolyan gondoltam a házasságot! És pont azért, mert komolyan veszem, nem szeretném, ha válásra kerülne a sor!


Nagyon fiatal vagy még, tapasztald meg, hogy a választottad tényleg olyan-e, amilyen pasival együtt szeretnél élni, és ezt csak lakva lehet látni. Tudod... bizonyíték kell, nem ígéret! :)

Egy házassági papír nem garancia semmire, csak az elköteleződés szándékát mutatja. Emiatt nagyon fontos, de attól, hogy van papírotok, még nem lesz jó a kapcsolat, és tönkremehet a házasság.

2010. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Sok múlik azon, (és ez nem csak távkapcsolatoknál igaz) hogy mennyire sikerül egymás hétköznapi arcát is megismerni az együtt járási időszak alatt.


Teljesen mindegy, mekkora a fizikai távolság két ember között, ha az együtt töltött idő alatt nem tapasztaljuk meg, hogyan él a lelendő társunk a hétköznapokban. Az számít, hogy ismerjük-e, mi a számunkra is fontos dolgokról a véleménye, milyen az értékrendje, van-e türelme a gyerekekhez, idősekkel, mik a szokásai, mi a hobbija, a kedvenc szórakozása, házias-e, hogyan viselkedik stressz helyzetben, milyen a probléma megoldó képessége, hogy néz ki az otthona, milyenek a családi, baráti kapcsolatai, van-e valamilyen függősége pl számítógéphez, alkoholhoz, van-e olyan tulajdonsága, ami minket taszít, stb. Ezek azok a dolgok, amik később megölhetik a legszebb szerelmet is, ha nem stimmelnek és ezt tényleg csak lakva lehet legjobban megtudni. Egy figyelmes, a másik iránt érdeklődő ember sok mindent észre tud venni együttélés nélkül is, viszont ha ezek fölött átsiklunk a párválasztásnál, akkor bizony sok keserves tapasztalattal gazdagodhatunk a házasság után.

2010. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Ez érdekelne, hogy miből gondolja aki azt írta, hogy nagyon fiatal vagyok...:) Mennyinek gondoltok? Nem vagyok naív vagy túl fiatal, azért mert nem akarok összeköltözni házasság előtt. Az összeköltözés sajnos nem úgy megy, hogy oké, akkor holnap cuccolj ide, ahhoz munkahelyet kell találni valamelyikünknek egy idegen városban.

Úgy érzem, hogy már most jobban ismerem, mint olyan barátomat akivel naponta együtt voltam. Nem rózsaszín köd ez sem, ugyanúgy előjönnek gondok.

2010. szept. 15. 13:01
 44/47 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen tökéletesen ismered, akkor én nem várnék a helyedben, hiszen mire? Házasodjatok, babázzatok, aztán majd várjuk a fejleményeket 5 év múlva :)
2010. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

5 év múlva szerintem nyoma sem lesz ennek az oldalnak, de az biztos hogy nekem eszembe sem fog jutni.

Gondolom ezt úgy értetted, hogy majd 5 év múlva jövök sírni, hogy válunk.És akkor majd elmondhatjátok, hogy bezzeg ti szóltatok... Elképzelhető a válás bármelyik házasságban, de semmivel nem nagyobb az esélye összeköltözés nélkül. Hétvégén beszélgettem egy ismerősömmel, akik egy éve házasodtak össze, előtte 4 évig éltek együtt. Most válnak, szóval nagyon megérte az együttélés esküvő előtt...

Amúgy örülök, hogy feltettem a kérdést, mert megerősödtem abban, hogy belevághatunk a házasságba és semmi szükség a "próbaházasságra".fordítva sült el a győzködésetek:)

De azért az a túl fiatal vagyok még mindig érdekelne...:)

2010. szept. 15. 18:56
 46/47 anonim válasza:

Mi 5 hónapja vagyunk együtt. Sajna nekünk is van 140km távolság. Hetente 4 napot tudunk együtt lenni, de teljesen egyformák vagyunk, kimondjuk a másik gondolatát, ráadásul ugyanaz a munkánk is ami a "cégnél" sokat jelent.Belelátunk egymás munkájába. Mivel a munka miatt nem nagyon tudunk ugrálni, bonyolult lenne az összeköltözés.

Kedden megkérte a kezem, én igent mondtam, ha minden jól megy pár hónap és összeköltözünk, áprilisba meg lagzi.

Ha vki szeret vkit, és megértitek egymást nem számít az idő és a távolság. És ha érzed hogy ő a nagy Ő nehogy elenged!!!


Legalább is szerintünk!!!!

2010. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez az oldal már 5 éve működik és egyre nyereségesebb, miért ne működne 5 év múlva is? :) A nagyon nyereséges vállalkozásokat nem szokták abbahagyni, sőt, általában még nagyobbra nőnek (youtube, google, wikipedia stb.), a gyakorikérdések is itt lesz, nyugodj bele! :)))
2010. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!