Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve vagyunk együtt, ultimátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve vagyunk együtt, ultimátumot kaptam, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, tegnap volt az évfordulónk, úgyhogy elvittem vacsorázni egy szép étterembe. Egész este nagyon izgatott és boldog volt, ahogy közeledett a vacsora vége, úgy lett egyre mosolygósabb és vidámabb, de miután végeztünk és én fizettem, kezdett alább hagyni a jókedve. Hazafelé menet egyre morgósabb lett, otthon meg lefekvéskor már tiszta depi volt. Elmondta, hogy ő azt hitte, ma meg fogom kérni a kezét, egész este arra számolt, hogy egyszer csak előhúzok egy gyűrűt és amikor látta, hogy semmi ilyesmi nem lesz és teljesen hiábavaló volt azt várnia, hogy végre eljegyzem, szörnyen nagyot csalódott. Mondtam neki, hogy ne aggódjon, meg fogom kérni a kezét, felesleges ezen pörögnie, hiszen nagyon szeretem és vele szeretném leélni az életemet, de akkor nekem szegezte a kérdést, hogy hát mikor?? Mondtam neki, hogy ha itt lesz az ideje, egyelőre az egyetemre koncentráljon, ezt pedig bízza rám, de biztosítottam róla, hogy hamarosan, 1-2 éven belül tervezek vele továbblépni. Erősködött, hogy de ő tudni szeretné, hogy mikor. Erre mondtam neki, hogy aki kíváncsi, hamar megöregszik és egyébként is azt szeretném, ha meglepetés lenne majd, nem ígérek előre dátumot, hátha valami miatt nem úgy jönnek össze a dolgok, és akkor megint csak csalódna, úgyhogy legyen elég annyi, hogy a következő 2 évben valamikor.


Erre ő ultimátumot adott, hogy minek kell nekem ehhez 2 év, ha nem tudom eldönteni már most, hogy vele akarok-e élni, akkor nincs értelme ennek az egésznek, meg hogy mit akarok ezen én még 2 évig gondolkodni, hát ennyi idő alatt már rég el kellett volna tudnom dönteni, hogy mit akarok tőle a jövőben, és ne húzzam az idejét feleslegesen, úgyhogy legfeljebb 3 hónapot hajlandó még várni rám, addig találjam ki, mi legyen, vagy eljegyzem ezalatt az idő alatt, vagy ha nem, akkor elválnak útjaink, mert mi nem egymást keressük, stb...


Köpni-nyelni nem tudtam! Mondtam neki, hogy most csak zaklatott, mert számított rá és mégse kapott gyűrűt, de hogy ne adjon már ilyen ultimátumot nekem, amikor az előbb mondtam, hogy 1-2 éven belül én is tervezem őt megkérni, DE amíg az egyetem nincs befejezve, addig nem. Erre csak annyit felelt, hogy amit mondott, azt megmondta, 3 hónapom van, döntsem el mit akarok...


Nagyon szeretem, de ez most kicsit mellbe vágott. Délelőtt már böngésztem a jegygyűrűket, de közben meg az is itt kattog bennem, hogy bakker, nehogy már belezsaroljon egy eljegyzésbe 2 év után, mert nem úgy alakult a tegnap este, ahogy ő tervezte! Nektek mi a véleményetek erről?


Terveztem, hogy megkérem, de még nem most. Ő viszont most úgy döntött, hogy nem hajlandó 3 hónapnál többet várni.


ELHAGYNI NEM AKAROM! Javaslatokat szeretnék, mi legyen a megoldás? Vegyek neki egy gyűrűt, hogy lehiggadjon? Vagy ne hagyjam magam? Nem tudom, mi legyen... Félek, hogy ha most ebben engedek neki, akkor ezzel csak olajat öntök a tűzre... Ha most kap egy gyűrűt, utána majd az esküvővel is zsarolni fog...? Aztán meg majd a gyerekvállalással? Nem tudom, mit kéne most tennem. :S


Ti mit tanácsoltok?



2016. jan. 20. 10:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/183 anonim ***** válasza:
91%

Ha 3 hónap múlva is tartja magát a dologhoz, akkor én azt mondanám, hogy te eljegyzés után max egy évvel szeretnél esküvőt, arra meg most nincs keret. Ha ennyire nem képes megérteni a dolgot, akkor nem biztos, hogy tényleg őt kell majd elvenned- főleg, ha most csak azért van ezen ennyire bezsongva, mert mást eljegyeztek a környezetetekben. Nekem speciel ez inkább rontaná a hangulatot, nem lenne olyan különleges, ha engem is megkérne a párom, már megszokott esemény lenne. Mint mikor az Eiffel torony tetején kérnek meg valakit. Nem olyan különleges élmény, ha melletted öt másik lány előtt is ott térdel a pasi.


Én a kommunikációt javasolnám továbbra is, de csak miután lenyugodott. Nem is kell feltétlenül megvárnod, amíg 3 hónap múlva ismét ő előhozza, miután már visszatért a régi énjéhez, szerintem felhozhatod te is neki, hogy ezt átbeszéljétek, és megmondd, hogy nem a döntés hiányzik részedről, mert az már megvan, hanem a pénz. De csak azért, hogy lenyugodjon szerintem külön megalázó lenne eljegyezned. Meg egyébként is, ha most ki tudta zsarolni, akkor máskor is ezzel megy majd.

2016. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/183 anonim ***** válasza:
79%
Különben ha 8-10 év kapcsolat után csinált volna ilyen cirkuszt, közel a 30-hoz, még jogos is lenne, de azért 2 éves kapcsolatban úgy, hogy még mindketten tanultok, és nyilvánvalóan nem álltok úgy anyagilag egy lagzihoz. Most vagy alapból ilyen vagy nyomás alatt van a téma kapcsán.
2016. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/183 A kérdező kommentje:

Hát, az a helyzet, hogy ő alapból egyáltalán nem ilyen, nagyon kedves és jószívű, kifejezetten türelmes és békeszerető lánynak ismerem, szinte sose vitázunk semmin, ezért is lepődtem meg nagyon ezen a tegnapi kirohanásán. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy 3 hónap után tényleg elhagyna, szerintem csak dühében mondta, vagy ezzel akart rám ijeszteni, vagy nem tudom... de tényleg nem szokott így viselkedni, és ezért most nem tudom, hogy komolyan vegyem-e, amit mondott, vagy sem. :S


Ami a környezetünket illeti, azt írtam is egy korábbi válaszomban, hogy karácsony környékén több barátnőjét is eljegyezték, illetve az én nővéremet is most kérte meg a párja, tehát családon belül is volt most hasonló esemény. Ezen kívül a nagymamája mondogatja neki sokszor, hogy hát azért illene már legalább egy gyűrűt kapnia, ha már úgyis együtt élünk, meg hogy jaaaj, úgy szeretné megérni, hogy a kisunokája menyasszony lesz, stb... és persze gondolom a barátnői is egyre többször rágják vele a fülét, de azt nem tudom biztosra, csak sejtem, hogy ebben a legjobb barátnője keze is benne lehet, mert őt is most jegyezték el karácsony táján, és azóta semmi másról nem tud beszélni. Szóval lehet, hogy uszítják is, persze... de akkor sem kellene ultimátumot adnia. :S Nem tudom, mit kezdjek most ezzel a helyzettel.

2016. jan. 20. 11:06
 14/183 anonim ***** válasza:
70%

Hm. Ez eléggé nem szép húzás volt részéről, kérdés, hogy mi volt az oka. Mindenképp le kéne vele ülni beszélgetni, mert ez nem ultimátum kérdése. Persze lehet így is gondolkodni, hogy ha x időn belül nincs eljegyzés, vagy továbblépésre utaló jel, akkor még időben váltotok, de a leírás alapján még elég fiatalok vagytok ahhoz, hogy ilyenben gondolkodjon. Ha még az egyetemet se fejezte be, szerintem bőven ráértek az eljegyzéssel.

Jó érv lehet, hogy az eljegyzést követő egy évben szokás tartani az esküvőt...Elmondhatod neki, hogy számodra az eljegyzésnek van akkora súlya, hogy az nem egy formalitás, hanem akkor szeretnéd ezt megtenni, ha már ott tartotok, hogy lassan esküvő is lehet, viszont annak meg miért ne adnátok meg a módját, suli után, mikor már esetleg ő is dolgozik (nem tudom, te épp igen, vagy se), és nem egy kéttanús esküvőt szeretnétek, hanem meghívni tényleg a legalább szűkebb rokonokat, jó barátokat, stb.

Ami meg nem két fillér.


Tehát az eljegyzés számodra jobban a házassághoz kötődik, és nem akarod, hogy három-négy-öt évig, vagy ki tudja meddig legyetek eljegyezve.


Vagy átgondolhatod, és dönthetsz úgy, hogy ezek után nem sok értelme van az egésznek, mármint a meglepetés ereje tuti el van lőve, és ha ezt szeretné, akkor mibe tart eljegyezni, mondván, ha úgy van, még úgysem kell esküvőt tartanotok. A mai világban már ennek nincs semmilyen következménye, ez egy gesztus számotokra, és a külvilág felé, hogy ti már ezt komolyabban gondoljátok. Az esküvővel viszont ez esetben ne hagyd magad zsarolni, az nem ultimátum kérdése, hanem azé, hogy mindketten így érzitek-e.

Viszont ha kap egy gyűrűt, akkor érezheti úgy, hogy ilyen módon elérhet mást is, ahogy sorolod, az esküvővel, a gyerekvállalással.


Ülj le vele, és tényleg beszéljétek át, miért szeretné most ezt az eljegyzést három hónapon belül. Nem érzi biztosnak a kapcsolatot? Mi oka van rá, azon kívül, hogy nincs eljegyzés-engem három év után jegyeztek el, pedig már mindketten dolgozó emberek voltunk, és semmilyen dátumhoz nem köthetően, így elég romantikus is volt, meg a meglepetés erejével hatott. :)

Van néhány barátnője, akit már eljegyeztek, és a bogarat ültette a fülébe, hogyha nálatok nincs ilyen, akkor az már nem is komoly? Nem gondolt arra, hogy ezek a lányok csak önnön eseményüket akarták túlságosan dicsfénybe vonni, és nincs más, amire esetleg büszkék lehetnek?

Miért lenne romantikusabb pont az évforduló/vagy karácsony, ami még egy bevett dolog megkérni valakinek a kezét, amikor esetleg előre számít rá, pláne egy vacsora közben, mikor ezer jobb, meglepőbb és meghatóbb lehetőség van rá? Ha gondolod, írok párat privátban...és akkor ő is elgondolkozik, ha ezt előadod, csak ne felejts el egy-kettőt magadnak megtartani. ;)


Végső esetben, vehetsz neki egy gyűrűt, hogy na, itt van, eljegyzési gyűrű, ha úgy veszed, vedd annak, aztán később előállhatsz egy Igazi, Szívből jövő eljegyzéssel, és eljegyzési gyűrűvel, akkor, amikor te szeretnél, de innentől szigorúan állj ellent minden továbblépési kísérletnek.

2016. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/183 anonim ***** válasza:
67%

várd meg a 3 hónapot.

illetve ha addig sokat b....sztat ezzel, én azt mondanám: akkor itt egy ultimátum számodra - ha már én is kaptam - vagy leállítod magad, mivel szépen elmondtam hogy mostanában nem kapsz gyűrűt, vagy akkor ott van az ajtó és kívülről magadra csukhatod, ha ennyit számít ez a kapcsolat.

2016. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/183 anonim ***** válasza:
96%
aztán ha bőnnek 250 fő volt, nektek is, ha csokiszökőkút volt, nektek is, 3 gyerek, nektek is, bmw nektek is. nagy ház, nektek is...
2016. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/183 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is uszítja valaki, de biztos magától is zavarja, hogy nem halad a kapcsolat. Én a helyedben nagyon szomorúnak mutatnám magam előtte, de biztosítanám arról, hogy komolyan tervezek vele, de ne szabjon időkorlátot, mert elveszti a varázsát a dolog. A szándék komolyságát mutatva kezdjetek gyűjteni az esküvőre, és mikor említed emeld ki, hogy kíváncsi vagy a többiek hány évig lesznek "csak" jegyesek, ti meg így eljegyzés után tudtok majd egyből házasodni. Tervezgess vele babaneveket, hogy hova fogtok költözni, illetve az esküvő részleteit, akár írjatok listát hogy legyen valami amitől valósnak tűnnek a dolgok. Mondd neki, hogy az eljegyzés a te dolgod, a többi közös. Ne kérd meg 3 hónapon belül, de butaság az egyetem végéhez kötni, ha már van kereseted és telne egy gyűrűre. Nekem is halogatásnak tűnik, min változtatna ha jegyesként szereznél második diplomát? Már most felnőtt életet éltek.
2016. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/183 anonim ***** válasza:
100%

17es: miből gyűjtsenek, ha a lány csak néha dolgozik, diákként, gondolom kb 0 pénzért? max a kérdező tud gyűjteni.


elég visszataszító ha úgy vannak kívánságai, hogy semmit sem ad hozzá. diplomázzon le, dolgozzon, adjon a közösbe. mert most gyűrű, aztán gyorsan vedd el, aztán hopp terhes lesz, aztán megint és sose fog dolgozni.

2016. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/183 anonim ***** válasza:
73%

Egy kapcsolatban a házasságot közösen kéne eldönteni. Nyilván a barátnőd is tervezni szeretne, és nem azt várni tétlenül, hogy szerinted mikor minek van ideje.


"ezt pedig bízza rám"

Ezt közösen kéne megbeszélni. Ő a kapcsolatotok egyik fele.

Azért 2 év alatt már kellett volna, hogy szóba jöjjön, ki mit tervez, mikor mit szeretne, és akkor nem alakult volna ki a mostani kellemetlen helyzet, amit megoldani tüske nélkül már elég nehéz.

2016. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/183 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy az omega is megénekelte: "menekülj amíg nem kéééésőőőőő" - ez egy sárkány. Még kissárkány, de később nagysárkány lesz. (az anyja már öreg sárkány lehet, jobb vigyázni). De nem hiányzik egy házisárkány, ugye? Sodrófa kellemes simogatása ha késtél negyed órát meg ilyenek...
2016. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!