Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ciki zálogházból venni eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki zálogházból venni eljegyzési gyémántgyűrűt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 12:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
97%

Azért van egy nagy különbség a használt ékszer és a használt autó között, mégpedig az, hogy az ékszer minősége nem változik a használattal. Egy 500 éves gyűrű is pont ugyanolyan szép felújítva, ha valódi aranyból és gyémántból készült, mint az új. A nemes anyagok nem mennek tönkre, nem oxidálódnak, a gyémánt nem karcolódik. Egy alapos tisztítás és csiszolás után gyakorlatilag az ékszer új.


Sőt, ha nagyon szigorúak vagyunk, az összes kapható ékszer használt, ahogy az ötvös is írta korábban. Az új ékszerek is használtakból készülnek beolvasztás után. Az, hogy egy gyűrűt nem teljesen olvasztanak be, csak polírozzák és új követ foglalnak bele, gyakorlatilag nem nagy különbség, így is, úgy is rengeteg használt ékszerből összeolvasztott alapanyagból készült. :)


Az arany nem oxidálódik, ha a karcosságot eltüntették róla, gyakorlatilag egy vadonatúj gyűrű a végeredmény. Egy lapon sem lehet említeni használt ruhával vagy autóval a végeredményt, hiszen a polírozás-tisztítás után még egy bőrsejt sem marad az előző viselőtől.


Kérdező, ha valóban tetszik az a gyűrű, vedd meg, majd vidd el egy jó ékszerészhez, hogy újítsa fel. Polírozzák, esetleg ellenőrzik, elég jól tart-e a foglalat, igazítanak rajta, ha eldeformálódott, még a méretet is be tudják állítani.

2013. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
94%

Én kifejezetten Zaciba járok aranyat vásárolni, rendszeresen, mivel így sokszor fogok ki értékes, különleges ékszereket a bolti ár töredékéért. A legértékesebb ékszereink innen származnak.

Befektetésnek szoktam venni, mivel bármikor el tudnám adni, az értéke a pénzzel ellentétben növekszik.

Az már csak hab a tortán, hogy ezek nem tucatáruk, kifejezetten az egyedit keresem.

2013. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
20%

"az ékszer minősége nem változik a használattal. Egy 500 éves gyűrű is pont ugyanolyan szép felújítva, ha valódi aranyból és gyémántból készült, mint az új"


Felújítva. Ezen van a hangsúly.


De mint írtam, ha erről tájékoztatják a vevőt, nincs gond, ellenkező esetben viszont bűncselekmény. Hiába nem romlik jelentősen az értéke.

2013. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
95%

Jó, de hol húzod meg akkor a határt? Mi számít új ékszernek? A szó szoros értelmében véve nincs is új ékszer a piacon, hiszen mindegyik beolvasztott ékszerekből készül. Ha viszont mind beolvasztott, akkor hol húzod meg a határt, amitől új az ékszer? Ha kicserélik a követ és polírozzák? Ha újrakovácsolják? Ha polírozzák és vésnek bele? Ha polírozzák és a követ megtisztítják, de az eredeti kő marad? Vagy csak az számít újnak, amihez az arany egyenesen a bányából érkezik?


Itt vegyi anyagokról van szó. A forma lényegtelen, ugyanaz az arany, ugyanaz a gyémánt, akárhány emberen is volt már. A használt ékszer különbözik bármelyik más használati tárgytól, pont a fentiek miatt. A vevőt nem éri semmilyen hátrány azzal, hogy az arany, amiből az ékszer készült, korábban más ékszer alapanyaga is volt már.

2013. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
40%
Ha kihozod az üzletből, már használtnak számít. Grammonkénti felvásárlási ára ugyanannyi az egy napja vásárolt és az 50 éve vett aranyékszernek. A karát számít.
2013. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
Van egy mondás, amit a pénzre szoktak mondani, de ha belegondolsz, tényleg mindenre igaz: NINCSEN SZAGA! Semmiről sem tudhatod, hogy mi a története. Ha új ruhát veszel: honnan tudod, hogy nem egy éhbérért dolgozó nyomorgó munkás vagy gyerek varrta Bangladesben? Szerintem a gyűrű még messze a jobbik eset. Honnan tudod, mi a telefonod története? Ki bányászta bele a ritkaföldfémet? Ki készítette a poharat, amiből iszol? Azt hisszük, hogy ami új, annak még nincs története. Pedig az újonnan csiszolt gyémánt is lehet véres.
2014. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Bevizsgáltattam és igazi gyémánt.
2014. jan. 2. 18:54
 38/40 Nagyfater ***** válasza:

Érdekes, a lényegre még senki nem figyelt fel, pedig szerintem a kérdező (tudat alatt legalábbis...) erre volt igazából kíváncsi:


A zálogházba az ad be ékszert, aki megszorult, pénzre van szüksége, és ezért néha olyasmitől válik meg végleg, ami kedves volt számára. Emiatt érdekes a kérdés: vajon nem ciki-e megvenni valamit - pláne eljegyzési ajándékként! -, amitől valaki nagy valószínűséggel kényszerűségből, fájdalmas érzésekkel vált meg szándéka szerint csak ideiglenesen, de az élete úgy hozta, hogy végleg. Nagyon áttételesen ugyan, de a kérdés igazából az, hogy nem ciki-e más nyomorából hasznot húzni.


Nos, erre a kérdésre ebben az esetben nincs egyértelmű válasz. Ha én nem veszem meg, megveszi más. Ennek ellenére engem nem vinne rá a lélek, de nem állítom, hogy ez a követendő példa. Viszont mivel ezzel az érzéssel nyilván nem vagyok egyedül, azt ajánlom a kérdezőnek, hogy ha megveszi azt az ékszert, akkor soha, senkinek ne árulja el, hogy honnan van. És ő is felejtse el minél előbb....

2014. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Igazából nagy eséllyel az új ékszer is hasonló eredetű, hiszen az ad el törtaranyat is, aki meg van szorulva. Így áttételesen ugyanott vagyunk, hogy "más nyomorából" szárazik az ékszer, ha nagyon szigorúak vagyunk. A határt nehéz meghúzni szerintem.
2014. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Nagyfater ***** válasza:
Az előzőnek: egy dolog üzletben vásárolni esetleg használtat, és megint más zálogházból. Ahogy fentebb írtam: a zaciba kifejezetten megszorult emberek adnak be holmikat, az értékük töredékéért (!), abban a reményben, hogy majd visszaveszik. Ha mégis ottmarad, az azt jelenti, hogy még azt a töredék értéknyi pénzt sem tudták újból összeszedni. Az ékszer _eladás_ más tészta, annak több oka is lehet, nem csak a megszorultság. A kérdező sem arra volt kiváncsi, hogy ciki-e használt ékszert venni, hanem kifejezetten a zacira kérdezett - nem véletlenül.
2014. jan. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!