Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért vannak ugy oda az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak ugy oda az emberek a házasságért? Miért várják azt a nök kiskoruk óta?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 10:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Azért nem mindenki. Én soha nem voltam oda érte, fontosabb volt, hogy teljes értékű legyen a kapcsolat - papírral vagy anélkül. Amikor férjhez mentem, örültem neki, de ha nem házasodunk össze, akkor se maradt volna bennem hiányérzet.

Pl. a nagy lagzi ötletét én vetettem el, mert bár lett volna bőven segítség anyagilag és máshogy is, egyszerűen én nem vágytam rá.

2011. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

Én sose vártam, és még jelenleg is úgy gondolom, hogy nem vágyom rá. Engem már maga a férj és feleség szó is taszít, öregít és megcsalatásra determinál :) tudom, hogy ez se egészséges, de szerintem a pénz is kár érte. persze lehet 2 tanúval is, de az meg nem az igazi

26

2011. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a házasság azt jelenti, hogy visszavonhatatlanul összetartozol valakivel. Én - bár fiatal vagyok, nem tudom elképzelni, hogy házasság nélkül gyermeket vállaljak. Tudom, hogy ma már ez megszokott, de az én gyermekkoromban ez még nem volt így. Mivel a férjemet is hasonló szellemben nevelték, ő is ezen az állásponton volt. Mikor úgy éreztük, hogy már jöhet a baba, kértünk egy időpontot az anyakönyvvezetőhöz. Nem volt puccos esküvő nagy fehér ruhával és egyebekkel, hanem mindössze egy egyszerű, ingyenes polgári esküvőt tartottunk. Ez tökéletes volt így, nagy esküvőre én sem vágytam volna. 25/N
2011. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

Én sem értem azokat a nőket, akik egész életükben erre várnak. Bár szerintem ez talán Magyarországon annyira nem is jellemző, de Amerikában szerintem még ölni is képesek a nők az "álomesküvőért".

Nem vágyom rá, simán elképzelem az életem nélküle, de a párom nagyon akarja így csak emiatt igent mondtam mikor megkérte a kezem. De azt még tartom, hogy templomi esküvőre nem vagyok hajlandó. Bár amennyire szeretem lehet, hogy még arról is meggyőz...

2011. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Én pl azért,mert így lettem nevelve. Előttem pozitív példák vannak, párom előtt is.(boldog családok,mindennapi gondokkal,szeretetben)Szóval nálunk a család,és a házasság kb. egyet jelent.Kis esküvőnk volt(50 emberrel)de volt,mert gyereket pl. házasságban akartunk vállalni.
2011. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem azért, mert alapból ez egy ösztön: régen nagyon fontos volt, hogy a lány férjhez menjen, jó partit kössön. Ez ugyan olyan, mint a gyermekvállalás. S bár a mai világban egyre kevesebben vállalnak (ami előbb utóbb oda vezet, hogy kihal a magyar és (elnézést) aa cigány putrik tizesével születő gyermekeik lesznek a nyerők.

Szerintem azért is, mert az a nap, mikor összekötik az életüket, az egyik legfontosabb egy nő életében. Szerintem így mennek: első áldozás, konfirmálás, bérmálkozás - házasság - gyermekvállalás... :)

Kellemes március 15-ét!

17/L

2011. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Mert ez az élet rendje, ez a normális (számomra). Megszületsz, iskolás leszel, stb stb, aztán pedig megházasodsz, lesz esküvőd fehér ruhával, szerető vőlegénnyel, aztán gyerekeket szülsz, aztán unokáid lesznek.... Igen, lehet máshogy is élni, de én nem akarok.


Egyébként manapság épphogy nincsenek oda az emberek a házasságért! Vagyis lényegesen kevesebben, mint régen. A legtöbben jelentéktelen papírnak tartják, és azt mondják, nekik nem kell papír ahhoz, hogy együtt éljenek, vagy csak élettársi viszonyt kötnek, stb.

2011. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mert genetikailag be van kódolva, hogy felnőttesdit kell játszani. No meg a biztonságérzet, a meleg otthon stb.

Persze ez is csak sztereotípia, de sokszor beigazolódik.

2011. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem minden nő vágyik erre, aki még nem, az talán azért mert még nem találta meg az igazit. Persze vannak kitévelek is.

Amugy úgy gondolom Én is, hogy ez az Élet rendje, ahogy az egyik hozzászóló is leírta már.

Manapság pedig elég kevés pár van aki házasodik, ergó így kevés gyerek is születik. Majd a végén meg az lesz, hogy még nagyobb számban lesznek cigányok a Földön, már elnézést ezért, de igaz ami igaz.

És nem csak a nők vágynak erre, élő példa rá a párom, ő már nagyon várja, hogy összeházasodjunk, és legyenek gyerekeink.

Nekem őszintén szólva ne mondja senki, főleg Nő, hogy egész Élete végéig CSAK élettársi viszonyban akar lenni.

Az pedig nagyon nem igaz, hogy a házasság = a megcsalással. Aki szeret valakit annál ilyen SOHA nemfog megtörténni.

2011. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

A házasság az emberek családi állapotát rendezi. Ha például megkérdezik a munkahelyeden, hogy mi a családi állapotod, akkor nem azt mondod 50 évesen, hogy hajadon vagyok, hanem azt, hogy férjezett, vagy akár elvált, de mégsem "öreglány". Más azt mondani, hogy a férjem/feleségem, vagy azt, hogy a barátom/barátnőm.

Szerintem nem a házasságot várják a nők, hanem a biztonságot, a megállapodást, amit házassággal szoktak megpecsételni. Egy férfi, ha nem vesz komolyan egy nőt, csak úgy nem veszi feleségül, a házassággal valamit bizonyít is neki. Ma már mindig arra hivatkoznak, hogy nem a papír számít, a házasság a legtöbb embernek nem csupán egy papírdarabot jelent.

2011. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!