Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolják sokan itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan itt hogy törvényszerűen az eljegyzést egy vgay két éven belül esküvőnek kell követnie?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta menyasszony vagyok, körülbelül jövő őszre tervezzük az esküvőt, tehát mi ebbe az időkeretbe pont beleférnénk. Viszont elborzadva olvastam itt sok választ, miszerint, nincs értelme jegyben járni, ha azt egyből nem követi esküvő. Véleményem szerint a mai világban hatalmas terhet ró egy lagzi a fiatal párra, gyakran olvasok olyan válaszokat, hogy ha nem tudják kifizetni a lagzit akkor, csak legyen polgári. Mi se szeretnénk nagy lagzit, részemről szinte alig lenne vendég, összesen lennénk 50-en, ennek ellenére szerintem ez is nagyon drága lesz. Ami miatt a kérdést kiírtam, hogy megbeszéltük a párommal, hogy megvesszük a karikagyűrűket, viszont amiket nézegettem, azok olyan 100-120 ezer forint környékén mozognak, bár van félretett pénzünk, a vőlegényem ma felvetette, hogy mi lenne ha csak később vennénk meg őket és inkább saját házra gyűjtenénk. Rossz ember vagyok, ha előbbre helyezem a saját otthont, ahol talán majd a gyerekeinket nevelhetjük, mint a karikagyűrűt és a házasságot?
2012. márc. 2. 13:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%

Azt írod,vasárnap óta menyasszony vagy,de nincs még meg a gyűrű?


Nem vagy rossz ember,ha elösször saját házat akarsz a jövendőbeli gyerekeknek,sőt!Szíved joga a döntés!

Az biztos,hogy én "családtervezés" elött férjhez akarok menni.

Ha lesz rá pénzünk,akkor nagy lagzival megtartva,ha nem lesz,akkor pedig szűk családi vacsora lesz nagy lagzi helyett.

Talán nektek is szűk családi kellene,nem?

Mellesleg szerintem,saját ház vásárlása,és gyermekek születése után már nem olyan házasságot kötni mint ezek elött...

de a te dolgod...

2012. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet zavarosan írtam, kisérőgyűrűt kaptam, a karikagyűrűket pedig mi szeretnénk kiválasztani később. A másik, hogy én előbb szeretnék esküvőt és csak utána gyereket :D
2012. márc. 2. 14:14
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. nem mindegy, h mi hogy gondoljuk? túlzás elborzadni :)


mindenkinek megvan a maga sorrendje, ha neked ez, hát ez. először házat akartok, mert az neked sokkal fontosabb, akkor miért jegyzitek el egymást mégis?... van ebben egy kis ellentmondás, nem? hisz akkor voltaképpen a ház és az eljegyzés egyformán fontos a számodra. az én magánvéleményem, h komoly vagyonközösséget (pl lakás hitelre) és gyereket csak házasság után vállalnék. és amíg nem tudunk összeházasodni, addig nem is járnék jegyben, mert szerintem nincs értelme 8 évig jegyese lenni valakinek. ha működik házasság nélkül, akkor jegyben járás nélkül is működik. ha valóban szorosra akarjuk fűzni a kapcsolatot, akkor házasodjunk össze. ez igazi "eskü", egy beváltott ígéret, a jegyben járás szinte formalitás, ígéret csupán. a jegyességek kb. 70%-ából soha nem is lesz házasság.

2012. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
63%

Először is gratulálok!

Most pedig lehet lepontozni....Mi 10,5 éve vagyunk együtt a párommal,7 éve kérte meg a kezemet és van egy 18 hónapos kislányunk.Nem házasodtunk össze azóta sem.Részben anyagi okok miatt,részben pedig mert úgy vagyunk vele,hogy nem a papír tart össze két embert,vagy ha igen akkor már régen rossz.Az anyagi okokat úgy értem,hogy lakodalomra nem lett volna pénz,szűk családi vacsorára igen,de azt beleforgattuk a ház felújításába(párom anyukájáé a ház).Boldogok vagyunk így is immár hármasban. :-)

2012. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
"nem a papír tart össze két embert" - és nem is az eljegyzés :)
2012. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Igazából nem azon borzadtam el, hogy másoknak más a véleménye, hisz ahogy írtad mindenkinek szive joga úgy élni, ahogy szeretne. Igazából belegondoltam, hogy lehet lesz olyan ismerős, aki gratulál, de ha nem lesz meg az esküvő le fog nézni minket mert ezen az állásponton van?

Mi nagyon komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, tudom mások is ezt mondják, ennek ellenére tudom, hogy vele fogom leélni az életem.

2012. márc. 2. 14:36
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondollak rossz embernek és gratulálok.

De én úgy lennék vele, ha 500eFt-ért lehetne venni saját házat, akkor azt mondanám én is, hogy nem kell gyűrű 100eFt-ért, előbb ház és majd utána. De mivel ez lehetetlen és még egy faluban is 5 millió Ft-tól indulnak, így azt mondanám, hogy az a 100eFt már nem visz előrébb...

2012. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok.

Az 5-ösnek üzenem:igazad van nem is az eljegyzés tart össze két embert.De nem is azért volt eljegyzés,hogy összetartson minket.Sőt!Konkrétan eljegyzés nem is volt tartva.Megvette a gyűrűket és megkérte a kezemet.Húúúú!Ez most biztos szörnyen hangzik...

Kérdezőnek:ha valaki lenéz ezért azzal nem érdemes foglalkozni.A ti döntésetek,hogy mit hogyan szeretnétek csinálni.A lényeg,hogy legyetek boldogok együtt!Én magasról teszek rá,hogy kinek nem tetszik mi így vagyunk kerek egész és így jó.Volt róla szó,hogy esetleg valamikor összeházasodunk,de akkor is csak két tanú és a gyerek. :-)

2012. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszönjük a gratulációt! Én biztos nem foglak lepontozni és a többieknek is ment a zöld kéz. Attól függetlenül, hogy ki mit ír, úgyis a kettőnk döntése lesz, hogy mikor házasodunk. Csak számomra nagyon furcsa volt, hogy van ilyen társadalmi elvárás, ha nem látogatom ezt az oldalt, soha nem tudom meg, hogy ez másoknak ilyen fontos.
2012. márc. 2. 14:43
 10/35 anonim ***** válasza:
53%

4-es vagyok.

Az 5-ösnek üzenem:igazad van nem is az eljegyzés tart össze két embert.De nem is azért volt eljegyzés,hogy összetartson minket.Sőt!Konkrétan eljegyzés nem is volt tartva.Megvette a gyűrűket és megkérte a kezemet.Húúúú!Ez most biztos szörnyen hangzik...

Kérdezőnek:ha valaki lenéz ezért azzal nem érdemes foglalkozni.A ti döntésetek,hogy mit hogyan szeretnétek csinálni.A lényeg,hogy legyetek boldogok együtt!Én magasról teszek rá,hogy kinek nem tetszik mi így vagyunk kerek egész és így jó.Volt róla szó,hogy esetleg valamikor összeházasodunk,de akkor is csak két tanú és a gyerek. :-)

2012. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!