Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után szabad összeházasodni távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt, karácsonyra (szülinapomra) tervezzük az eljegyzést. Kb. hetente-kéthetente tudunk találkozni, amennyit csak lehet együtt vagyunk. Kedvesem nagyon szeretné már az esküvőt, babát, én óvatosabb vagyok. Mi a véleményetek? Távkapcsolatban élők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.
2010. szept. 7. 21:53
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Azt szokták mondani,hogy: "Lakva ismerszik meg az ember",ez nagyon igaz..Lehet jobb lenne először együtt élnetek X hónapig vagy évig és amikor minden ok,akkor esküvő,gyerek,stb. Én 9 hónap után mentem férjhez,abból 6 hónapot éltünk együtt.10 éve vagyunk házasok.Hmmm... de kinek,hogyan jobb ugye..:)
2010. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
2 éve élek távkapcsolatban. kb 6-12 naponta látom a párom 3 napra. Most még jól elvagyunk, nem tervezünk babát vagy esküvőt, max egy közös lakás. Én félnék a helyedben. Ha lesz baba, azon kapod majd magad, hogy minden nap egyedül vagy vele és a gyerek szinte apa nélkül nő fel, te pedig férj nélkül öregszel meg. Ha nagyon szeretitek egymást, ezt meg kell oldanotok, kiköltözöl külföldre és ott keresel munkát, ha közel van a határhoz, oda is átmehetnétek. szerintem ne siesd el, mert ha megbánod, már késő lesz egy gyerekkel a nyakadban. Ez kemény dolog, sokan nem látják reálisan és nem tudják mit bírnak el hosszú évekig. Lehet, hogy egy év nem sok és így most nem gond, de mi lesz 5-10 év múlva? akkor sem fog zavarni, hogy 10 napokra egyedül vagy?Én sokat gondolkodom ezen, és a javaslataimat tartom egyedüli megoldásnak.
2010. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
10 éve élek távkapcsolatban, 3 és fél éve vagyok a felesége. Nagyon szeretjük egymást, legalábbis eddig. Bár nálunk már második házasság, és gyermek nem született a korunk miatt.
2010. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Hm...elnéztem valamit, itt szó nincs külföldről. De a távolság továbbra sem maradhat.Ha nem oldható meg az egy helyen élés, még várj..
2010. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Természetesen ha házasság és gyerek, akkor nem egyedül nevelném a babát, akkor együtt élnénk. Ehhez valamelyikünknek költöznie kell (kb. 200 km, de nem külföld), szóval ha elszánjuk magunkat, akkor vége a távnak és együtt élnénk. Házasság előtt nem szeretnénk összeköltözni. Igazából nekem kell elszánnom magam, a párom akár holnap vállalná az esküvőt, együttlakást, babát, mindent.
2010. szept. 7. 22:05
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Miért akartok esküvőt, ha nem tudtok együttélni?

Miért nem éltek már most együtt, ha esküvő után már együtt fogtok? Vagy esküvő után is távkapcsolat marad? Akkor meg tökmindegy, hogy mennyi idő után.

Ha valakivel összakarnék házasodni, biztos, hogy előtte élnék is vele együtt, hogy meglássuk, milyen lesz. Szerintem felelőtlenség enélkül összeházasodni.

Ha komolyan akarja az esküvőt, akarja komolyan az együttélést is.

2010. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy mióta vagytok együtt és nem az hogy mennyi idő múlva házasodtok össze,nekem egy 10 éves kapcsolatom volt ami nagyon rosszul sült el,a férjemmel pedig fél év ismertség után házasodtunk össze és nem bántuk meg,fiunk 2 éves.Az a lényeg hogy te el tudod e fogadni a távkapcsolatot hosszú távon ha ugy alakul.Ha igen és igy boldog vagy akkor ne várj.
2010. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Egyikünk sem együttéléspárti, ha szeretjük egymást, akkor nem kell a próba, miért ne házasodhatnánk össze? Nem is lennének kétségeim, ha nem távkapcsolat lenne, ha napi szinten találkoznánk. Csak emiatt vannak kétségeim, amúgy nagyon szeretjük egymást és komolyan is gondoljuk a terveinket. Azt írtam már feljebb, hogy akkor nem lenne távkapcsolat, de ahhoz munkát, lakást, mindent fel kellene adnunk valamelyikünknek.
2010. szept. 7. 22:10
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Igaz, hogy akkor ismered meg igazán, ha vele laksz. Nem tenném, hogy előbb házasodok, aztán bele a mélyvízbe. Lakj vele előbb együtt! Nem kívánom, de lehet, hogy 2 hónapig sem bírnád, mert lehet vannak olyan rossz tulajdonságai, amiket néha-néha elviselsz, de majd ha minden nap el kell, lehet, hogy nem fogod. És ciki fél év múlva válni. Nem értem, mi a logika ebben? Előbb hozzámenni, aztán kiismerni. Ezt fordítva szokás!!
2010. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
64%

Igaz,ma az a divat,hogy összeköltöznek,gyereket szülnek, és évek múlva összeházasodnak! Akinek ez bejön tegye,de nem ettől függ,hogy jó-e a házasság! Közülük is nagyon sokan elválnak,hiába éltek együtt X éve.

Ha te szereted a párod,együtt akarsz vele élni,akkor nyugodtan esküdjetek meg. Ha viszont az érzéseidben nem vagy biztos,akkor várjatok még.Felesleges lenne ezért összeköltözni az esküvő előtt.

Mi sem költöztünk előtte össze,mégis már 20 éve együtt vagyunk.

2010. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!