Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után szabad összeházasodni távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt, karácsonyra (szülinapomra) tervezzük az eljegyzést. Kb. hetente-kéthetente tudunk találkozni, amennyit csak lehet együtt vagyunk. Kedvesem nagyon szeretné már az esküvőt, babát, én óvatosabb vagyok. Mi a véleményetek? Távkapcsolatban élők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.
2010. szept. 7. 21:53
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
Távkapcsolatban éltünk 1 évig. 6 hónap után volt eljegyzés. ' év után költöztünk egy városba.. így éltünk együtt ő albérletben én nővérszállón laktam. De már egy városban voltunk 1 év egy városban után házasodtunk. Most 8 éve vagyunk házasok és boldogok.
2010. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
22,12,.höz: az összeköltözés csak újabban szokás,de nem is mindenkinél. Ha valaki nem akar vagy nem tudja a másik esetleges hibáját elfogadni,nem tud toleráns lenni,akkor kár összeköltözni is.
2010. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Ha biztos lennék magamban, nem lenne kérdés, hogy esküvő. Az együttélés nekem sem jön be esküvő nélkül, nekem számít "az a papír", kifejezi vele, hogy nem egy cipő vagyok amit felpróbál és ha nem jön be, akkor dob, hanem vállaljuk egymást jóban, rosszban.
2010. szept. 7. 22:17
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a baba témát azért illene komolyabban venni. Nem biztos,hogy egy olyan kapcsolatban,mikor még nem is igazán ismeritek egymás szokásait,rögtön ezzel kellen majd kezdeni. Lehet,hogy nagyon aranyosan hangzik,hogy "legyen babánk",de ez azért komoly felelőséggel és rengeteg változással jár. Nem tudom,hány éves vagy,de szerintem is nyugodtan lakhattok egy ideig együtt házasság nélkül is,nagyon sok dolog kiderülhet. Tudom,ez nem egy romantikus felfogás, az élettársi együttélés inkább reális alapokon nyugszik többnyire,tehát ezt neked kell eldöntened, de a gyerekkel akkor is várnék a helyedben még mindenképp.
2010. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem építenék a bizonytalanra.

Előbb oda költöznék hozzá, a költözés még nem egy olyan nagy dolog. Majd pár hónap ottlakás után dönteném el, hogy képes vagyok e együtt élni vele, vagy sem. Ha úgy érezném, hogy még ekkor is szeretem, és megbízok benne totálisan, akkor bevállalnám az esküvőt és a gyereket.


De hát te nem én vagyok, szóval tedd amit jónak látsz.

Ha valami rosszul sül el, akkor max 2 hónap mulva mehettek a válópert intézni :)

2010. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Nekem pont nem azt fejezi ki az összeköltözés, hogy nem vagyok toleráns, hanem hogy nem vagyok annyira biztos a kapcsolatban, hogy össze merjek házasodni, hanem kell egy menekülőút, hogy akármikor kiléphessek. Ezért is nem szeretnénk összeköltözni, hanem rögtön esküvő, mert pont azt fejezi ki, hogy toleráns vagyok, akkoris elfogadom, ha valmi nem tökéletes és nem lépek le azonnal az első problémánál, mint együttélésnél.
2010. szept. 7. 22:21
 17/47 A kérdező kommentje:
Ismerjük egymást, olyan nem derülhet ki, amit nem tudnék elfogadni. nem vagyok az a fajta, aki az első veszekedés után rohan a válóperre. A legtöbb probléma megoldható,megbeszélhető, nem a válás az első megoldás. Annyi rá akartok beszélni az együttélésre, holott folyamatosan mondom, hogy nem fogunk összeköltözn i esküvő előtt, hogy kezdek egyre biztosabb lenni magamban, hogy bátran belevághatunk az esküvőbe, menni fog ez:)
2010. szept. 7. 22:25
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire ragaszkodsz az elképzelésedhez, miért tetted fel a kérdést?Hát menj hozzá, de ha nem fog működni, mert félreismerted, akkor jusson eszedbe itt pár tanács. Mindenki másképp látja, szerintem pont hogy a házasság "csak egy papír". Ha két ember szereti egymást, anélkül is szereti, ha meg nem, azt is meg lehet b...ni a bizonyítással együtt. Már elnézést. Szerintem ez régimódi felfogás. Sok ember azért keseredett meg a párja mellett, mert nem tudtak elválni x okból és örökkön örökké el kellett viselnie, mert anno ő is elhamarkodottan ment férjhez. De ez az én véleményem, nem kőbe vésett törvény.
2010. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatból mondom, mindenképp együttélés először. én éltem távkapcsolatban , addig minden szép és jó volt, aztán összeköltöztünk. nah ott kiderült nagyon hamar hogy egyáltalán nem illünk össze, összeköltözésünk után 2 hónappal szakítottunk is. mai napig sem értem hogy ismerhettük ennyire félre egymást. pedig jó egy évig jártunk az összeköltözés előtt.
2010. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim válasza:
Mi a férjemmel hasonló távkapcsolatban éltünk, mint Ti. 250 km-re egymástól, hetente, kéthetente taliztunk egy hétvégére, vagy 3-4 napra, de akkor együtt voltunk orrvérzésig :) Nem biztos, hogy jobban megismered azt, akivel meg egy városban laksz, és heti pár órát vagy vele. Na mindegy. Szóval nálunk egy év után volt eljegyzés, másfél év után házasság. Nem éltünk előtte együtt, csak a házasság után költöztünk össze. Nem bántuk meg. A kisbabánk majdnem egy éves, lassan 6 éve együtt vagyunk. Kutatások mutatják, hogy gyakoribb a válás olyan házaspárok esetében, akik előbb együttéltek , mint házasodtak. Igazából a párom szülei mondogatták, hogy előbb költözzünk össze, de mi bíztunk a kapcsolatunkban. Nekem nem volt kérdés, hogy összeházasodjunk-e, de úgy látom te bizonytalan vagy.
2010. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!