Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolják sokan itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan itt hogy törvényszerűen az eljegyzést egy vgay két éven belül esküvőnek kell követnie?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta menyasszony vagyok, körülbelül jövő őszre tervezzük az esküvőt, tehát mi ebbe az időkeretbe pont beleférnénk. Viszont elborzadva olvastam itt sok választ, miszerint, nincs értelme jegyben járni, ha azt egyből nem követi esküvő. Véleményem szerint a mai világban hatalmas terhet ró egy lagzi a fiatal párra, gyakran olvasok olyan válaszokat, hogy ha nem tudják kifizetni a lagzit akkor, csak legyen polgári. Mi se szeretnénk nagy lagzit, részemről szinte alig lenne vendég, összesen lennénk 50-en, ennek ellenére szerintem ez is nagyon drága lesz. Ami miatt a kérdést kiírtam, hogy megbeszéltük a párommal, hogy megvesszük a karikagyűrűket, viszont amiket nézegettem, azok olyan 100-120 ezer forint környékén mozognak, bár van félretett pénzünk, a vőlegényem ma felvetette, hogy mi lenne ha csak később vennénk meg őket és inkább saját házra gyűjtenénk. Rossz ember vagyok, ha előbbre helyezem a saját otthont, ahol talán majd a gyerekeinket nevelhetjük, mint a karikagyűrűt és a házasságot?
2012. márc. 2. 13:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy régen meg lehetett élni a fizetésből,egy könyv nem volt luxus cikk,ma a fizetés elmegy olcsó kajára rezsire,sokan ezért nem házasodnak akik pedig szeretnének,de nincs miből enni meg kell,van akinek 500 forint is nagy pénz,mások(ezt erősítem én is)meg nem tartom fontosnak.
2012. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért gondolják sokan úgy,h az eljegyzést házasság kell,hogy kövesse,mert alapvetően arra találták ki.Fiatal férfi ment háztűznézőbe,megtetszett neki egy lány,azonnal nem tudta feleségül venni,max udvarolni neki,látogatni,aztán megkérni a kezét,majd szervezték a lagzit.Én nem mondom azt,hogy önmagában nincs értelme az eljegyzésnek,mert szép gesztus,de alapvetően arra van,hogy arra a kis időre "lefoglalja"magának az egyik fél a másikat,amig az esküvőt meg nem szervezik.Ezért gondolja azt mindenki,hogy eljegyzést kövesse csak házasság.Egyébként az én kezemen is van jegygyűrű,pedig még nem tervezzük a lagzit.Ez is csak egy szép üzenet volt a barátom részéről,hogy szeret,komolyan gondolja,és el tudná velem képzelni a jövőjét,és hogy majd egyszer(ha lediplomáztunk,lesz saját házunk,anyagi egzisztenciánk)elvegyen feleségül.

Egyébként a saját otthonnal tökéletesen egyetértek,hogy fontosabb,mint az ékszer...a gyűrűvel nem sokat kezdhetsz,azon kivül,hogy nézegeted,de a ház az hosszútávú befektetés!

2012. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
52%
Biztosan lesz olyan, aki nem néz rátok jó szemmel, vagy furcsállni fogja a dolgot. Ilyenkor be kell hogy jöjjön az az érzés, hogy "ki nem sz.rja le?" Már elnézést :) A ti életetek, ha először saját lakásra gyűjtötök, az is abszolút érthető, sőt!! Érett gondolkodásra vall! Sok boldogságot kívánok Nektek, és azt ne felejtsd el, előttem valaki már írta, nem a papír tart össze egy házasságot :)
2012. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sokkal kényelmesebb lenne majd a saját házatokban megbeszélni a karikagyűrű, meghívók és a többi esküvő körüli hercehurcát :) Szerintem teljesen korrekt amire most te gondolsz. Főleg hogy a párod is ezt szeretné. Én is úgy vagyok vele, hogy miután van eljegyzés, már az esküvőt akarom majd tervezni, de ha esetleg szóba jöhet egy ház, szerintem az sokkal fontosabb. Főleg hogy ma egy csomó esküvő költséget olvastam és átlagba 1 millió körül jön ki. ez kész rablás. volt olyan ami másél millió volt, igaz 75 főre de az még a spórolósabb volt, mert csomó dolgot be tudtak szerezni anyagáron, a tüllöket meg ilyen díszítéshez való anyagokat meg valami függöny-turiban vették. Mégis milyen drága :/
2012. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat,

Ezt egy másik kérdéshez írtam:



Szerintem az eljegyzésnek csak akkor van értelme, ha 1 éven belül össze is házasodik a pár.

évekig nem járnék jegyben...az kicsit olyan hitegetés szerű nekem (erre láttam példát) azért kérte meg a fiú, hogy a lány megnyugodjon. ha megkérnek az jelentse azt, hogy el akarnak venni feleségül, de nem sohanapján kiskedden



viszont mindig elfelejtik:

az esküvő/házasság nem = a lagzival!!!!!


nem vagy rossz ember emiatt:)

2012. márc. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!