Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolják sokan itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan itt hogy törvényszerűen az eljegyzést egy vgay két éven belül esküvőnek kell követnie?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta menyasszony vagyok, körülbelül jövő őszre tervezzük az esküvőt, tehát mi ebbe az időkeretbe pont beleférnénk. Viszont elborzadva olvastam itt sok választ, miszerint, nincs értelme jegyben járni, ha azt egyből nem követi esküvő. Véleményem szerint a mai világban hatalmas terhet ró egy lagzi a fiatal párra, gyakran olvasok olyan válaszokat, hogy ha nem tudják kifizetni a lagzit akkor, csak legyen polgári. Mi se szeretnénk nagy lagzit, részemről szinte alig lenne vendég, összesen lennénk 50-en, ennek ellenére szerintem ez is nagyon drága lesz. Ami miatt a kérdést kiírtam, hogy megbeszéltük a párommal, hogy megvesszük a karikagyűrűket, viszont amiket nézegettem, azok olyan 100-120 ezer forint környékén mozognak, bár van félretett pénzünk, a vőlegényem ma felvetette, hogy mi lenne ha csak később vennénk meg őket és inkább saját házra gyűjtenénk. Rossz ember vagyok, ha előbbre helyezem a saját otthont, ahol talán majd a gyerekeinket nevelhetjük, mint a karikagyűrűt és a házasságot?
2012. márc. 2. 13:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
aki ilyenért képes lenézni valakit, azzal nem érdemes foglalkozni. ez a ti dolgotok, miért törődsz ennyire mások véleményével. én csak azt nem értem, h ha akinek a házasság nem olyan fontos, és ezt váltig állítja, bizonygatja, akkor miért fontos neki mégis az eljegyzés?
2012. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
4. most olvastam a válaszaidat. én senkire nem húúú-zok, aki jegyben jár. feltételezem, te nem is írsz ki ilyen kérdést itt, részedről ennyi, el van intézve. a kérdező az, akit nem pontosan értek... :)
2012. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

Engem is eljegyzett a párom, megkérte a kezem amikor kettesben voltunk. Hajcihő sem volt, vacsi, család kizárva. Csak romantikusan :)

De esküvőt nem is tervezünk a közeljövőben, még csak nem is téma nálunk.

Az eljegyzési gyűrűt amolyan "szerelmi, összetartozási szimbólumnak" tekintem!

Nem feltétlen ragaszkodok az esküvőhöz, sőt, ha nem lenne soha, akkor sem érezném kevesebbnek magunkat, a kapcsolatunkat.

2012. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem vagy rossz ember, és nem kell másokkal törődni.


Megmondom, miért jegyzik el egymást akik még nem akarnak esküvőt: mert ugyanúgy ott a gyűrű, ami felér a "foglalt" tábla hurcolásával.

Gyűrű, gyűrű, az, hogy volt-e mellé megható beszéd vagy sem, és van-e papír vagy sem, már részletkérdés.


Én sem tudom még mikor lesz az esküvő, pár hete jegyzett el a párom. Térdre vetette magát, rámhúzta a gyűrűt, és ennyi.

Persze anyósék rendre megsértődtek mikor megtudták, hogy "ezt nem így szokás", de tudtommal engem kértek meg, nem őket :)


Esküvő majd lesz amikor lesz, még félreteszünk rá picit.

De engem is folyton kérdezget mindenki hogy jajj de mikor lesz, már megőrülök tőle -.-

2012. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Számomra nem volt fontos az eljegyzés, persze iszonyatosan boldog voltam tőle :D Nem törődök mások véleményével, aki ismerős az úgysem fog elém állni és azt mondani, hogy de gáz vagyok mert nem volt még esküvő. Csak fura, hogy lehet valakinek ez átfut az agyán...
2012. márc. 2. 14:58
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
14. nagyon jól megfogalmaztad. bár, őszintén szólva én nem érzem ezt a különbséget komoly kapcsolat és jegyesség között. számomra mindenki "foglalt", aki párkapcsolatban él! soha nem rondítanék bele. számomra a jegyesség nem esik komolyabb megítélés alá, mint a párkapcsolat. egyformán komoly és tisztelendő. a házasságot viszont valóban egy másik szintnek tekintem.
2012. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
43%
szerintem a jegyben járásnak épp az a lényege, h ne azonnal házasodjanak az emberek, hanemhogy bizonyosságot leljenek, hogy tényleg ezzel az emberrel akarják e leélni az életüket.
2012. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmet 3 éve jegyezte el a párja, amikor épp rossz időszakuk volt, veszekedtek állandóan stb, és az eljegyzéssel konkrétan "lefoglalózta" a barátnőmet.

Nem tervezik a lagzit, esély sincs arra se, hogy összeköltözzenek, nincs semmi félretett pénzük, és a srác egy percig nem gondolkozik azon, hogy lassan lagzit kellene tartani, nem is az eljegyzés miatt, hanem mert már 6 éve együtt vannak, 30 éves, és valamerre mozdulnia kellene a kapcsolatnak.

Szerintem nem azzal van a gond, hogy egy pár nem csinál lagzit eljegyzés után 1-2 évvel, hanem azzal, ha csak azért tartanak eljegyzést, hogy mondjuk a lány megnyugodjon, és a fiú nem is tervezi, hogy elveszi, vagy esélytelen, hogy összeházasodjanak és összeköltözzenek, mert annyira nincs pénzük.


A házvásárlás meg szerintem nem azon a 100 ezer forinton fog múlni, amennyiért esetleg gyűrűt vesztek.


Sok boldogságot, és szerintem csináljatok mindent úgy, ahogy nektek megfelel.

2012. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, várom még a többit is :D Akik azt mondják, hogy nem 100 ezer forint a világ azoknak teljesen igazuk van, csak az a baj, hogy nekünk rettenetesen meg kell szenvedni ennyi pénzért, elkölteni nagyon könnyű, viszont vért izzadva spórolunk meg ennyi pénzt. Már nem élünk otthon, mindent magnknak teremtünk elő, munka és tanulás mellett nagyon nehéz félretenni.
2012. márc. 2. 15:17
 20/35 anonim ***** válasza:
52%

Magyar szokás szerint az eljegyzés az,amikor mindketten felhúzzák az ujjukra a jegygyűrűt. Aki a kezükre néz,az látja,hogy már jegyesek. Nem ez tart össze két embert,csak jelzés a külvilág felé. Ha csak a lány kap egy köves gyűrűt,az nem eljegyzés. Amerikai szokás,és senki nem nézi a lányt jegyesnek. Van egy szép ékszer az ujján,ennyi. Legfeljebb dicsekedhet vele,hogy ezzel jegyzett el a párom. A férfi viszont nem visel semmit,így facér.

Ami az esküvőt illeti: soha nem értettem,hogy akiknek nincs pénze lakodalomra,az miért nem esküdik meg csak két tanúval. A házasság sikere nem azon múlik,hogy hány embert etet-itat lagzi címszóval.

Felénk egyre inkább szokás,még a jobb módúaknál is,hogy nem tartanak lagzit. A szertartásra meghívják a rokonokat,ismerősöket,a templomajtóban fogadják a gratulációkat,és mindenki megy haza. Igaz,hogy nincs nászajándék,de költség sem.

2012. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!