Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha nem kéri meg a kezem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lena_bp kérdése:

Ha nem kéri meg a kezem, hagyjam el?

Figyelt kérdés

Gondolom sok hasonló téma kering itt a gyakorin, de mégis ki kell írnom magamból, amit érzek.

Röviden: 30 éves nő, 28 éves ffi, jó anyagi körülmények. 3,5 éve vagyunk együtt. Ebből fél év járás után 2 év távkapcsolat jött (amit nagyon megszenvedtünk, de kibírtuk egymás mellett), utána hazaköltözött 1 éve együtt élünk. Minden oké, szeretjük egymást. Már mikor hazaköltözött nagyon sok barátunk kérdezte tőlem, hogy na mikor vesz már el..mindig mondtam, hogy majd ha eljön az ideje. Mostanra már bármelyik barátommal találkozom mki ezzel a kérdéssel indít, na mikor lesz az esküvő? Rohadtul idegesít! Mindig mondom, hogy kérdezzétek őt. Én igazából erre várok mikor kéri már meg a kezemet. De nem teszi! 30 éves szülinapomra gondoltam, de erre azt mondta, hogy nem szülinapra szeretné az ilyesmit, meg ünnepnapra. Kérdeztem hogy áll a kérdéshez nyilván beszéltünk róla. Szeretné, jó példa van előtte szülei is együtt vannak. De ő nagyon megfontolt. Ő hosszú időre tervez úgy érzem folyamatosan vizsgál h megfelelek-e. Mindent megteszek érte amúgy. Az utóbbi hónapban 2-3 bnőm kezét is megkérték, 1-1,5 év járás után…amikor posztoltak a FB-ra, én sírva fakadtam…úgy érzem mindenem, anyagilag-lelkileg benne van ebben a kapcsolatban és igazán megérdemelném már h megkérje legalább a kezem ennyi év után…azt mondta, hogy csak 1 éve élünk együtt és ne más határozza meg h nálunk ez mikor lesz, én ezt meg is értem. De nem a kor határozza meg az érzéseket és félek, hogy lassan 4 év nem volt arra elég, hogy eldöntse velem akar-e lenni. Utána nagyon elszomorodott és mondta, hogy sajnálja h nincs készen még erre és nem tud boldoggá tenni…nyílván erőszakkal rávenni sem szeretném az ilyesmire. Sőt most már az az igazság, hogy annyi ideig vártam 1-1,5 éve várom, hogy már feladtam…és már ha megkérne sem tudnám, hogy mit akarok – van egy ilyen dafke érzés bennem, hogy túlhúzta. De hagyjam el őt 3,5 év után 30 évesen csak azért mert bezizzenek h mást elvesznek engem meg nem. Szerintem biztos el fog venni előbb vagy utóbb, csak hát ugye én sem leszek fiatalabb. Nem tudom nagyon csalódott vagyok most, hogy mindenkit elvesznek a környezetemben csak engem nem és h ő még mindig nem akarja! Persze azt is tudom, hogy a papír sem jelent semmit. Mit tegyek?



2016. aug. 29. 11:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%

A hàzassàg nem csak papír. Ez a divatszövege azoknak akik nem merik meglépni mert bizonytalanok a kapcsolatban / hàtha jön valaki jobb...

Szeretnek kiskaput hagyni, főleg a pasik. Ha téged akarna, nem vàrna ennyit. Volt ideje eldönteni. Több nőt ismerek akik 5-8-x év hitegetés utàn maradtak egyedül 30 éves korukra, az új nőt meg elvették a "jaj a hàzassàg csak papír " szöveget nyomató pàrjaik 1-2 - 3 év utàn.

Élhettek együtt x évig, a törvény előtt akkor is a pasid senkid, egyedülàllónak szàmítasz. Bár az a nő is buta aki évekig elhiszi, hogy " majd elveszlek ha eljön az ideje"...bla bla bla

2016. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen helyzetekkel nem az a gond, hogy papír vagy nem, hanem az, hogy a két fél mást szeretne, és nincs középút. Egyikük igénye sem előrébb vagy hátrább való a másikénál. A pasi nem akar esküvőt, a nő igen - itt nincs köztes megoldás. Ez valahol egy alapvető világnézeti különbséget is jelez, ami hosszabb távon, más témáknál is előkerülhet, és a sok kicsi konfliktus vezet majd szakításhoz, nem az, hogy házasodnak-e vagy sem.


Át kell mindkettőtöknek gondolni: te el tudod képzelni esküvő nélkül? Ő el tudja képzelni, hogy elvegyen? Ha mindketten - hosszas gondolkodás, beszélgetések után - nemet mondtok, akkor sajnos az a helyzet, hogy nem lesz boldog a kapcsolatotok, aki ,,alulmaradt", annak mindig keserű lesz a szája íze.

2016. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
2%

"16# ha igazán szeretne megkérné a kezed és elvenne. De ha téged nem zavar...Ez egyáltalán nem hiszti, érthető hogy kicsit kétségbe esett. Én nem járnék ilyen pasival. Te is várhatsz ha esze ágában sincs a párodnak nősülnie. De nyugodtan legyél büszke hogy türelmesen vársz a semmire."


#16-os vagyok!


Engem nem zavar, képzeld. :) Méghozzá azért, mert érdekel a házasság különösebben, ezért nem is erőltetem. Minek? Ha megkér, akkor jó. Ha nem, akkor úgy is jó. Ezen szerintem felesleges pörögni.


És nem azért nem vesz el, mert nem szeret, te nagyon okos, hanem mert most végzünk/végeztünk az egyetemen! Az a helyzet, hogy nagyon fiatalon jöttünk össze. Elárulnád, hogy 19 évesen mégis hová házasodtunk volna? Meg miből? A párom most augusztusban kezdett dolgozni egy cégnél, én meg decemberben államvizsgázok! Szerinted egy esküvő ingyen van vagy mi? :D

Jaaaaa, vagy neked kifizette Anyuci meg Apuci? :D Hát úgy nagyon könnyű ám jártatni a szánkat, ha más teszi a kis popsid alá a pénzt. :)

2016. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%
23# akkor meg mit okoskodsz itt hogy neked nem fontos? Teljesen más szituban vagy mint a kérdező. Ennyi idősen teljesen normális hogy nem kért még meg. Majd térjünk vissza erre ha 30 leszel.
2016. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
25%

Nem okoskodok, a kérdező kérdésére válaszoltam. Megkérdezte, hogy csak azért hagyja-e el a párját, ha az nem kérte még meg a kezét, én meg erre írtam, hogy ÉN akkor sem hagynám el az én páromat, ha sosem kérne meg. A kérdező majd eldönti, hogy Ő mit szeretne.


Egyébként abszolút nem értem, hogy min pörögtél be így. Téged elvettek már feleségül? Örültél neki? Akkor meg? :D Mit fáj az neked, ha én meg leéltem több, mint 5 évet jegygyűrű nélkül? :D Tényleg nem értem... Igen, 19 évesen ismertem meg a barátomat, kijártuk az egyetemet, ő még csak most kezdett el dolgozni, nekem meg hátra van még egy szemeszter, hogy lediplomázzak. Majd összeházasodunk, ha mindkettőnknek lesz munkahelye és lesz miből finanszíroznunk egy lagzit! Szerinted nem beszélgettünk már róla ezalatt az 5 év alatt?


30 évesen? :D Kérlek, engedd már meg nekünk, hogy akkor és úgy házasodjunk össze vagy ne házasodjunk össze, ahogy mi szeretnénk! :D Vannak terveink, közös céljaink... kérlek, bízd már ránk a saját életünket, ha nem túl nagy kérés. ;) Nagyon sokat tudhatsz rólunk és nyilván nagyon jól belelátsz a kapcsolatunkba ahhoz, hogy tudd, hogy mihez hány évre van szükségünk...

2016. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ezen ne veszekedjetek. Mindkettőtöknek igaza van valamiben.


Teljesen normális és érthető dolog, hogy a 16-os válaszoló egyetem mellett, ilyen fiatalon még nem házasodott össze a párjával. Soknak tűnhet elsőre az 5 év, de ha még csak most fog diplomázni, a párja meg alig 1 hónapja kezdett dolgozni, akkor szerintem is érthető, hogy még vártak vele. A semmire és a semmiből nem lehet házasodni, ebben igazat adok nekik, és szerintem nagyon jól csinálják, hogy előbb megteremtik, megalapozzák az életüket, amire később aztán közösen felépíthetnek valamit.


De a 24-es válaszolónak is igaza van, hogy ez egy teljesen más élethelyzet, és nem hasonlítható össze a kérdező szituációjával. A ti esetetekben az 5 év nem olyan sok idő, ha innen nézzük a dolgot. Még csak most kezdtetek el élni, most kezdtek a magatok lábára állni és teljesen érthető, hogy először próbáljátok megteremteni a feltételeit egy közös életnek, esküvőnek, akárminek... addig, amíg ez nincs meg, valóban korai is lett volna összeházasodni. Szerintem jól csináltátok, de azt meg kell értened, 16-os, hogy akkor is merőben más a ti helyzetetek, mint a kérdezőé.

2016. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Jó, ebben igazad van, #26-os. Ezen tényleg kár veszekedni.


Elnézést kérek akkor a #24-es válaszolótól, bár ő kezdte a kötekedést, de mindegy... elismerem, hogy ez más élethelyzet, amiben én és a párom vagyunk. És akkor egyúttal elnézést a kérdezőtől is. Remélem, összejön nekik a jegyesség és megoldódnak a problémáik.


És köszi szépen, #26-os. :) Jól esett olvasni, amit írtál, örülök, hogy szerinted legalább jól csináljuk, amit csinálunk. Tényleg nagyon aranyos vagy. :)

A #16-os voltam.

2016. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
80%

"Szerinted egy esküvő ingyen van vagy mi? :D "


Lényegében igen. Ha bulit akarsz mellé, akkor kerül pénzbe. És akkor kerül milliókba,ha hatalmas lagzit akarsz szaloncukor ruhával, sosem látott rokonokkal.

Egy kéttanús esküvő hétköznap pl ingyenes. Egy szűk körű esküvő sem több százezres tétel.

Amúgy meg a kérdező felnőtt ember, és a párja is. Dolgoznak, eltartják magukat, nem kisdiákok. Kézzelfogható oka nincs a férfi hezitálásnak, max annyi, hogy mellőle várja az igazit hátha jön.


Az egyik válaszoló remekül megfogalmazta amit én is gondolok. Ha az egyik fél akar házasodni, a másik meg nem , csak kifogásokat keres, időt húz, akkor ott nincs köztes megoldás, mert valamelyik fél mindeképp lemond a vágyairól, és tüske marad benne. Időnként hallgatom is az egyik barátnőm sirámait, amiért a pasija nem akar házasodni, de ő szeretne, és milyen rossz érzés neki, hogy élete végéig egy barátnő marad. Kérdezem én, akkor miért maradtál vele? -Hát mert 30 felett már úgyse találnék mást...

Ezért kell olyan párt találni akivel egyeznek az ilyen irányú tervek is. 2 ember-egy pár, ha egyik sem akar házasodni, akkor nem marad bennük keserűség, csak mert lemondtak valamiről amire vágytak, ahogy élni szeretnének. Mindenki azt kapja amit akar. Ha akarnak mindketten, akkor boldogan összeházasodnak. Szintén mindenki azt kapja amit akar. Ha viszont csak az egyik akar házasságban élni, a másik nem, ott nincs boldog befejezés, csak megalkuvás az egyik félnek.

2016. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
40%
elég nagy szégyene a világnak, hogy ilyen alakok is egyetemet végezhetnek.
2016. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%
Na, aztán miért? :) Kérlek, fejtsd ki. Mi szégyenletes dolog van abban, hogyha valaki egyetemre megy?
2016. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!