Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan tudtad elfogadni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtad elfogadni, hogy a párod nem fog eljegyezni, nem fogtok összeházasodni?

Figyelt kérdés
Nem a gyűrű fontosságáról van szó, mert az nem jelent semmit. Hanem, ha valaki szerelmes, együtt van a párjával, boldog kapcsolatban élnek hosszú évek óta, de tudja, hogy a párja nem hisz az ilyen dolgokban, és ezért el is mondta, hogy ő nem akar ilyesmit.
2013. jan. 25. 00:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűen,mivel én sem akarok házasodni.

Bizonyítja eleget,hogy szeret a tetteivel,nem kell ehhez egy drága,gesztus-értékű parádé és nem kényszerből-már aláírtatok egy "szerződést"- szeretnék vele együtt lenni,hanem szabad akaratomból.

Számomra ez az elköteleződés. Ezzel példázva,hogy szabad ember vagyok,saját döntésekkel és minden nap bizonyítjuk egymásnak,hogy kitartunk egymás mellett.

2013. jan. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom.Ezt biztosan nem tudjátok megbeszélni? Mennyi ideje ismered a véleményét?Ő mit mond arra,hogy te szeretnéd? Ezen kívül miért kifogásolja?
2013. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Én sehogy,mert 20-éve házasságban élek,korántsem a gyűrű miatt (nem is hordjuk),- de van akiknek ez sokat jelent,a tisztelet és bizalom jele.(Ezzel nem azt mondom,hogy aki nem házasodik az nem tiszteli a másikat.)Nekünk természetes volt ez a "kapocs".
2013. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom világ életében azt mondogatta, hogy nem fog megnősülni és ezt komolyan is gondolta. Aztán mikor összejöttünk megváltozott a véleménye, de nem azért mert mondogattam neki, mert sose említettem. Azóta se bánta meg, hogy elvett és én sem, hogy hozzámentem.
2013. jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Az én párom is bizonyítja minden téren,hogy szeret és én kellek neki. És ez igaz fordítva is. Számomra sem a "puccparádé" (lett volna) fontos, hogy szervezzük hónapokig és szórjuk a pénzt egy hatalmas esküvőre. Ez nem a én/mi stílusom/unk. Csak szerettem volna átélni Vele azt, hogy férj/feleség vagyunk, mégha nem is ez adja a kapcsolat milyenségét.


2. válaszoló!

Kb. 3 ève tudom, hogy ez a véleménye, és 7 éve vagyunk együtt. Néha megfeledkezem a dologról, de mikor egy rokon/ismerős eljegyzéséről hallok, kicsit elszomorodom, hogy mi ezt nem élhetjük át. Szeretem Őt és tiszteletben tartom a döntését, de valamikor fáj ez.

2013. jan. 25. 00:28
 6/34 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem is elég nehéz lenne ezt elfogadni, én lehet nem is tudnám.

Szerintem, ha nem akar valaki nagy puccparádét, és nem számít a papír,akkor ennyit meg lehet a másikért tenni.


Mindezek mellett, sokan élnek így. Vannak akiknek ez nem jelent problémát, az a jó, ha ebben is mindenki megtalálja a párját.

Ha pedig ez nem úgy alakul, akkor jöhet a kompromisszum.


Pl. mi a véleménye a hivatalos élettársi kapcsolatról? Azt is ellenzi vagy csak a házasságot?

Gyűrűt pedig az összetartozást jelképezve szintén hordhattok, ha a szimbólum Neked fontos.

2013. jan. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
27%
mi lenne ha azt csinálnátok, hogy nem hivatalosan házasodnátok. azaz csak lenne egy ceremónia a barátokkal családdal, ahol kijelentitek, hogy mostantól így kimondva egész életre tervezitek együtt? ekkor nincs ilyen bürokrácia, de van egy szertartás.
2013. jan. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

Volt ilyenem. Nem fogadtam el sehogy, de szerencsére nem is kellett. Ahhoz képest, hogy az elején kijelentette, hogy ő neki ilyen eszébe sem jutna, meg nem az a típus aztán mégis ott térdelt előttem és olyan szöveget lenyomott az érzelmeiről, meg arról, hogy mennyire szeretné hogy a felesége legyek, hogy csak néztem.


Nekem az a véleményem, hogy az nem akar házasodni, aki nem biztos magában, meg fent akarja tartani a könnyű menekülési utat. Más logikus magyarázat erre nincsen. Nem pucc parádéról szól, de sok előnye van az élet minden területén, hátránya viszont semmi, csak annyi, hogy kicsit macerásabb megszabadulni a másiktól, meg ugye akkor nehezebb elkerülni a közösködést.

2013. jan. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Sehogyan. Én régimódi vagyok, nekem az a természetes, hogy ha megtalálom az Igazit, akkor összeházasodunk (idén lesz az esküvőnk, szűk körben).

Ez amit leírsz abba az esetben működhet, ha MINDKÉT fél úgy gondolja, hogy nem akar házasodni. Nálatok elég necces, hogy nekem nem fog-e mindig űr maradni ez miatt...


24N

2013. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
*neked nem fog- űr hagyni
2013. jan. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!