Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ennyi idő után "helyes lenne" már az eljegyzés? (én vagyok a lány)

Figyelt kérdés
Én 21 vagyok, ő 30. 1 éve együtt lakunk, másfél éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, jól elvagyunk. Tűkön ülve várom már a nagy pillanatot, már mondta hogy váratlanul szeretné meg beszélgetünk is róla, persze nem konkrétumokat, de annyira vágyom rá! :) Bár anyagilag nem állunk jól, ez tény, de nem az ára számítana... Tudom hogy az csak egy gyűrű stb. de maga a gesztus hogy velem szeretné leélni az életét...
2014. jún. 29. 12:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
66%

Egyedül takarítasz, főzöl és mosol? :/ Én nem mennék hozzá ilyen pasihoz.


Amúgy persze, azt teszel amit szeretnél, de én soha még csak nem is gondoltam volna házasságra 21 évesen. Az ember ilyenkor még egyszerűen nem élt meg annyi mindent, hogy tudja, helyesen dönt. Ez egy hatalmas felelősséggel járó döntés, nem hiszem, hogy ennyire el kéne kapkodni. Ez persze csak az én véleményem, de hát azt kérted ki.

2014. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Na, az ilyen véleményt természetesen elfogadom! Mindenki máskor érik meg rá, ez így van.
2014. jún. 29. 13:41
 23/36 anonim ***** válasza:
88%

Én nem kifogásolom a korodat, sem azt, hogy másfél éve vagytok együtt. Egy kapcsolat minőségét nem az befolyásolja, hogy ki hány éve van együtt a másikkal, meg hogy hány évesek. Az én szüleim 24-30 évesen házasodtak, egy év együttjárás után, ami hétvégi távkapcsolat volt. Nem laktak együtt a házasság előtt. Most meg már 25 éve házasok. Mások meg együtt élnek négy évet is, összeházasodnak, majd egy év múlva válnak, szóval nem ebben kell mérni a dolgokat.

Szerintem nincs olyan, hogy mikor helyes az eljegyzés. Azt majd ti érzitek, vagyis Ő érzi, mivel a férfi kéri meg a nő kezét. Persze vágyhatsz rá, sokkal hamarabb, mint ahogy ő rászánja magát, de el kell döntened, hogy mit akarsz igazán őt vagy az eljegyzést. Ha őt akarod, akkor örüljél, hiszen veled van, szeret téged, élvezd ki a kapcsolatot, ha pedig jobban akarod az eljegyzést, akkor gondolkodj el, hogy tényleg vele akarod e leélni az életed, vagy pedig hogy meddig tudnál várni, hogy megkérjen. Azt felesleges írnod, hogy ő meddig várjon még, hiszen 30 éves. Mindegy hogy hány éves. Ha szeretne is házasodni, gyereket, akkor is jó eséllyel nem most akarja, mivel még nem kért meg. Ő még várni szeretne, amit vagy tiszteletben tartasz, és türelmesen vársz te is, vagy keresel valakit, aki talán hamarabb megkérné a kezed.

2014. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem simán megejthetitek. Mi a férjemmel 1 év járás, és 6 hónap együtt élés után, szóval másfél év után már összeházasodtunk:). Amúgy 2,5 éve volt az esküvőnk.:) A lánykérés meg anno 1 hónap együtt járás után volt.


Ezt érezni kell, szóval ha érzitek akkor hajrá:)

2014. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
62%
ja és a férjem 22 éves volt amikor elvett, én 25. Azóta is boldogok vagyunk. Nem a korotok a lényeg, hanem hogy érettek vagytok e.
2014. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
79%

Én csak azt nem értem, hogy minek az eljegyzés, ha nincs házassági szándék az elkövetkezendő 1 max 2 évben?


Csak elmúlik a varázs.


Nem vagányabb, ha megkérik a kezed, másnap indulhatsz dátumot foglalni, ruhákat nézegetni, termet választani...



Így menyasszony leszel 3-4-5 évig s mire eljön a nagy nap, elmúlik a varázs.


Nálunk egy év van még az esküvőig, de az is borzasztó soknak tűnik (sajnos nem volt korábbi időpont...).


24-L

2014. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%

1 évnél előbb nem volt időpont? azt hogy? Mi augusztus elején mentünk időpontért, és simán kaptunk december elejére amikor házasodni akartunk.


Amúgy nekünk volt nagyon hamar a lánykérés : 1 hónap után, tehát az egész jegyesség majdnem az egész kapcsolatunk volt (17 hónap), és egyáltalán nem múlt e a varázs....


Bár gondolom ahány kapcsolat annyiféle érzés...

2014. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
54%

Komolytalan.

És tudod, nem a kor miatt és nem a kapcsolat hossza miatt. Hanem azért, mert nem akartok még belátható időn belül (kb. 1 év) összeházasodni.

2014. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
62%

4 hónap után kérte meg a kezemet,akkor már együtt laktunk, aztán külföldre költöztünk, tavaly augusztusban hozzámentem 2 év 3 hónap után. Szeretem, ő is engem, biztosan tudom, hogy jó döntés volt hozzámenni. Érzi az ember lánya szerintem, mikor jön el az életébe a nagy szerelem :) Remélem hamarosan már te is menyasszony leszel, és boldogan éltek, míg meg nem haltok, mint a mesében :)Sok boldogságot nektek :)

27L

2014. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%
Látom megjöttek a savanyúbanyák, akiket millió év után se jegyez el a pasijuk, mert semennyire se fontosak...:) Bizti kárpótol titeket, hogy lepontoztok minden házasságban élőt :D
2014. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!