Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve vagyunk együtt, ultimátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve vagyunk együtt, ultimátumot kaptam, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, tegnap volt az évfordulónk, úgyhogy elvittem vacsorázni egy szép étterembe. Egész este nagyon izgatott és boldog volt, ahogy közeledett a vacsora vége, úgy lett egyre mosolygósabb és vidámabb, de miután végeztünk és én fizettem, kezdett alább hagyni a jókedve. Hazafelé menet egyre morgósabb lett, otthon meg lefekvéskor már tiszta depi volt. Elmondta, hogy ő azt hitte, ma meg fogom kérni a kezét, egész este arra számolt, hogy egyszer csak előhúzok egy gyűrűt és amikor látta, hogy semmi ilyesmi nem lesz és teljesen hiábavaló volt azt várnia, hogy végre eljegyzem, szörnyen nagyot csalódott. Mondtam neki, hogy ne aggódjon, meg fogom kérni a kezét, felesleges ezen pörögnie, hiszen nagyon szeretem és vele szeretném leélni az életemet, de akkor nekem szegezte a kérdést, hogy hát mikor?? Mondtam neki, hogy ha itt lesz az ideje, egyelőre az egyetemre koncentráljon, ezt pedig bízza rám, de biztosítottam róla, hogy hamarosan, 1-2 éven belül tervezek vele továbblépni. Erősködött, hogy de ő tudni szeretné, hogy mikor. Erre mondtam neki, hogy aki kíváncsi, hamar megöregszik és egyébként is azt szeretném, ha meglepetés lenne majd, nem ígérek előre dátumot, hátha valami miatt nem úgy jönnek össze a dolgok, és akkor megint csak csalódna, úgyhogy legyen elég annyi, hogy a következő 2 évben valamikor.


Erre ő ultimátumot adott, hogy minek kell nekem ehhez 2 év, ha nem tudom eldönteni már most, hogy vele akarok-e élni, akkor nincs értelme ennek az egésznek, meg hogy mit akarok ezen én még 2 évig gondolkodni, hát ennyi idő alatt már rég el kellett volna tudnom dönteni, hogy mit akarok tőle a jövőben, és ne húzzam az idejét feleslegesen, úgyhogy legfeljebb 3 hónapot hajlandó még várni rám, addig találjam ki, mi legyen, vagy eljegyzem ezalatt az idő alatt, vagy ha nem, akkor elválnak útjaink, mert mi nem egymást keressük, stb...


Köpni-nyelni nem tudtam! Mondtam neki, hogy most csak zaklatott, mert számított rá és mégse kapott gyűrűt, de hogy ne adjon már ilyen ultimátumot nekem, amikor az előbb mondtam, hogy 1-2 éven belül én is tervezem őt megkérni, DE amíg az egyetem nincs befejezve, addig nem. Erre csak annyit felelt, hogy amit mondott, azt megmondta, 3 hónapom van, döntsem el mit akarok...


Nagyon szeretem, de ez most kicsit mellbe vágott. Délelőtt már böngésztem a jegygyűrűket, de közben meg az is itt kattog bennem, hogy bakker, nehogy már belezsaroljon egy eljegyzésbe 2 év után, mert nem úgy alakult a tegnap este, ahogy ő tervezte! Nektek mi a véleményetek erről?


Terveztem, hogy megkérem, de még nem most. Ő viszont most úgy döntött, hogy nem hajlandó 3 hónapnál többet várni.


ELHAGYNI NEM AKAROM! Javaslatokat szeretnék, mi legyen a megoldás? Vegyek neki egy gyűrűt, hogy lehiggadjon? Vagy ne hagyjam magam? Nem tudom, mi legyen... Félek, hogy ha most ebben engedek neki, akkor ezzel csak olajat öntök a tűzre... Ha most kap egy gyűrűt, utána majd az esküvővel is zsarolni fog...? Aztán meg majd a gyerekvállalással? Nem tudom, mit kéne most tennem. :S


Ti mit tanácsoltok?



2016. jan. 20. 10:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/183 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo, en lehet kegyetlen vagyok, de vennek neki valami szep de nem tul draga gyurut, atadnam, majd pedig kozolnem vele hogy remelem orul ennek a szep szakito ajandeknak, mert szerettem volna szepen elvalni tole es tudtam hogy mennyire vagyik egy ilyesmi gyurure. Majd kidobnam a francba ezt a hisztis pitsat.

A baratnod meg egy gyerek. Azert kell neki valami mert masnak is van, es befolyasolhato mint egy hisztis kislany. Ha eljegyzed azutan elkezdene tervezni az eskuvot es ugyanilyen ultimatumot kapnal hogy vegyel el 2 hobapon belul kulonben... aztan mire eszbekapsz mar terhes es halaszt az egyetemen mert a legjobb barinovel fiatal anyuka akar lenni.

Ez nekem nokent baromi ijeszto.

2016. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/183 anonim ***** válasza:
86%

Kisarkítva többen leírták, hogy a barátnőd lépése nemhogy nem volt szép, logikus/jogos sem volt. Ahogy elolvastam a válaszom óta beírt kommenteket, egyre inkább azt látom, hogy az események hatása alatt (barátnők eljegyzései), illetve a velük való csevegés, az eljegyzés, házasság dicsfénybe vonása, a barátnők esetleges ezzel való hencegése, esetleg támadása bukhatott ki ilyen szinten nálatok, figyelembe véve azt, hogy két éve a róla alkotott véleményed ezt a viselkedését nem támasztotta alá.

Én bíznék abban, hogy idővel ő is átgondolja ezt, és fog majd örülni a későbbi, szívből jövő, akkor meglepetésnek ható eljegyzésnek.

Addig is adj neki időt (tudom, ez furán hangzik, hiszen te kaptál most három hónapnyit), és még akár előtte ülj le vele beszélgetni. Ha nem ma, akkor a napokban, hogy mennyire gondolta ezt komolyan, mi a véleménye az egész eljegyzés-házasság témáról, mennyire van olyan, hogy időszerű, mit veszítetek, ha még tegyük fel, másfél-két év múlva lesztek eljegyezve?

Az eljegyzést pont nem lehet kikövetelni, illetve lehetni lehet, csak nincs jó vége, ebbe belegondolt-e?

Akkor tulajdonképpen ő kért/zsarolt meg téged azzal, hogy legyél a vőlegénye, máskülönben elhagy, ebbe belegondolt-e? Belegondoltál-e?

Ha annyira a klasszikus szerepekben gondolkozik...hogy két év után már mire vársz, egyébként tipikus női duma, amivel egymást hülyítjük-néha jogosan, mert van alapja (de nem két év után, és nem egyetemistaként!) néha meg jogtalanul...

30N

2016. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/183 anonim ***** válasza:
74%

Én nőként gondolom hogy nagyon szánalmas ha valaki konkrétan kihisztizik egy gyűrűt. Ismerek én is ilyet személyesen hát jó nagy papucsállatka akedves férj....

Ha ez miatt elhagy akkor nem is szeret igazán, majd találsz jobbat. Nem 30 felettiek vagytok hogy ilyen nagy hűhót kéne keríteni a témának. Bár még akkor is azt mondom akkor az őszinte az a lánykérés ha a férfi maga döntése, nem pedig zsarolás eredménye.

2016. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/183 anonim ***** válasza:
84%

Én teljesen a 2-es válaszolóval értek egyet,pedig nő vagyok és ez a lány nem téged,hanem gyűrűt akar,ráadásul nagyon önző,mert zsarol.


Ráadásul,ti még mindketten jóformán tanultok,hogy meri követelni,hogy elvetesse magát,ráadásul úgy,hogy ő még semmit nem tett le az asztalra egzisztenciálisan,még igazából el sem kezdett dolgozni sem.


Szerintem csak be akarja magát biztosítani veled,ne légy ostoba,szerintem keress mást,ez,ha már most 23 évesen ilyen,később igazi fúria,energiavámpír lesz.

2016. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/183 anonim ***** válasza:
89%

Várd meg, míg megnyugszik, és akkor ülj le vele erről beszélni, higgadtan, tényekkel, kalkulációval, idő, pénz, stb.


Értem, hogy a barátnők, rokonság hatással vannak rá, de ezt nem szabad hagyni, nem csak neked, hanem neki sem. Ezt is mondd el neki, hogy ha mindig hagyja, hogy befolyásolják, akkor igazából mások élnek helyette, és nem biztos, hogy úgy fogja élni az életét, ahogyan ő akarja valóban. Szóval most még csak ez, de mindig lesz valami, és neki a sarkára kell tudni állni felnőttként.


Azt is beszéljétek meg, hogy bár ha meg is lenne az eljegyzés most, egy esküvőt nem biztos, hogy le tudtok szervezni hamarosan, és bár élnek sokan évekig is eljegyezve házasság előtt, de ő akar-e így, nem lenne-e jobb, ha az eljegyzést hamarosan esküvő követné, amit jobban össze kell szedni, ha nem elég egy két tanús szertartás.


Anyagilag sem árt, ha elkezdtek tervezni, de ehhez most épp te tudod biztosítani a többet, akár csak lekötésről van szó, akár egy lakáskasszáról, akár egyéb állami juttatásokról.

2016. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/183 anonim ***** válasza:
31%
Az egyetemnek mi köze ahhoz, hogy kivel akarod leélni az életedet? Gyenge kifogás. A játszmázásban meg te nagyobb mester vagy, mindenféle gonosz zsaroló sárkánynak állítod be a nőt, aki szeret téged és gondolkodás nélkül hozzád menne, ha akarnád. Most se szereted őt igazán, idő kérdése és el fogod hagyni.
2016. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/183 anonim ***** válasza:
72%
# 36 Időpont ma 12:31 - Te vagy az érintett lány, vagy ismered a kérdésben szereplő feleket személyesen?
2016. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/183 anonim ***** válasza:
79%
Igen 37-es szegény 36-os nagyon szeretné elvetetni magát valakivel.:)
2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/183 anonim ***** válasza:
83%

Pont most, még "az elején" kell megalapozni a dolgokat, és ez egy remek alkalom erre.


A zsarolást VISSZA KELL UTASÍTANI. Nagyon határozottan, megalkuvás nélkül, és ki kell állni mellette.


Meg kell beszélnetek alaposan, hogy kinek mit jelent az eljegyzés, a házasság, mit akartok egymástól. Ő miért akarja siettetni, mit nyer azzal, ha belerohantok a házasságba, és hogy képzeli azt, hogy ilyen csúnyán zsarolni próbál? Te pedig miért akarsz még várni, tartasz-e valamitől? Tényleg egymással akarjátok leélni az életeteket? Érti a barátnőd, hogy a házasság nem csak egy "achievement", hanem elvileg életre szóló kötelék?


A három hónapos határidőt felejtsd el, szerintem úgyis elrontja mindkettőtöknek az egészet, ha tudjátok, hogy az ultimátum miatt kéred meg a kezét, és nem magadtól.


Ha most hagyod magad zsarolni, akkor lehet, hogy életed végéig is fogod!

2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/183 anonim ***** válasza:
83%

Gondolkozz el azon, hogy a környezetedben élőknél mennyi esély van az esküvőre!


Ahonnan én jövök, az eljegyzés azt jelenti,ha párosul mellé EGY ÉVEN BELÜL,DE MAXIMUM 1 ÉV MÚLVA házassági SZÁNDÉK IS. Magyarán eljegyzés után már szerveződni kell a dátumok miatt!!!!!


Leírásodból egyértelmű, hogy pályakezdőként még nincs keret esküvőre sem,és az eljegyzés totál értelmetlen lenne! EZT SÜRGŐSEN KÖZÖLD A PÁRODDAL, mert az eljegyzés nem gesztus, hanem SZÁNDÉK.


Neked megvan a szándék,de miután most kezdtél dolgozni, félretenni, és fiatalnak lenni,együtt párként is kicsit élvezni a felnőttéválást KELL.


Gondolom a párod és a szüleid anyagi helyzetével is tisztában vagy, és nem akartok a nyakukba lagzit 1év múlva :D


Ha neki most gyűrű kell, esküvő is fog kelleni a barátnőiből kiindulva. Kicsit rakd helyre a barátnőd!

2016. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!