Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után szabad összeházasodni távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt, karácsonyra (szülinapomra) tervezzük az eljegyzést. Kb. hetente-kéthetente tudunk találkozni, amennyit csak lehet együtt vagyunk. Kedvesem nagyon szeretné már az esküvőt, babát, én óvatosabb vagyok. Mi a véleményetek? Távkapcsolatban élők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.
2010. szept. 7. 21:53
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Sajnos egyelőre nem tudunk gyakrabban találkozni, a munkánk más városhoz köt minket. A hétvégéket próbáljuk mindig együtt tölteni, de ez sem mindig sikerül. nyáron voltunk együtt több hetet is, de ez sajnos nem megy egyelőre.
2010. szept. 8. 18:31
 32/47 anonim ***** válasza:
53%

*Én sem vagyok híve annak, hogy felpróbáljanak, mint egy zoknit. Aki velem akar élni és azt akarja, hogy főzzek, mossak rá, tiszteljen meg annyival, hogy feleségül vesz!


Hát nem tudom, melyik rosszabb, a zokni, vagy hogy életed végégig cseléd leszel, nem társ, még akkor is, ha "legális" cseléd vagy és papírod is van róla.

Szerintem mindkét eset szomorú.

2010. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 13:13-as kommentedre reagálnék, amit a hozzászólásomból emeltél ki.

Sajnos, pont a lényeget nem értetted meg (illetőleg nem azt emelted ki): pontosan annyira ismered a párodat, mint nem távkapcsolatban 2 hónap alatt ismernéd - és fogalmatok sincs, hogy viselkedik a másik a hétköznapokban. Mert... hetente egyszer találkozni vagy együtt nyaralni 1-2 hétig... távkapcsolatban ez ünnep!

De nem tudod, milyen, amikor fáradt, ideges, szomorú, elkeseredett, nem percekig, hanem napokig, nem tudod, hogy tudod ezt kezelni és meddig bírod elviselni. Nem tudod, képes és hajlandó-e a mindennapi életben kompromisszumot kötni a javadra. Nem tudod, hogy viselkedik a mindennapokban az őt körülvevő emberekkel, a munkatársaival, a barátaival. Kis szeletet láttál, ami lehet megtévesztő. Annál is inkább, mert ha az ember nem lát mindent (a távolság és a ritka találkozás kiváló generátor az ilyesmihez), a maradékot hozzáképzeli a saját igényei és álmai alapján. A válóság azonban szinte 100%-ban teljesen más.

2010. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

10.19 Te úgy beszélsz mintha nem létezne a modern technika és nem telefonálnák email stb akár naponta is. Igen nem látja a hétköznapokban.. bár írta, ohgy több hetet töltöttek együtt a nyáron. Így láthatták egymást másként is.


kérdező Ne hagyd magad befolyásolni. Én vagyok aki már 8 éve házas és mi is így kezdtük:)

2010. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
10:12 Nem értem, miért lesz valaki cseléd attól, hogy egy héten 2-3 alkalommal meleg kaját főz a férjének és kimossa a ruháit.. Mondjuk én nem éltem élettársi kapcsolatban, szóval nem tudhatom: ott ezt nem szokás??
2010. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Ezt a cseléd dolgot én sem értem... Magamra is mosok, főzök, takarítok, természetes hogy szívesen főzök neki is vagy együtt főzünk, aki ráér éppen az kimos (ez most is így volt, amikor együtt voltunk). Magamra sem érzem magamnak cselédnek, pedig most sem főz, mos, takarít senki helyettem.

Annyira meg akartok győzni arról, hogy együttélés nélkül esélytelen (bár én pont az ellenkezőjét tapasztalom családban, baráti körben), hogy egyre biztosabb kezdek abban lenni, hogy házasság és előtte nem kell együttélni.:)

2010. szept. 9. 19:42
 37/47 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom az eddigi válaszokat, valakinek bejött, s boldog, valakinek nem.

S nekem sem. Az én történetem:

Kb 400 km-re laktam a páromtól, általános iskolában osztálytársak voltunk, bár akkor a b.nőm tetszett neki, nekem meg Ő. Főiskolás voltam, mikor msn-re felvettem, az egyik közösségi portál honlapján, ahol Ő talált rám, ott volt az msn címe. Még aznap 10 órán át msn-eztünk, majd másnap szintén. Hétvége volt, én meg koliban egyedül, szóval ráértem. Neki is nekem is szerelmi bánatunk volt. A beszélgetéseket követő 1 hó múlva taliztunk. Elég gyakran lejárt hozzám, s mivel a szobatársak hétvégén nem maradtak bent, így az egyik csaj felajánlotta az ágyát, s heti 3 napot taliztunk. Aztán 2 hónap múlva megkérte a kezem, s mondtam, mivel ugyis végzős vagyok, várjunk karácsonyig, de Ő siettetni akarta, s így a nyáron megvolt. S nemcsak a koliban taliztunk, rokonai ott laknak ahol én, s ha hazamentünk lejött, de nem náluk volt, hanem nálunk. 4 hónapra az első találkozásunk után felköltöztem az apjához. Úgy volt, hogy egy hetet maradunk, mert 2 ingatlanja van, s aztán külön, de meghalt az anyukája, így maradtunk még egy hónapot, mivel az apja elkezdett inni. Valamilyen szinten gondoltam miért is jártunk egy suliba, de nem voltam benne biztos, s nekem azt mondta, hogy azért mert beteg volt az anyja, közben meg azért, mert a szülei alkoholisták voltak. S nem merte elmondani, s ennek 2 és fél éve, s mindig apóssal élünk. Ő nem olyan mint akit megismertem. Mondtam neki összeköltözés előtt, én nem szeretném elkapkodni s különben is kaptam jó ajánlatot, hozzá közelebb kb. 100 km-re, s jobb mint a 400 km. De nem volt hajlandó belemenii, azt mondta nem lesz gond, tisztában van vele, h nem szeretnék szülővel élni, figyelembe veszi mit karok, s keressek itt munkát, de ha nem találok nincs gond, mert van egy ismerőse aki 100%-ék el tud helyezni a mhelyén, s ő is el tud tartani, jól meg leszünk az ő fizujából, mert havi 40 ezret félre tud úgy tenni, hogy albi s mellette ha lesz fizum, az enyémet házra gyűjtsük vagy az ingatlanjába költözünk ki, míg nincs gyerek, mert kettőnknek elegendő csak. Lemondtam mindenről, munka s annak a lehetősége h valaha is külön éljek. Munkám nincs így lépni nem tudok, lett volna, csak mivel a nyelvvizsgámat nem kaptam kézhez s ezáltal tanúsítványom volt diploma helyett, mondta a párom, az összeköltözésünket követő 2 hó után h nyugodjak meg megoldja a pénz kérdést, s menjek inkább nyelvsuliba tudja fizetni, s a munka ráér. Két hónapot bírt fizetni, aztán meg mügyi által jártam ki. S a fizuját 30ezerrel lecsökkentették. Ha felhozom mit mondott az a válasza, régen többet keresett, s én tehetek róla h nincs pénze, mert régen kevesebből is megélt. De ha felhozom neki, h mit mondott h 40ezret félre tudna tenni, s még albiban is megvagyunk, miért van az, h mindig az apjával élünk, s ha csökkent is a fizuja akkor is havi 10ezret félre tudna tenni. S akkor minek igért fűt fát, mikor az elején szépen letisztáztam vele a dolgokat, s tudta h milyen vagyok, nem tudom megállni h ne hozzam fel. A munkát is mondom neki, lett volna, s most nem lenne gond, amikre annyit mond, ha nem tetszik, el lehet menni, s ha vitázunk, s apja összehív beszélgetni, mindig az apja mellett áll ki, s engem le se szar. S még azt hoztam fel neki, hogy azért gondoljon bele, mert az anyját is felhozza, mikor ő élt volt ki segítse, s kevesebből élt meg. Annyit tettem hozzá, hogy régen leadott 10 ezret, s szülei vettek mindent, most meg lead 25 ezret s mi vesszük a kaját, már külön kaján vagyunk az apjától, neki már nem mi vesszük, mert szóltunk h ez így nem jó nekünk, m régen nem vett semmit. A páromra visszatérve a bérletjét is a szülei vették, persze h havi 40ezret félre tudott tenni. Arra nem mond semmit csak kiveri a hisztit. S van úgy h mérgemben mondom, akkor csináljuk úgy mint régen, de arra fogja, h az anyja meghalt, ha meg azt mondom h ne adjuk le a rezsit, mert az apja háta mögött tdja mondani h nem akar vele élni, akkor annyit mond, ha nem adjuk le, fél h az apja inni fog, s hogy használjuk az áramot, de ha meg igaza van, hogy ő se akar itt élni, csak az apja nem engedi h külön menjünk, akkor meg minek fizessünk? Arra annyit mond, hogy mert használjuk az áramot stb. S h anyja nem él, s így az apjának sok. Miért aok? Mi élünk havi 90ezerből, s még házi állatnk is van, amit szintén etetünk, papagáj, s elég sokat eszik. S apja van havi 160ezerből. Jó hogy nincs az anyja keresete, de ebből ha kifizet min 70ezret az apja, álitólag ennyi a rezsi, akkor is marad neki 90ezer s egyedül van. Nekünk meg besikerült egy baba, s azt is el kell majd látnunk, de eddig még annyira se jutottunk, h bevásároljunk neki, mivel az apja azóta megemelte a leadott pénzt, mert neki nem kell unoka. Én nem mondom, h ne hallgass a párodra, h költözz hozzá, de gondold meg, s a munkáról semmiképp ne mondj le, nehogy így járj.

2010. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Tanulságos történet...:( Pár hónap után tuti nem mertem volna házasodni, ez igaz. Egyelőre úgy tűnik, nálam laknánk, itt jobbak a munkalehetőségek, de ha nála, akkor sem mondanék le a munkáról és nagyrészt otthon is tudnék dolgozni, akár baba mellett is. Én nem 20 éves vagyok, bár az is igaz, hogy nem tudnám feladni teljesen a munkámat a kedvesem kedvéért sem. Ő jobban keres, de azért mert olyan területen dolgozik, ahol nem fix fizetés van, hanem amennyit ő kialkudik, nálam pedig a közalkalmazotti bértábla szerint fix. De így sem tudnék egy férfitól függni anyagilag, úgy érezném ezzel magamat adom fel. Persze más, hogy gyes alatt ő sokkal többet keres, de végzettségem, nyelvtudásom megvan, ezt nem veheti el senki.
2010. szept. 10. 21:10
 39/47 anonim ***** válasza:
37%
Távkapcsolatban? 30 év után...
2010. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom!Nekem volt egy 6 éves kapcsolataom, ahol én is megtettem mindent a páromnak(kaja, takarítás stb.),imádtam,majdnem minden nap együtt voltunk, összeköltötztünk,de teljesen megváltozott, ellustult és ami eddig nem zavart, pár hét múlva már idegesített,2 év alatt kiszerettem belőle.A mostani párommal lassan 2 éve vagyok együtt és kezdetektől fogva együtt élünk.Eddig szülőkkel laktunk,de pár hete már csak kettesben vagyunk.Akkor is kedves volt,de így látni igazán h. milyen az ember, ha már együtt éltek.Mert lehet van 1-2 nap ami a nap 24órájában együtt vagytok,de ott nem jönnek ki a megszokott tulajdonságok,mertcsak az a fontos h. kihasználjátok azt a kis időt együtt,de amikor már úgy mentek dolgozni, h. jó-jó este úgy is talizunk, akkor már teljesen más lesz.Mindenkinek kijönnek a rossz szokásai és így megtudod h. mi az ami idegesít(amiről nem is tudtál h. zavar).Pl. a szennyes ruha a földön egy ideig elmegy,de ha már minden nap neked kell felvenni és rendbe rakni az már elég zavaró(persze ez csak 1 pl.nem minden háztartásban van ilyen),az én párom sokat segít,de azért folyamatosan vannak új dolgok még ennyi idő után is.Nektek még nagyon friss a kapcsolat+nem is ismeritek egymást annyira.Alapból a szerelem még 1 év alatt elég magasan van főleg így h. csak ritkán találkoztok.Én így éveket várnék, vagy legalább lakjatok együtt 1 évet és utána jöhet a házasság.De ha netalán tán valami tényleg kiderül,akkor még van visszaút,de ha már házasok vagytok,akkor onnan már elég nehéz.Távkapcsolatból én amúgysem házasodnék amíg nem éltem együtt a fiúval.Maúgy alapból nem értem ha házasság után megoldható az együttélés akkor előtte miért nem tudtok összeköltözni pár hónapot.
2010. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!