Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után szabad összeházasodni távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt, karácsonyra (szülinapomra) tervezzük az eljegyzést. Kb. hetente-kéthetente tudunk találkozni, amennyit csak lehet együtt vagyunk. Kedvesem nagyon szeretné már az esküvőt, babát, én óvatosabb vagyok. Mi a véleményetek? Távkapcsolatban élők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.
2010. szept. 7. 21:53
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Komolyan veszem a babakérdést, ha nem vettem volna ennyire komolyan már régen anya lennék, de annyira félek, hogy nem leszek jó anya, hogy azért is vagyok ilyan bizonytalan, pedig nagyon vágyom rá.
2010. szept. 7. 22:30
 22/47 A kérdező kommentje:

Nekem nincs jó tapasztalatom az együttéléssel. Az ismeretségi körben akik együttéltek házasság előtt szinte mind válással végződött, akik nem éltek együtt, szinte mind nagyon jó házasság lett. Nekem ez nem azt bizonyítja, hogy együttélés nélkül nem megy.

Oké, lehet hogy régimódi vagyok, de legalább vállalom:) Bizonytalan vagyok, mert sok rossz tapasztalatom van, nehezen hiszem el, hogy tényleg működhet és nem a páromban vagy kettőnkben nem bízom, hanem abban, hogy én nem leszek elég jó neki, hogy nem leszek jó feleség és anya.

2010. szept. 7. 22:35
 23/47 anonim ***** válasza:
Szia :) én 5 évig éltem távkapcsban a férjemmel :) utána összeköltöztünk :) 6 hónap után kérte meg a kezem és 8 hónapra rá megesküdtünk :) szerintem a 6 hónap pont ideális együttélési idő volt :) nem volt hosszú, de a legfontosabb dolgokról kimondhattuk, hogy egyezünk bennük :) én nagyon tisztelem a felfogásodat a házasságról, mi is így gondoljuk :) drukkolok, hogy sikerüljön nektek :)
2010. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Ha ilyen érzéseid vannak jó úton haladsz:) Biztosan nagyon boldog házasok, boldog feleség és jó anya leszel.

Én vagyok aki tegnap 22.15kor írt neked.

Mi 1 évig éltünk úgy távkapcsolatban, ohgy a lakóhelyünk közt 100 Km. volt ahol pedig tanultunk 300 km-re volt a másiktól. Tehát még hétvégén is fél világot beutaztuk,hogy találkozhassunk. Azért az együtt töltött pár óráért mindent megtettünk. Mikor én végeztem a főiskolán annyira vágytunk egymás közelségére, hogy úgy döntöttünk összeköltözünk EGY VÁROSBA. Nagyon jó volt így szinte minden nap együtt lehettünk anélkül,hogy együtt éltünk volna közelebbről megismertem a párom. olyanokat is megtudtam róla amit a táv kapcsolat alatt nem.. de ez már nem romolhatott meg, mert az alapvető bizalom és szeretet már kialakult. A házasságunk olyan mint amilyennek álmodtuk. Nem éltünk előtte együtt sőt nem is adtuk előtte oda magunkat szexuálisan a másiknak. Csodáűlatos dolog.

Imádom az akkori kételyeimet.. mert igazoltak utólag.. rengeteget agyaltam és féltem azoktól a dolgoktól amitől most te... és sikerült 8 éve vagyunk házasok és még nem volt olyan probléma ami miatt válni rohantunk volna.

2010. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

szia! nem olvastam el a többi hozzászólást, elnézést kérek ha ismétlek valakit!

Minden barátnőmnek azt szoktam javasolni, hogy az első vízválasztó veszekedés ha megvolt a kapcsolatban akkor utána lehet tervezni tovább. Namármost, a távkapcsolatok (a kezdetektől levő távkapcs.) nem híresek ezekről a veszekedésekről, hiszen ha találkoztok olyankor minden tökéletes, szeretitek egymást, hiszen alig vártátok, hogy ismét együtt legyetek. Ilyenkor eszed ágában sincs belekötni, megkritizálni, szólni ha valami baj van. Szólj ha nincs igazam! :)

A másik meg 1 év távkapcsolat kb kitesz egy 3-4 hónap mindennapos találkozást, de azt sem egészen, ha igazán belegondolunk...

Ami mellette szól, hogy nem könnyű fenntartani egy távkapcsolatot, bizalom érős szeretet nélkül, DE ez nem elég szerintem egy házasságra. Én mindennapos találkozás mellett 1 év után nem ugranék bele a házasságba.

Legyen eljegyzés ha szeretnétek, de az esküvővel várjatok, nehogy nagyot koppanjatok a végén!

Minden jót:)

2010. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Szia, mi egy évig éltünk úgy ahogy ti, internet szerelem volt a miénk:) volt olyan hónap ,hogy hetente hétvége volt a miénk, de volt,hogy csak két hetente tudott jönni, köztünk több mint négyszáz kilóméter volt, de eljött egy pont az életünkben amikor már nem akartunk így tovább lenni, hanem mindig együtt, én adtam fel mindent, neki ott jó állása volt nekem meg nem, fogtam a fiamat mivel elvált voltam egy gyerekkel és feladtam mindent, de egy percig sem bántam meg, fél évet éltünk együtt amikor is megkérte a kezem, én igazából nem akartam nagyon férjhez menni jó volt anélkül is de ő nagyon akarta, szóval júliusban költöztünk össze és decemberben lánykérés és idén augusztusban esküvő és most már nagyon szeretnénk egy közös babót is.Egy percig sem bántam meg , hogy feladtam mindent, és ez a lakva ismerni meg a másikat egy ostoba dolog, távkapcsolatban is ki lehet ismerni a másikat, attól, hogy kéthetente találkoztunk minden nap beszéltünk, láttuk egymást neten, ismertük a másik gondolatát, rigojáit, szokásait, én nem csalódtam legalább is, ugyan olyan mint volt, most se hajtja le a budi tetőt akkor sem tette:)) horkol ugyanúgy mint azelőtt, ő sem szarik virágillatút, ugyanolyan figyelmes mint azelőtt,stb..sok sikert kívánok neked és azt tanácsolom vágj bele , mert a szíved úgy is érzi, hogy mit kell tenned.
2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
53%

Lehet csűrni-csavarni meg kimagyarázni (ismerősökre hivatkozni), de nem érdemes, magadat vered át.

1. Te NEM ismered ezt a férfit. Ha hetente találkoztatok, az 1 év alatt 52 találkozás, nem távkapcsolatban 2 hónap alatt van ennyi, és nagyon kevesen házasodnak 2 hónap után, ami érthető is.

2. Szeretném leszögezni, hogy én is házasságpárti vagyok, nekem is fontos a papír, ezt a kapcsolatom elején meg is mondtam. Ha a másik komolyan gondolja velem, vegyen el (reális időn belül persze, nem azonnal), ha nem, akkor nincs harag, de ne húzzuk egymás idejét, csak arról van szó, hogy nem egymást keressük. Mindezzel együtt tudom, hogy nem a papír tesz boldoggá, nem is garancia semmire, viszont a végleges elköteleződés szándékát jelenti, és a szándék nagyon fontos - szerintem.

A papír védi a feleket (főleg a nőt), ugyanakkor a házasság előtti együttélés is véd: meg lehet előzni vele az elhamarkodott és megalapozatlan döntést. Természetesen nem úgy, hogy 5-10 évig próbálgatjuk egymást, várunk egy jobbat, majd amikor már nagyon a végét járja a kapcsolat, összeházasodunk, hogy "megerősítsük", mert ennek tényleg válás a vége. Véleményem szerint egy távkapcsolatnál életmentő lenne, ha az eljegyzést összeköltözés követné, akkor még, amíg megszervezitek az esküvőt (ennek kb. fél év az átfutási ideje, hacsak nem két tanúsat akartok 30 nap múlva), van időtök igazán megismerni a másikat, viszont nem csak úgy lógtok a levegőben, hiszen az eljegyzés megvolt, az esküvő pedig szerveződik. Természetesen lényegtelen az én véleményem, mert a ti életetek, a ti döntéseteke, és kizárólag magatoknak tartoztok elszámolással, és akárhogy döntetek, ti viselitek a döntésetek következményét, akkor is, ha valaki rossz tanácsát követtétek.

3. Nem kétlem, hogy szereted és el tudod fogadni azt a részét a párodnak, amit ismersz belőle. De ne hazudd magadnak, hogy ismered a 100%-ot, mert ennyit még a párod sem tud magáról. Az ember minden emberrel szemben, minden helyzetben másképp viselkedik. Mivel nem éltetek még együtt, fogalmatok sincs, hogy viselkedtek ebben a helyzetben és egymással. Sajnos, maga az együttélés valakivel sem könnyű. Nagyon nehéz megtalálni azt az egyensúlyt, ami még ésszerű kompromisszum, és nem a saját magad feláldozása a kapcsolat vagy a békesség érdekében. Ezt tanulni kell, és a házasság már komolyabb dolog annál (ha valakinek számít a papír), minthogy a tapasztalatlanságod miatt kockára tedd.

Ezeket kellene mérlegelned.

2010. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor eszed ágában sincs belekötni, megkritizálni, szólni ha valami baj van. Szólj ha nincs igazam! :)"


Nincs igazad:) Vitáztunk, veszekedtünk már, szóltunk a másikra olyanért, ami zavar, attól hogy nem avgyunk együtt naponta még nem rózsaszín köd, nem vagyunk elvakultak, szóvá tesszük azt a mi zavaró vagy legalábbis amiben szeretne ha változna, aztán majd megbeszéljük, hogy hogy van-e az annyira fontos, hogy hogy tényleg kell-e változás.

2010. szept. 8. 13:11
 29/47 A kérdező kommentje:

"ne hazudd magadnak, hogy ismered a 100%-ot"


Nem mondtam ilyet sehol, de ezt 30 év házasság sem garantálja.

2010. szept. 8. 13:13
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Na jövök és ideállok a pártodra, Kérdező :)

Én sem vagyok híve annak, hogy felpróbáljanak, mint egy zoknit. Aki velem akar élni és azt akarja, hogy főzzek, mossak rá, tiszteljen meg annyival, hogy feleségül vesz!

De: 1 év még nem távkapcsolatban is nagyon kevés, szerintem 2-3 évet minimum várjatok, illetve jobb lenne, ha gyakrabban találkoznátok, mert így többet látnátok egymást fáradtan, izzadtan - életszerű helyzetekben, nem csak illatosítva a hétvégi randin.

Mi a férjemmel 4 év után házasodtunk, nem éltünk együtt és lám-lám működik 3 éve.

2010. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!