Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mindenki könyörögne gyűrűért/h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki könyörögne gyűrűért/házasságért?

Figyelt kérdés

Annyi olyan kérdés van itt, ahol egy lány arról panaszkodik, hogy alig bírja kikönyörögni a párjátók hogy jegyezze el. Számomra ez elképzelhetetlen,és úgy gondolom, hogy a fiúnak kell kezdeményeznie az ilyesmit, vagy közös megbeszélés alapján dönteni (=-"Szerintem ideje lenne összeházasodni."). De az borzasztó megalázónak tartom, hogy ha a másikon látom, hogy neki ez nem fontos, akkor még én álljak neki ácsingózni, hogy legyen olyan kedves, és vegyen el. Egyáltalán, miért fontos, hogy elvegyen valaki, akinek ez nem olyan fontos, mint nekem? Hogy lehet, hogy ha a másikon látják a fiúk, hogy szeretné, akkor nem ajánlják fel (Persze ésszerű körülméynek közt)? Vagy miért nem közlik, hogy "Drágám én nem akarok megházasodni, mert még nem vagyok kész rá/házasságellenes vagyok/Kitör a sikítófrász a gyűrűtől és a templomtól"?

Hogy nem zavarja az embereket,hogy az igényeik ennyire eltérnek? Nem is azzal van a baj, hogy az egyik házasodni akar, a másik meg menekül előle, hanem hogy nem tűnik fel nekik, hogy az ennyire eltérő igények már az elején reménytelen kilátásokkal kecsegtetnek?

Aztán: Miért jó az valakinek, ha elveszik sajnálatból, kényszerből ("Annyit hisztizettérte")? Miért jó valakinek megházasodnia azért, mert a másik addig akaratoskodik otthon, amíg be nem adja a derekát?

Én úgy vagyok vele, hogy ha a másik házasodni akar, akkor meggondolom, ha pedig nem, akkor ugyanúgy elleszünk jól házasság nélkül. Ezen mit kell annyit izgulni?


Vegyétek már észre, hogy nem a párkapcsolatot kell életbentartani a házasságért, hanem a házasságot kell megkötni a párkapcsolat kiteljesítéseként! Már akinek igénye, nem mindenkinek hiányzik.


2010. febr. 22. 00:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom miért, de valahogy se többnek, se jobbnak nem érzem magam attól, hogy férjnél vagyok. A nevem ... ...né lett, gyűrűt húztak az ujjamra és van róla papirom, de valójában semmi nem változott. Szeretem a párom, de nem azért, mert összeházasodtunk. 30 éve együtt vagyunk jóban, rosszban, de nem azért, mert az anyakönyvezető előtt megigértük. Nem vagyok házasságellenes, azonban a boldogsághoz, az együvé tartozáshoz a házasság kevés. Ha két ember együtt akar maradni, együtt maradnak, de ha nem egymásnak lettek teremtve hiába esküvő, hiába anyakönyvi kivonat, egy darabka papirral nem lehet leláncolni senkit.
2010. febr. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy próbatétel a párod számára, hogy vajon szeret e téged annyira, hogy hajlandó e hozzád kötni az életét hivatalosan, és megígérni sok ember előtt, hogy életed végéig veled lesz jóban, rosszban.


Akit nem akar elvenni a párja, azt nem szereti igazán.


Mi 6 éve vagyunk együtt, én nem könyörögtem, csak tudomásul vettem, hogy soha nem fog elvenni a párom.

Ettől függetlenül jól megvagyunk együtt. Ez van.

2010. febr. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

nekem olymind1 hogy jövöhéten vagy 10 év mulva...

fixen 2 tanus esküvőt akarok,legkésőbb egy kisbaba érkezése előtt(ehhez ragaszkodok,had érkezzen hivatalos kapcsolatba)

de ehhez van még vagy 10 év,addig nem érdekel különösképpen,lehet nemrég kellett volna férjhezmenni,mikor elhagytam az összes iratom,ugyis utánakell mászkálni minden papirnak..

párom évek óta fix,az is lesz jósokáig,gyürüvel és anélkül is

L

2010. febr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Házasság = igaz szerelem?

Végülis nagyobb hülyeségeket is olvastam már itt.

Sokan pont azért házasodnak, mert társadalmi obligáció nekik a házasság, ez az, amit a szülők, a rokonság, az ismerősök elvárnak. Beleugranak a házasságba, noha lehet, hogy nem is egymáshoz valók. Az eredményt le lehet mérni a válási statisztikában.

Ellenben egy pár, amely tökéletesen összeillik, de mégsem házasodik, tökéletesen működő kapcsolatban élhet. Nem a külvilágnak mutogatják, hogy de szeretik egymást, és ezért összeházasodnak, hanem ez megmarad a kettejük magánügyének.

A házasság intézménye ebben a formában már teljesen elavult, olyan, mint a vallás.

Bármi, ami az évszázadok alatt nem változik, kihalásra van ítélve.

2010. febr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Bár anno én is nagyon vártam, hogy a párom eljegyezzen, de soha nem említettem volna meg neki. Könyörögni meg pláne nem könyörögtem volna. Annál rosszabb nincs, minthogy úgy emlékezzem a lánykérésre, hogy na tessék, ezt is sikerült kierőszakolni. Nem hiszem, hogy ennek bárki örülne. Bár el tudom képzelni, hogy vannak olyan nők, akiket ez nem érdekel, és örülnek, hogy végre megkérték őket. Egy ismerős járt úgy, hogy már évek óta várta a lánykérést. Minden egyes alkalomkor várta a lánykérést (karácsony, születésnap stb.), de csak nem jött. Aztán egyszer a szülinapján a pasija elvitte egy gyertyafényes vacsira. Telt-múlt a vacsi, és nem igen akart az este lánykérős fordulatot venni. A csaj nem bírta tovább, és kifakadt. Mondta a pasinak, hogy ideje lenne már, hogy megkérje, meg hogy el fogja hagyni, ha nem veszi el. A srác ekkor a zsebéből elővette a gyűrűt. Nem igazán jó kedvvel közölte a lánnyal, hogy kb. még 10 percet kellett volna várnia. Végül is meg lett a lánykérés, de a lány nem bocsájtja meg magának, hogy így elcseszte. És soha nem tud mosolyogva visszaemlékezni a lánykérésére. Elég tanulságos volt a történet.
2010. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenki. Én nemhogy könyörögni nem szoktam, de eszemben sincs elköteleződni, nem vonz a házasság intézménye. Kaptam már gyűrűt, de visssza is adtam..
2010. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Hat év együttélés után kérte meg a párom a kezemet. Én soha nem erőltettem, de még csak szóba sem hoztam a meggyűrűzést. Olyan természetes volt, hogy e nélkül is összetartozunk.
2010. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon kiválóan megfogalmaztad: "a házasságot kell megkötni a párkapcsolat kiteljesítéseként!"


Azt kell mondjam, hogy ha az egyik félben nincs meg az igény, akármilyen jól megvan a pár, tovább kell lépni, mert a házasság az elköteleződés jele. Ha valaki nem akar elköteleződni, az viszont egy meddő kapcsolat, mert az illető azonnal lelép, amint megtalálja azt, akivel elköteleződne. (Természetesen mindezt bizonyos életkor felett értem.)


Egyébként meg a húgom fogalmazta meg nagyon kiválóan: csak az nem akar férjhez menni, akit nem akarnak elvenni.

2010. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
utolsónak: ez marhaság, engem már többször is el akartak venni.
2010. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

O8:43

igaza van a húgodnak:) (persze gondolom félig meddig viccnek szánod)


Nem MINDENKI akarja elvetetni magát...mennyire rühellem az ilyen általánosítgatást...

pl a párom és én régóta beszélünk már az eljegyzésről, és nagyon szeretném, ha hivatalossá tennénk a dolgot. Nem azért mert most akkor mi lesz...csili vili esküvői ruha...cicomás gyűrű...szó sincs ezekről

Szerintem a házasság olyan valamit (nem tudom megfogalmazni) ad a párnak, amit nem lehet másképp elérni...szerintem egy házasságban lehet kiteljesedni igazán...amikor azt mondod, hogy "IGEN, örökre" ebben annyi minden benne van...és én is úgy érzem, hogy aki nem vállal felelősséget a házasságban az nem szereti a párját igazán, így olyan emberrel nem is lennék aki nem akarna elvenni...lelépnék...szépen nyugodtan, egy percet sem könyörögnék a házasságért...ez olyan dolog ami vagy jön szívből, vagy nem...

2010. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!